Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek most is ugyan...

Szerintetek most is ugyan olyan buták az emberek mint mondjuk 600-700 éve?

Figyelt kérdés

Gondoljunk például az 1300 as években kirobbant pestisjárványra. Az emberek már akkor is azt gondolták, hogy egy maszk majd megvéd. Biztos mindenki ismeri a pestis doktorok által viselt csőrös maszkot. Most a helyzet miben másabb? Hogyha kirobban majd 2-3 év múlva egy tök új járvány akkor is majd maszkozás lesz? Vagy betámadnak minket a marslakók, majd akkor is maszkkal védekezünk?

Kérdés tehát, hogy az emberek tényleg ennyire buták még így a 21. században is, mint a 14. ben? Én úgy tudom, hogy egy kórokozót nem a maszk állít meg hanem a fertőtlenítés, de lehet hogy tévedek és még több maszk kéne, esetleg valami sisak.


2020. jún. 24. 00:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
0%
Szociológiai szempontból nézve mégjobban azok...
2020. jún. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
88%

A kommentjeid alapján te se tartozol az okos emberek közé, mert egy óriási baromság a kérdésed, amit azért tettèl fel, mert hordani kell még a maszkot és ezen vered magad. Oké megértettük.

Ez a sok "xD" minek kell? 10 éves vagy?

2020. jún. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy régen jobban dominált a józan paraszti ész, ma ezt jócskán elnyomja a médiából ömlő agymosás, ezért én fordítva gondolom: régen kevésbé voltak buták az emberek, mint most.
2020. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

#22

Te tipikusan az a fideszes vagy akinek minden rendben van, miközben nem látja a fától az erdőt. Menjél inkább sorosozni meg migránsozni de, vagy 3 szor leírtam a kérdést, ha még így sem sikerült elolvasni vagy értelmezni akkor ne írj lényegtelen dolgokat köszi

2020. jún. 24. 09:17
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
Te jó ég . Mikor kiderül hogy a legbutább ember , maga a kérdező ! Micsoda csavar :D
2020. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
41%

Az a régi jó józan paraszti ész, amikor még azt hitték, hogy az utcán rothadó holttestek szagának belélegzése miatt kapják el a pestist. Ezért kellett madaras maszkban járni, gyógynövényeket tettek a csőrébe, mert ha finom illatú levegőt lélegzel be, akkor nincs pestis. Ha hullaszagot, akkor van pestis.

Csak annyi a különbség, hogy ma már tudjuk, hogy léteznek kórokozók, ismerjük a fajtáikat is, kokrétan tudjuk, hogy melyik betegséget melyik okozza, hogyan terjed, hogy gyógyítható, mivel lehet ellene védekezni. Tényleg mélyprimitivitásban élünk.

2020. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
23%
Ja. Meg gyűjtünk Izaura felszabadítására. Világos beszéd! :D
2020. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

01:07-es válaszoló vagyok (9-es)


Miért kellett lepontozni, amikor igazat írtam? Fáj az igazság?

2020. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
76%

Mi bajod van? :D Semmi politikát nem írtam a válaszomban. Neked komoly gondjaid lehetnek és nem csak a maszkkal :D

Úgy látom a kommentek alapján nem csak én gondollak butának.

(22-es voltam)

2020. jún. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Ment a dislike :D
2020. jún. 24. 10:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!