Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van a mostani fiatalokkal?...

Ádány Dani kérdése:

Mi van a mostani fiatalokkal? Miért ennyire tiszteletlennek?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre szembetűnőbb az a tény, hogy a mai fiatalok nem tisztelik meg a náluk idősebb vagy egykorú társaikat. Erre jó példa az üzenetek figyelem kívül hagyása, egymás megszégyenítése vagy az érdeklődés teljes hiánya.

Engemet ez már régóta bosszant.

Ti is hasonlóan vélekedtek?



2020. jún. 16. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ok boomer
2020. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha ez vigasztal,legalább ugyanannyi neveletlen, tapló ember van az idősebb emberek között is. Az nem zavar? Egy bizonyos kor után szabad?
2020. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Rossz társaságban vagy. Hagyd azokat, akik nem válaszolnak, nekik nyilván nem vagy fontos. Miért szaladsz utánuk?
2020. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne már. Ez annyira unalmas. Évek óta megy ez a szöveg, hogy a "mostani fiatalok mennyire tiszteletlenek az idősekkel".

Ja, és akkor visszakérdezek, az idősek meg miért pofátlanok a fiatalokkal, miért másznak rájuk, miért energiavámpíroskodnak?

2020. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem jár hatalmas tisztelet mindenkinek csupán a koránál fogva. Ha tesz érte, akkor semmi gond. Ettől még nem nézek le senkit egyből, amíg nem csinál valami olyat, addig megtisztelem azzal, hogy embernek nézem.
2020. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem ezeket az általánosításokat.

Én például mindenkinek megadom az alapvető tiszteletet, de pusztán a kora miatt senki nem érdemel több tiszteletet.

Ezt amúgy minden generáció elmondja a fiatalokról, és sosincs értelme, mert általánosító, és szinte mindig csak a rosszat veszik észre.


"az üzenetek figyelem kívül hagyása"

Én megpróbálok mindenkinek 24 órán belül válaszolni, szerintem itt lehet csak a rossz tapasztalatod íratja veled ezt.

"egymás megszégyenítése"

Undorító dolog, de nem új. A nagypapám olyan történeteket mesélt, hogy az hihetetlen.

"érdeklődés teljes hiánya"

Bevallom, itt nem tudom, mire gondolsz pontosan. Rengeteg minden érdekel (hobbik, emberek, művészeti és történelmi témák), de vannak olyanok is, amik elképzelhetetlenül untatnak tíz perc után. Ezzel pedig szerintem mindenki így van.

19/L

2020. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek kölcsönösnek kellene lennie,sok idős elvarja a tiszteletett a fiataltok,mivel ő már öreggen stbstb..de forditva nincs megadva..hisz a fiatalok taknyos illetlenek:)ennek kölcsönösen kéne működnie:)ennyi az egész
2020. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg ősapáink még kézzel ölték a mamutot.
2020. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően mindenkit tisztelek, mint emberi lényt, tehát nem értem a problémát. De amikor a helyi járatról majdnem leesek leszálláskor, nagy bőrönddel mert a vén nyugdíjas banya versenyfutókat megszégyenítő sebességgel akar leszállni és egyúttal lelökni engem a lépcsőn, akkor én nem fogom őt azért tisztelni, mert hamarabb nyomták a világra,mint engem. Ahogy azt a vénasszonyt sem fogom tisztelni, aki a tolószékessel veszekszik, hogy túl sok helyet foglal a buszon.
2020. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Mindjárt indítok is egy mozgalmat az alábbi szlogennel:


#leaZgenerációval

#régenmindenjobbvolt



24f (facepalm)

2020. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!