Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem hiszik el sokan,...

Miért nem hiszik el sokan, hogy valaki tényleg nem vágyik saját autóra?

Figyelt kérdés

Láttam ma egy kérdést, ahol tökre leszólták azokat, akik állították, hogy nem kell nekik autó, biztos csak azért mondja, mert nincs rá pénze, stb...


Nos, nekem van jogsim, de soha nem volt saját autóm és ha nem muszáj, nem is akarok venni. Nem szeretek vezetni, stresszes dolog számomra.


Egy megyeszékhelyen lakom, 15-20 perc alatt bent vagyok a belvárosban busszal. Igazából mivel mindenki kocsival jár, sosincsenek tele a buszok, max. csúcsidőben, de akkor meg kibírom azt a kis időt állva, ha esetleg nem jut hely, heringparty azért nem szokott lenni.


A közös kocsit a férjem használja, nyilván így pl. a bevásárlasokat egyszerű megoldani, de mìg egyedül voltam, addig boltba is gyalog/busszal jártam, nem volt gáz.


Na meg, 7 ezer a bérlet, ennyivel le van tudva az egész havi költségem, ha most akarnèk venni egy kocsit, akkor havonta lebontva a kocsi ára, a benzin,biztosítas, szervíz, gumicsere, stb. simán kitesz havi 70 ezret. Mi megkeresünk havi fél milkát és hitelünk sincs, szóval nem mondom, hogy ne férne bele, de basszus, ez azért èvente egy jófajta nyaralás ára :O


Szóval összességében nem rossz errefelé a közlekedés, nincs tele putrisokkal a tömegközlekedés és olcsó is - nem is látom értelmét egy saját kocsinak.


Persze jó, ha a családban van egy autó, de mondjuk ha bent laknék a belvárosban, tuti nem költenék rá, mert tök felesleges. De amúgy mindig mindenki győzköd, hogy vegyek kocsit és nem hiszik el, hogy nem vágyom rá :D



2020. jún. 3. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az a kérdés és válaszok pont arról szóltak, hogy sokan nem hajlandók elfogadni, hogy sokaknak jó az autó.

Én értem, hogy nem mindenki vágyik rá. Nekem se volt sokáig, csak 30 évesen lett. De akinek nincs, az is fogadja el, hogy van, akinek jó.

2020. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy van, akinek jó.
2020. jún. 3. 18:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert Szegeden jó a közlekedés, az egyik legjobb az országban. De a 90% nem ilyen
2020. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

#1

Én tök egyet értek a kérdezővel, nekem se kéne autó sose, mert viszonylag közel lakom a belvároshoz, és nem érzem magam rátermettnek a vezetéshez.

Szerintem például nem azzal van a gond, hogy van aki szeretne autót és vesz is, hanem inkább azzal, hogy sokaknak egyáltalán nem való, bénázik a kresz vizsgával, nem tud tájékozódni, bakker vannak akik nem tudnak tolatni.

Én azt látom, hogy ez sokaknál inkább divat, mint szükség kérdése, és annak is kell, akinek egyáltalán nem való, és ezek okozzák a balesetek nagy részét.

2020. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont az ellenkezője vagyok, és ez a problémám. Annyira szeretnék már egy autót, pénz is van rá, de olyan egy szerencsecsomag vagyok hogy nem megy a vezetés :DD

Pedig nagyon vágyok rá. Mondjuk én vidéki vagyok, nehéz bejutni a városba, plusz a bevásárlás is nálam nagy szokott lenni, ahhoz is jól jönne.

Irigyellek hogy nem vágysz autóra :D

2020. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs havi 70be egy autó.


Havi 15 a tankolás, évi 16 a súlyadó, évente 27e a biztosításom. évente 100e a szerviz, gumit sem nem kell szezononként cserélni.


Persze, ha belvárosban élnék ahol 10percenként van tömegközlekedés, akkor nekem se lenne. De agglomerációban ahol 1,5 órát vársz a buszra, vagy még többet.. oda kell.

2020. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, ha napi 2-3 órát kéne utaznom, biztos én is rászánnám magam.


De nem tudom, milyen évi 100 ezer nálad a szervíz...most egy viszonylag fiatal, 10 év alatti kocsink van, betört a szélvédője, csak azt volt százezer megcsináltatni. Lassan kettőstömegüt kell cserélni, az benne lesz megint vagy 300 ezerbe. A fékek is kopóban, nem biztos, hogy műszakin àtmenne. Egy elem elkezdett durvàn rozsdásodni, azt sem biztos, hogy úgy kell hagyni.


De a szomszédnak pl. 15+ éves kocsija van, 300 ezer kilométerrel, most költött ő is 250 ezret javításra, és már januárban is csináltatni kelletz valamit nekik.



Szóval, ez az évi 100 ezer nem tudom, hogy jön ki neked...


Plusz, én hozzászámoltam, hogy ha csak 500 ezerért veszek valamit, az is havi 20 ezer 2.5 évig.

2020. jún. 3. 18:45
 8/11 Rodi91 ***** válasza:
64%

Hát azért szerintem kicsit könnyebb azokat elfogadni akik nem akarnak autót. Senkinek nem ártanak vele.


Én azt gondolom jó egy autó hosszabb útra,de itt Budapesten mindenki a sarki Abcig sem tud gyalog elmenni. Bármerre mész csak a sűrű szmogban sétálsz, hangosak, és ha nem fér el az úton akkor simán a járdára parkol. Itt a kis nem túl forgalmas utcákban indexelni nem kell,ha csak gyalogos van a közelben, minek akarná az tudni,hogy kanyarodik az autó vagy sem...Szóval ja...ezert nem olyan könnyű elfogadni azok felfogását,akik szerint KELL autó. Igazából nem kell, csak kényelmes egyedül ülni, de valójában sokszor a dugók és amiatt,hogy parkoló helyet kell vadászni még több idő is kocsival járni.

2020. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Pont leszarja bárki, hogy van-e kocsid, csak nem kell pedesztrára emelni magad mert nincs.


Folyton csak a pénzt emlegeted, mintha minden csak a fillérb..szásról szólna. Holott magának az autónak van ezer előnye. Amit nyilván ti is láttok, hiszen van a családban autó amit kell azt autóval intéztek el, innentől az egész kérdéses értelmét veszíti.

2020. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedesztrára? XD
2020. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!