Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek minden emberben...

Szerintetek minden emberben van akármilyen szintű rasszizmus?

Figyelt kérdés
2020. jún. 25. 22:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%
A rasszizmus tanult dolog. Evolúciós okokból a saját csoporttól eltérő emberek felé táplált félelem/ritkán gyűlölet természetes.
2020. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem igen. Például akivel Magyarországon előfordult, hogy iskolában a tanárok rászóltak, mert egy cigány osztálytársával csúnyán viselkedett majd a tanár külön órát tartott arról, hogy itt minden gyerek egyforma és nem számít a származás meg a bőrszín az jelezze. Sajnos én ilyenről ismerősöktől se hallottam, pedig ez lenne a rasszizmus elleni nevelés.
2020. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon elég álságos egy az egyben átvenni a BLM-et.

Itt a cigányok az érintettek, de nálunk minden más, mint az USA-ban (pl a rendőrök nem is tudom, hogy használnak-e éles lőszert), így a kettőt nem lehet egymásnak direktben megfeleltetni.

Itt annyira kevés a fekete, hogy szerintem feléjük nincs az a típusú gyanakvás és ellenszenv, mint az USA-ban, nincsenek fekete bűnbandák, stb.

99%-ra mondom, hogy aki lerasszistázott, az eleve nem tényleges ideológiai meggyőződésből van benne eleve a témában, hanem mert most felkapott és jól mutat a közösségi médián, és csak azért vádaskodik, mert kell neki a feltűnés.

2020. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Teljes mértekben értem, h mi a lényege, mert már napokkal ezelőtt utána néztem...és az utánanézés közben láttam több helyen a fehérek kollektív hibáztatását....nem is ez a kérdésem lényege, hanem tényleg az, hogy a rasszizmus egy mindenkiben meglevő csak másképp felszínre kerülő dolog-e vagy sem? Jelen van-e egyáltalán mindenkiben? Állatvilágban van-e példa ilyesmire? stb stb...
2020. jún. 25. 23:36
 15/33 anonim ***** válasza:

Aki még sose találkozott más bőrszínű emberrel, abban még valószínűleg nincs jelen.

De amúgy igen, szerintem mindenkiben megvan, mert ösztönszerű; és a tapasztalatok extrapolálása alapvetően segíti a túlélést.

2020. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Inkább fordítsuk meg a dolgot: Ha összerakják az embert egy random

valakivel, mondjuk, kötelezően el kéne valakivel töltened egy összezárt napot, és aggódnál, miféle lesz a másik, fogtok-e tudni beszélgetni, akkor elsőre megnyugtatóbb lenne számodra, amikor megmutatják, ki lesz az a másik, ha az a másik hozzád nagyon hasonló (és most nem fehér / fekete kérdésre gondolok, hanem tényleg úgy fehéremberen belül, az alkatától a hajhosszán át az öltözködéséig) Mert akkor úgy vagy vele, hogy legalább ő biztos nem támadhat téged (gondolhat rosszat rólad) azért, mert te ilyen, olyan, amolyan vagy, hiszen ő is olyan. És ez megnyugtató. Szóval tudatosan bármennyire is próbál rasszistának nem lenni egy kulturáltabb személy, azért bizonyos szituációkban előjön, hogy a hasonló megnyugtat, az eltérő pedig bizonytalanságot okoz.


Például egy kopasz embertől jobban félünk sokan, mert nem tudjuk, hogy egy kedves aranyos ember, vagy valami hitlerista ultra.


Szóval ezek meglévő zsigeri dolgok, a rasszimus csak annyiban különbözik, hogy ott az ember ezt szánt szándékkal tovább viszi tudatosan, és még el is kezd uszítani a számára nem tetsző csoport ellen.

2020. jún. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Ez nem rasszizmus, inkább azonosságtudat, ami az egyik legősibb emberi alapösztön.
2020. jún. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Én is megnézek más embereket, de nem azért mert rasszista lennék, hanem keresem bennük az érdekességeket.

A rasszizmus tanult dolog. Ha te gyerekekkorodban egy multikulti környezetben vagy, ahol találkozol más bőrszínű és szokású emberekkel, akkkor nem nagyon leszel előítéletes, maxium a tapsztalataid alapján. Viszont nekem gyerekkoromban mindig mondták, hogy a cigányok lopnak, átvernek, tartsam tőlük magam távol. Szóval szülői részről már belédnevelnek egy előítéletet és kialakul róluk egy negatív kép benned, úgy, hogy lehet nem is láttál még olyan embert.

Amúgy szerintem minden emberben van valamennyi, ha nem is rasszizmus, de előítélet a másikkal szemben.

2020. jún. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem mindenkinek a fejében élnek általánosítások és faji előítéletek, csak valamiért az emberek a rasszizmust automatikusan a NEGATÍV előítéletekkel azonosítják.


"Rasszista előítélet: Előítéletek egy személy egy „rasszhoz” való vélt vagy valós tartozása miatt. Azaz A személy azt gondolja, hogy B személynek X tulajdonsága van, mivel Y „rasszhoz” tartozik."


Tehát, az is rasszista előítélet, ha van egy magas, fekete ismerősöd, és azt gondolod, hogy ő tuti jól kosarazik. Az is rasszista előítélet, ha van egy ázsiai barátod, és automatikusan azt gondolod, hogy tutira jó matekból.


Ilyen "bugyuta", tanult gondolatok, ÁLTALÁNOSÍTÁSOK 100%, hogy mindenki fejében élnek.

2020. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Tilos, pedig igény volna rá.
2020. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!