Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy itt a...

Miért van az, hogy itt a Gyakorikérdéseken olyan okosnak gondolja magát a legtöbb ember phszihiátria téren?

Figyelt kérdés

Jól láthatóan fogalmuk sincs a phszihés betegségekről és azoknak velejárójáról

Nem ismerik a gyógyszereket és azok mellékhatásait mert még az életben be sem szedtek egy darabot sem belőlük

De a szöveg az megy "a pozitiv gondolkodásról gyógyszer helyett", meg "ne szedd a gyógyszert mert az rossz"

Tudjátok mi a rossz? A phszihés betegségbe szó szerint fizikálisan beleöregedni gyógyszer nélkül, na az rossz

Jöhetnek itt bármivel és bármilyen technikával, van az a pont a phszihés betegeknél amikor már csak a gyógyszer segit, és itt nem egy síma kis depresszióra gondolok meg unatkozásból elkövetett öngyilkossági gondolatokra hanem valódi phszihés problémákra

Panaszkodik mindenki aki phszihés beteg de senki nem akar meggyógyulni, én ezt látom

A sok hülye meg lebeszéli őket még a növényi alapú gyógynövényekről szedéséről is, nemhogy a komolyabb gyógyszerekről amik valóban segitenének



2020. jún. 21. 19:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én a személyes tapasztalataim alapján szoktam javasolni, hogy (egyelőre, konkrét terápiás terv nélkül) ne szedjen gyógyszert valaki szorongásos problémákra. Voltak/vannak pszichiáriai gondjaim, voltam vele orvosnál is, aki szépen elmagyarázta, hogy a gyógyszer a tüneteken segít, jobban érzi tőle magát az ember, de a valódi problémát a pszichoterápia fogja megoldani. Sokan úgy képzelik el a dolgot, hogy ha felírják nekik a Frontint, akkor onnantól minden nap bedobnak x szemet és minden problémájuk megoldódik. Na az ilyenekből lesznek azok, akik ráfüggnek a gyógyszerekre és sosem gyógyulnak meg.

Nem ellenzem a gyógyszerszedést, de szerintem fontos lenne, hogy beépüljön a köztudatba, hogy ez csak egy tüneti kezelése a szorongásnak, a valódi megoldást a terápia jelenti.

Nyilván bizonyos pszichés gondokra pedig nincs jobb/más megoldás, mint a gyógyszeres kezelés, szerintem ha valakinek mondjuk egy skizofrén lenne a szomszédja vagy a családtagja, akkor eszébe sem jutna neki azt javasolni, hogy ne szedjen gyógyszert.

2020. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan oldal ahol bárki anonim módon tud kérdéseket megválaszolni és feltenni, mégis mire számították, hogy tele lesz pszichiáterekkel? Valószínüleg vannak dokik is az oldalon, de értelemszerüen kevesen.

A legtöbb személy aki hozzászól egy mentális egészséggel kapcsolatos témához vagy maga is beteg, vagy a hozzátartozója, vagy lehet hogy csak érdeklődik a téma iránt.

Az itt leírt dolgokat ne vedd sose 100%-osan, akkor sem ha orvos lenne az illető, lehet hibázni bőven.

A homeopátiás és egyéb gyógymódok meg...Nem zárom ki, biztos hogy van akinek hatásos volt, ezt nem tudhatom. De sose szabad egy embert rábeszélni arra hogy leálljon a doki által felírt gyógyszerekkel, csak mert valamerre azt olvastuk hogy gyógyszerlobbi, káros az egészségre, stb.

Ha bármi komolyabb kérdésünk van szerintem érdemes a kezelőorvost felkeresni, lehet használni a gyakorit is persze, de ésszel.

2020. jún. 22. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

12 persze nyilván nem a gyakorikérdésekhez fogok fordulni ha phszihés problémáim lesznek hanem megyek az orvoshoz


De a probléma az, hogy például tegnap este is egy fickó felírt a gyakorirkérdésekre, hogy eddig semmi baja nem volt és most kezd rajta eluralkodni a düh és az agresszió, veszekszik a barátnőjével meg ha összevesznek akkor újabban már tör és zúz is otthon mindent

Én hasonló voltam még úgy 18 éves koromtól 25-ig ezért gondoltam, hogy ráirok.

Irtam neki, hogy menjen el sportolni bár az se feltétlen jó mert ha lefárad akkor meg azért lesz ideges.

Szóval irtam neki, hogyha rájön a dühroham akkor irasson fel Frontint, és dobjon be egyet ha elkezdődik otthon a cirkusz meg vegyen egy boxzsákot és azt üsse a berendezés helyett.

A Frontin 15 percen belül hatni kezd, és jelentősen csökkenti az idegességet,nem lesz több ordibálás fékezhetetlen düh,meg törés zúzás de ha még mindig ideges akkor ott a boxzsák azt lehet püffölni a berendezés helyett.

