Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor zöldséget/gyümölcsöt...

Amikor zöldséget/gyümölcsöt vesztek, az ingyenes nejlonzacsiba pakoljátok öket, vagy van saját “zöldségzsákotok”? Mennyire óvjátok a környezetet?

Figyelt kérdés
2020. jún. 20. 13:48
A kérdező szavazást indított:
A bolti nejlonzacsit használom, bár tudom, hogy ez rossz, valamilyen okból nem hasznalok sajat szatyrot (pl. otthon felejtem, lusta vagyok stb)
A bolti nejlonzacsit hasznalom, mert nem erdekel a kornyezetvedelem, legalabbis nem gondolom, hogy en egy emberkent par szatyorral vegzem ki a bolygot
Sajat zsakot/tarolot hasznalok, mert igy erzem, ezzel is sokat teszek a kornyezetemert
25 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
4. Lehetoseget szeretnek valasztani: buntudatom van a nejlonzacsik miatt (legyen az zoldseg/hus/peksuti), de meg sose gondolkodtam el azon, h vihetnek sajat zacskot a boltba. Szerintem eleve szolnanak erte, ha csam ugy egy random szatyorba kezdenem el pakolgatni az ilyen arukat, mert azt hiszik, hogy lopni akarok. Szoval ezert en nem ajanlanam senkinek se ezt a vigyunk vaszonszatyrot es kezdjuk el abba dobalni a dolgolat, mert konnyen felreerthetik.
2020. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A boltit használom, mert sok helyen rám szóltak, mikor a sajátomba pakoltam és inkább már meg sem próbálom.
2020. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

A kukazsàk is müanyag eleve, vagy petpalackok pl, és szàmtalan màs csomagolo, én nem làtom hogy egy zöldséges zacskoval hol tennék a környezetért. Plane hogy amugy azt ki sem dobom mert màsnak is jo otthonra pl a hütöben abban tàrolni is valamit, vagy azzal elcsomagolni. Legutobb a munkahelyi kéztörölközöt hoztam ilyenben haza kimosni.



Engem a regi mobilok töltök, lejàrt gyogyszerek es vegyszerek jobban zavarnak mert ezekre ra is van irva hogy nem dobhato ki.

De a felmosovizet is, mégis hova öntsem akkor ki?

A lejàrt gyogyszerekkel meg màszkàljak gyogyszertàrba es kössem az orrukra hogy miket szedtem es adjam àt? Nekem ez magànügy.A mobilbol meg mindent vissza tudnànak halàszni ha akarnànak.


En ilyenek miatt nem tudom ovni.

2020. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Nekünk van otthon par bolti, amiket félretettünk, és azokat visszük el a boltba, ahaelyett, hogy újat tépnénk. Még sehol sem szóltak érte.
2020. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
A bolti nejlonzacskót használom, de ha kiürül, akkor újra használom, vagy kis méretű szemetes zacskónak használom. Péksütiset kirátom ha elfogyott a benne levő ennivaló.
2020. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem mondom, hogy nem érdekel a környezet, de nekem nagyon fognak hiányozni ezek a zacskók. RENGETEG dologra használjuk őket itthon! Fogalmam sincs, mi lesz, ha kivezetik őket a forgalomból - gondolom, majd pénzért kell vennünk hasonlókat.
2020. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

En is gyakran felhasznaltam ezeket a otthon, es tudom, hogy pl. hust nem lehetne higienikusan massal megoldani, de amugy pl tok sok mindennel lehet helyettesiteni.

En a hutoben a zoldsegeket papirdobozban tarolom (azelott a nejlonzacsikat),

De pl. azt sem ertem, hogy tenyleg letezik ilyen hogy egy uzletben nem engedik sajat szatyorral vasarolni az embert?! En millioszor hasznalom, es inkabb pozitiv visszacsatolast kapok, nem negativat..

2020. jún. 20. 14:26
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Én személy szerint használnék,csak a család hülyének tart.Leszólnak,hogy pont ezzel segítenék...Amúgy vannak ilyen újra használható hálós "zacskó",mivel bőven át lehet rajta nézni,nem szólhatnának érte.Amúgy ez a "pont egy emberként így segíthetnék..." hülyeség,ennek pont az lenne a lényege,ha már 100 ember megondolná magát ezzel,már sokat segítene.
2020. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Sparban lehet kapni többször használható zsákokat, mi azokat használjuk. Amúgy sok emberbe annyira bele van vésődve, hogy zacskót vegyen, hogy mindent bezacskóz, pedig sokszor tök indokolatlan. Pl egy (1) darab padlizsánt vagy egy káposztát totál felesleges bezacskózni (otthon úgyis megmosnád, a külső leveleit letépkednéd, mielőtt megeszed).

A hűtőben, fagyasztóban is meg lehet oldani ész nélküli zacskóhasználat nélkül, hogy higiénikus legyen minden, mi pl dobozokban teszünk el sokmindent. Oké, hogy a doboz is műanyag, de egy jobb minőségű dobozt kb végtelenszer újra lehet használni, ha elfogy belőle valami, akkor kimosod és teszel bele mást. Mi a fagyis és az elviteles kajás műanyagdobozokat is fagyasztásra használjuk, tele van a fagyasztónk gyümölcsökkel, zöldségekkel, dióval, mogyoróval ilyen dobozokban.

2020. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A lejàrt gyogyszerekkel meg màszkàljak gyogyszertàrba es kössem az orrukra hogy miket szedtem es adjam àt?"


Aki kiadta neked receptre, az úgyis látja, mit ad, ha meg recept nélküli, akkor mondhatod, hogy valaki küldött gyógyszereket leadni, de a lőtéri kutyát nem érdekli, ki vagy és mit szedsz.


Kérdező, én is félek, hogy rám szólnak. Nekem vidéki barátnőm mondta, hogy ő a saját kis kosarába pakol mindent, mikor vásárol, és abból pakolja a szalagra, de itt Pesten el sem tudom ezt képzelni. Pedig már néztem ilyen áttetsző, hálós szatyrot, hogy lássák, hogy mi van benne.

2020. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!