Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki bunkó velem, lehetek...

Ha valaki bunkó velem, lehetek én is az vele?

Figyelt kérdés

Kicsit már elegem van, hogy azon szórakoznak egyes szellemi szintű emberek, hogy mindig próbálok nem bunkó maradni, és nézik, hogy meddig lehet feszíteni a húrt.

Pl.

Kb. bemutatkozás után:

- És ti nem akartok gyereket?

Régi válasz:

- Hát izé, így, meg úgy.... vagy Ne haragudj, de ezt nem osztom meg, csak a hozzám közelállókkal, mondjuk a férjemmel.

Új válasz:

- Mi közöd van hozzá????



2020. jún. 24. 17:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Van, hogy pont az ellentétes viselkedéssel, azaz a türelemmel érsz el dolgokat a másikkal szemben, vagy éppen húzod fel mégjobban.
2020. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kettő között valahol. De az miért bunkóság, ha valaki megkérdezi, akartok-e gyereket? :) Lehet, hogy tapintatlanság, és friss ismerőstől én nem kérdeznék ilyet, de nem feltételezném azért, hogy rossz szándékból kérdezi. Ilyenkor bunkóság nélkül nyugodtan meg lehet mondani, hogy (ne haragudj,) ezt magánügynek tartom. És pont.
2020. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mert egy olyan kolléga kérdezte, akit kb. csak látásból ismerek, egy olyan helyzetben, amikor kb. 5 percet kellett egymás mellett várnunk, úgy hogy semmilyen előzménye nem volt a beszélgetésben.

Nálam van még néhány fokozat az ismerkedésben, mielőtt bárkinek odaszegeznék egy ilyen kérdést, másrészt, mivel kolléga, eléggé visszaélhetne a válaszommal. Ezzel ő közölte, hogy ennyibe néz, akkor én miért adjak neki egy udvarias választ? Amúgy egy elég rosszindulatúnak tűnő nő volt, azt is kinézem belőle, hogy simán csak belém akart taposni, mert bőven 30-on felül voltam, és ilyenkor azt szokták feltételezni egy nőről a kollégák, hogy meddő, ha nincs legalább 2 gyereke.

De ez csak egy példa volt, épp az a lényeg, hogy egész álló nap ezt a szemtelen stílust tolják a többiek is, kicsit már fárasztó mindig valami kitérő, illedelmes válaszon gondolkozni, miközben ő maga meg odaböffenti, ami eszébe jut, nem mérlegel semmit.

Volt egyszer olyan, hogy valaki odajött okoskodni, és máson járt az eszem, hirtelen csak úgy odamondtam, hogy kösz, de nem érdekel. És még néhányszor, hogy fel is fogja. Fú annyira jó volt :D (ő persze marhára megsértődött :)

2020. jún. 24. 21:11
 14/14 anonim ***** válasza:

Ja, hát ez így tényleg más...

Szerintem nyugodtan mondd ki ilyenkor, hogy nem érdekel :)

2020. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!