Tehát én ezt egy jó megoldásnak látom mivel én is ilyen agressziv voltam és nekem a Frontin ezt le is állitotta


Erre lehurrogtak meg azonnal lepontoztak az idióták, meg azonnal jöttek a kommentek, hogy "ne szedjél Frontint mert rá fogsz szokni" meg blablabla

Már bocsánat:attól, hogy ember NÉHA bedob EGY DARAB Frontint ha extrém ideges, attól még nem fog rászokni

Tudjátok egyébként mit írnak fel a phszihiátrián az ilyeneknek akik dühöngenek?

Epilepszia elleni gyógyszert ami nem piskóta mert a szemed nem birod kinyitni tőle annyira leszedál,meg teljesen lelassulsz tőle fizikálisan majdhogynem állva elalszol szó szerint

A Frontin ehhoz képest semmi


Na mindegy csak gondoltam leirom, hogy a Gyakorin úgy gondolja a többség engem leszavazva meg azonnal lepontozva, hogy hadd törjön zúzzon meg őrjöngjön továbbra is az illettő csak ne szedje a Frontin még néha se, mert majd a végén még rászokik

Ennyit erről: egy embernek lehet,hogy azért fog a teljes élete meg párkapcsolata tönkremenni ha hallgat az ilyen hülyékre, mert azt javasolják neki, hogy ne szedjen nyugtatót ha ideges és őrjöng ahelyett,hogy rám hallgatna aki ugyanebben a cipőben járt valamikor

Nem értem miért nem értik meg az emberek, hogy a gyógyszerszedés szükséges és muszáj valamikor és miért kell hülye tanácsokat adni amitől csak még rosszabb lesz a helyzete annak aki segitségre szorul phszihésen

2020. jún. 22. 12:09
 14/25 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ne haragudj de neked sincs igazad ebben az esetben. Dührohamra NEM megoldás Xanaxot szedni.

2020. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

14 na még egy doktorandusz

Nekem is voltak dührohamaim már 18 éves koromtól, én 7 éve szedek Frontint,és biztosan állitthatom leállittja a dührohamot

De mondom ha nagyon muszáj épp be lehet kapni epilepszia elleni tablettát is ami aztán biztos kiüti egy teljes napra az se fogja tudni hány óra


De akkor mondd meg te,hogy mit szedjen


Vagy inkább ne is szedjen semmit ugye? Hanem törje otthon a berendezést tovább meg ha már ott van az asszony akkor azt is elverheti nem?

2020. jún. 22. 12:44
 16/25 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy hülyeség dührohamra Frontint szedni és ugyanazt érnéd el mintha C vitamint szednél be.. placebo.


Nem is tudom kitől hallottad ezt a hülyeséget.. Szerinted 0,25 mg gyógyszer lenyugtat egy tomboló embert? Pszichiátrián vénásan adnak sokkal erősebb gyógyszert ilyen célra.


Indulatkezelést kell elsajátítani, nem Xanaxot szedni. Menjen törje szét valamit amit tud, az is leynugtatja.

2020. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

16 szerintem te még nem szedtél be egyszer sem nem 0,25-ös hanem 1mg-os kiszerelésű Frontint, de azért próbáld meg egyszer majd meglátod mennyire leszel ideges 15 perc múlva :DDDD

Indulatkezelés persze.

Majd mondjad egy agressziv idegbetegnek, hogy:


"kezeld az indulataid és ne szedj gyógyszert inkább törd szét az új tévét meg a barátnőd is kapjon ha már ott van"


hahhaha hát ez nagyon jó, itt aztán olyan tanácsokat adnak phszihiátria téren, hogy az valami félelmetes

2020. jún. 22. 13:03
 18/25 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ugyanaz a kettő.

Lehet hasonlónak érzed, de más problémák lehetnek a háttérben, ergo más megoldással, most ez olyan hogy pattanásra azonnal hormontabletta, mikor elég lenne egy krém vagy másik arclemosó. Meg kell nézni mi váltja ki és nek azonnal gyógyszer, most neked bevált nála ki tudja mit fog kiváltani.

2020. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Pont erről írtam a 11-es válaszomban, hogy az ilyen emberekből lesz gyógyszerfüggő. Ha nem szednél frontint, akkor egyből tombolnál, szóval nem oldódott meg a problémád és soha nem is fog, ameddig csak a tüneteket csökkented.

Kérdező, te sem értesz a pszichiátriához, csak egy személyes tapasztalatod van, amiről azt hiszed, hogy mindenkinek segíteni fog.

2020. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ja nem értek hozzá

Végül is nem azért szedtem be 100 féle gyógyszert az elmúlt 7 évben mióta járok a phszihiátriára és nem azért feküdtem benn 3X a phszihiátrián

Tök dilettáns vagyok a dologhoz valószinűleg

2020. jún. 22. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!