Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek minden emberben...

Szerintetek minden emberben van akármilyen szintű rasszizmus?

Figyelt kérdés
2020. jún. 25. 22:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
Bennem se volt, csak felre ertetted ;)
2020. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Tényleg érdekelne erről normális vélemény
2020. jún. 25. 22:45
 3/33 anonim ***** válasza:
73%
Asszociàciok vannak es tapasztalatok inkabb
2020. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem igen. De ezen lehet változtatni,ha akarsz. Ha annyira emberi vagy és megváltoztatod a nézeteidet akkor eltudod érni,hogy egy százalék rasszizmus se legyen benned. Csak manapság ez pár embernek elég nehézkes.
2020. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Mert pl., amikor én meglátok egy fekete embert az utcán nem itélem el őh, de akaratlanul tudatosul bennem, h ő nem fehér és, hogy furcsállom, hogy itt van, mert Magyarországon viszonylag ritkán látok fekete embert. Tényleg semmi negatív érzés vagy ellenszenv nincs bennem, de valahogy tudatosul bennem a különbség.
2020. jún. 25. 22:51
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Rasszizmus nem gondolom hogy lenne mindenkiben. Inkább egy természetes enyhe idegenkedés, tartás van alapból az emberekben az ismeretlentől. És emiatt lehet az, hogy sokakat valóban megtalálnak a rasszista üzenetek, gondolatok, vagy akár 1-2 rossz személyes tapasztalat, és emiatt fogékonyak sokan erre a gondolkodásra, sokszor nem a leglogikusabb úton eljutva a következtetésekhez.
2020. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
De az mitol rasszizmus, ha kepes vagy megkulonboztetni a feketet a fehertol?
2020. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Engem tegnap rasszistának neveztek, mert nem veszek részt a black lives matter mozgalomban (nem protestálok, nem teszek ki semmit instagramra) és, mert azt mondtam, hogy zavar, hogy néhány fekete kollektívan hibáztatja a fehéreket. Én nem gondolom magam rasszistának, mert senkit nem itélek el mert másképp néz ki, mint én. Csak kiváncsi vagyok a véleményekre.
2020. jún. 25. 22:58
 9/33 anonim ***** válasza:
Hogy tudatosul benned hogy nem fehér, annak semmi köze a rasszizmushoz. Ha eleve előítéletes lennél vele szemben ismererlenül is, kizárólag annyi infó alapján hogy nem fehér, az lenne rasszizmus.
2020. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Egyébként a Black Lives Matter mozgalomnak eléggé nem ez a lényege, szóval szerintem ennek olvass utána ha valóban érdekel. Természetesen azt nem mondanám hogy kötelező mindenkinek tennie ez ügyben, posztolnia, stb, de legalább értsük meg hogy mi a valós probléma. Persze, vannak olyan feketék akik kollektívan hibáztatják a fehéreket, ők viszont a kisebbség. Ahogy a fehérek között is nyilván nem a rasszisták vannak többségben.
2020. jún. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!