Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megbuktam 12-ben matekból....

Megbuktam 12-ben matekból. Most akkor én hülye és semmirekellő vagyok? Apám szerint legalábbis.

Figyelt kérdés

Nem értem,miért ez van beleültetve az emberekbe,de még a diákok fejébe is,hogy aki megbukik az olyan amit fent írtam. Hány olyan diáktárssal találkoztam már akik bebeszélték maguknak,hogy sz.rok mert nem sikerült valami. Ez nem így van,attól még valaki nem buta,szerintem ezt nem kell részletezzem,tudjátok ti is hogy van ez

Én általánosban kitűnő voltam,helyesírás és matek versenyekre küldözgettek,utóbbiból még országosra is,aztán belefásultam,meguntam,meguntam a rossz tanárokat,a sok száraz tananyagot,rájöttem,hogy nekem ez így nem fekszik többet

Vekerdy Tamás azt mondta nem rég,hogy a kitűnő tanuló nem a legokosabb,hanem a legkönnyebben irányítható. Persze ezzel lehet vitázni,mert van aki csak szimplán atom erős suliba akar tovább menni,de a lényeg a lényeg,embertelen mennyiségűt kell ahhoz tanulni.

Szóval tényleg elkezdett nem érdekelni az egész,ha meg még is tanultam,nem jött össze a doga,így a motiváció is elment. Pl. 3 éjszakát tanultam egy matek dogára és 5-ből 3 feladathoz hozzá se tudtam nyúlni,így jó hogy elmegy a kedvem. Tavaly is megbuktam év végén,átnéztem a dolgokat és átmentem,én nem csinálok belőle drámát de apám az kész..Azt mondja még,hogy olyan okos vagyok nem kellett volna így legyen. Az a baj,hogy az okosság nem kapcsolható az iskolához. Miért? Mert a leglassabb és leggyengébb is tud 5-öst írni ha 24/14 bifláz. Vagy én hiába vagyok okos ha tényleg hülye vagyok matekból,vagy csak szimplán fél 5-ös hazaérés után nincs kedvem semmihez. Nekem pedig a szimpla "lázadás" mellett apám ha itthon van mindig idegesít,kötekszik,ha anyám is itthon van,vele veszekszik,amikor meg egyedül vagyok,nem csoda,hogy csak ki akarok kapcsolni,így a tanulás még offosabb.


Egy kis része a problémának,hogy a tanári nevelés mód nem azt ülteti a diákba,hogy tanuljon mert neki lesz jó,vagy röviden magáért tanuljon,hanem hogy csinálja meg azt amit a rendszer megkövetel,mert az KELL,a 2 azért más. Sokszor hallottam azt is,hogy "jajj de le fog b..szni a tanár" ha nem tanult meg valamit. Egyrészt,miért kéne egy ugyanolyan embertől félni? Másrészt,ha pl.valaki humán szakra megy és az irodalomért él hal de 1-es matekból miért kéne hogy szét stresszelje az agyát? Egyik osztálytársam ilyen pl.


2018. máj. 3. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert Magyarországon még mindig azt várják el a gyerekektől, hogy TÖKÉLETESEK legyenek, ELSŐRE értsenek mindent, és SEMMILYEN hibájuk ne legyen. Az eredmény több deprimált generáció, akik üvöltve követelik ugyanezeket a betarthatatlan szabályokat a következőktől.


Nem vagy hülye és semmirekellő. Én is megbuktam matekból gimnázium 4. félévben. Az ma 12. év lenne. Aztán mégis leérettségiztem, és most szoftverfejlesztő mérnök vagyok.


Apádnak milyen jegyei voltak? Színjeles, mi? Meg ne kérdezd, mert üvölteni és törni-zúzni kezd.


Vekerdy Tamásnak sok mindenben igaza van. A magyar közoktatás, meg az egész nevelési szemlélet réges-rég a történelem szemétdombján kellene hogy rothadozzon. Az átlag magyar ember képtelen bármilyen kiemelkedő cselekményre, és olyan dolgokra csodálkozik rá tátott szájjal, ami más országokban természetes. Miért? Mert ott nem ütik-vágják a gyerekeket, míg meg nem kukulnak, mert nem az a szempont, hogy csendesek és engedelmesek legyenek.

2018. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem fog számítani később. Én is buktam 10.-ben, ahova kerültem ott az új ofő még ki is akart rúgatni, meg állandóan szívatott órán. Plusz az sem volt semmi amikor a tanárok direkt aláztak hogy úgyse viszed semmire, hülye vagy stb., nekik köszönhetően végigbukdácsoltam a maradék 3 évet. Eredmény: érettségi, 4.0 átlaggal a 2. legjobb az osztályban. Aztán legutóbb az egyik volt osztálytársam láttam részegen feküdni az utcán aki mindig átment mindenből.

Sajnos mindenkinek a tanulmányi eredmény számít, az hogy valójában milyen ember is vagy senkit sem érdekel. Az oktatási rendszer még mindig egy rakás szerencsétlenség, a kommunista utóhatás érezhető rajta. A tanárok nagy része egy inkompetens, emocionálisan 0.-hoz konvergálnak, kéne nekik évente egy alapos pszichológiai vizsgálat. Bár amilyen tanárhiány van mostanság, még a legbetegebb, 9.-es osztályban prostituáltakról tanító matektanárt sem rúgnak ki többszöri szülői kérésre sem.

És természetesen az sosem jelent semmit hogy valaki kitűnő tanuló, legtöbbször rájuk van erőltetve, később megfelelési kényszeres, lelki beteg emberek lesznek. Azért az érettségi legyen meg, az minimum, plusz egy szakma ami érdekel és jó vagy benne. Ezzel a mai Magyarországon meg lehet élni.

2018. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Azért egy matek kettes nem egy abszolválhatatlan dolog, illett volna megcsinálnod. Ellen lehet állni a rendszernek, de akkor csak magadat szívatod meg. Oké, szar az oktatási rendszer, szar a matekóra is, de erre nem az a jó válasz, hogy nem teljesíted az elvárásokat. Jogod van hozzá, hogy megbukj, de akkor nyáron majd vizsgázhatsz belőle újra, vagy még rosszabb, elvesztesz egy évet az életedből.
2018. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 és #2 Ilyen jó beszédet én se írhattam volna.

Még itt viszonylag okésak a tanárok,viszont 4 év alatt csak 1 tanított olyan akire azt mondhatom,hogy na ennek élveztem az óráját,ez érdekelt és hogy ez a személy az tudott maradni az órán is aki ő valójában. Földrajz volt.

Ahogy írjátok még szerencsésnek kéne érezzem magam,de az a baj,hogy a rendszer még az alapból jó és kedves emberként élő tanárokat is megrontja. Vagy van aki csak szimplán képtelen a sz.rból csokifagyit csinálni,a matek tanár is azt mondta ma,hogy tudja milyen embertelen volt amit ebben az évben le kellett nyomni,de hát ő csak a postás...

#3 Figyi ahogy írtam,volt hogy próbálkoztam ezerrel,és nem sikerült. Ha annyira de annyira ellenállnék nem lennék itt évismétlés nélkül a hátam mögött. Most pl. 1. félévben még négyeseim is voltak,kb. 0 tanulás nélkül,de aztán jött 2.félévre a halálom,a térgeometria és amiatt buktam meg,hiába feküdtem neki olykor.

Az infót próbálom tovább vinni majd,a weblab készítés elég jól megy,programozást pedig csak át kéne ismételjem párszor mert ugye 1 éve nem volt

2018. máj. 3. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha jól értem, második félévben elég sok elégtelent be kellett zsákolnod, hogy meg tudj bukni. Bizonyára láttad, hogy bajban vagy, kértél segítséget magántanártól, aki egy másik szemszögből is be tudja mutatni neked az anyagot?
2018. máj. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is buktam németből, most mérnökinfón vagyok végzős (szakdoga leadás van hátra csak).


Matekból állandóan karókat kaptam a házifeladat hiányra, amiből simám buktam volna, de a témazárókat mindig 3-as 4-es re megírtam. Az évvégi jegyeim stabil 2++ volt, de az érettségit számították a felvételin, nem nézve a suli minősítését, ezért felvettek fősulira.


Az a baj az oktatással, hogy nem mutatják meg MIÉRT jó megtanulni azt, amit. Sajnos a tanár se tudja általában (védhetjük, hogy nincs idejük bemutatni, de ez olyan, mintha koncertre úgy kéne menned, hogy nem tudod, hogy süket vagy-e vagy sem. Először kéne tudni, hogy hallok, utána, hogy szeretem-e azt a zenét, és végül elmenni a koncerte. (ez de béna példa, még én se értem igazán :D))


A lényeg, hogy meg kell találnod azt, ami "izgalmassá" teszi az adott keserű tárgyat.

Térgeometriával pl jól tudod elhelyezni a több dimenziós tömbök strukturáját, vagy ledkockát tervezni, esetleg cnc-s modell építős feladatok megoldását nézegesd, és megtetszik a dolog, a kiszámolás meg nem feladat lesz, hanem egy lépés, hogy sikerüljön amit szeretsz (modellezés pl).


És végül ezt itt hagyom mindenkinek:

https://www.youtube.com/watch?v=rHt-5-RyrJk

Jack Ma on the future of education (teamwork included)

2018. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez az egész ott sántít, hogy a matekhoz pont hogy nem kell magolni semmit, ahhoz csak logikai készség és józan paraszti ész kell.

Ha ez neked nincs, akkor az szomorú, de ez nem az iskolarendszer és a “töménytelen” tananyag hibája.

2018. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nah

Rohadt sokat kell gyakorolni hogy rögzüljenek a típusfeladat,hiába van jó logikád ha lusta vagy

Ilyen az egyik haverom is,simán lehetne 5-ös,de mivel lusta még bejárni is ezért 3-mas lett

Nekem már az alapoktól bajok voltak 9-ben is,általánosban ott kezdődött,hogy kaptunk egy ultra rossz tanárt aki csak visítozott egész órán és ló ürüléket se értettünk,a stréberek elfoglalták mindig az első sorokat,nekünk pedig maradt a hátsó "huligánkodás".

2018. máj. 3. 23:14
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

En is bukdálcsoltam matekból de ember lettem.

A baleseti sebészeten ápoló vagyok.Most tanulok tovább.Nem egy álom fizetest viszek haza de van munkám és családom.

Ezt szerintem sokan megkaptuk apánktól vagy anyánktól.Épp azért mondja hogy tégy ellene.

2018. máj. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Én is majdnem buktam matekból és minden számolásos tárgyból.


Utáltam, figyelmetlen voltam, elírtam, stb.


Mégis Svájcban dolgozok már 1,5 éve :)

2018. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!