Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan ördögtől való...

Miért olyan ördögtől való hogy a pénz boldogít?

Figyelt kérdés
Sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb vagyok mióta jól keresek. Emlékszem egyetemistaként nem volt pénzem egy ingre sem, emiatt ugyanabba a pólóban buliztam és a wc-ben ittam laposüvegből nagyapám pálinkáját.Emiatt sokat szorongtam. Egy gagyi laptopom volt amin nem tudtam normálisan házit csinálni vagy zh-ra tanulni mert félóránként lefagyott, volt hogy elsírtam magam. Lyukas cipőben mentem órákra, a professzor is beszólt egyszer előadáson emiatt, onnan gyakorlatilag minden órája szorongás volt. Most azért jobb. Nem gond megvenni egy 70 ezer forint lagavulint.
2020. jún. 26. 14:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

10, pont azt próbáltam elmagyarázni, hogy AZ ÉN ESETEMBEN nem, engem akkor egyáltalán nem boldogított :D

Tehát nem általánosságban írtam, hogy nincs esély rá, hogy a pénz boldogítson, biztos vagyok benne, hogy sok olyan helyzet van, amikor boldoggá teszi az embert, mint pld. olyan esetekben, amit a kérdező leírt, én csupán leírtam, hogy valóban van olyan helyzet, amikor nem boldogít a pénz.

2020. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11: Dehogynem, pont azt írtad, hogy a pénzért megvehető dolgok boldoggá tettek, azért fogyasztottad őket nagy mennyiségben. De a megszerzés módja nyomta rá a bélyegét a lelkivilágodra.

Máshogy megfogalmazva. Ha olyan dologgal kerested volna meg ezt a pénzösszeget, ami nem hat negatívan a lelki egészségedre, akkor nem váltottál volna.

2020. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
olvasd már el újra a válaszom kérlek és idézd fel, hol írtam egész pontosan, hogy boldoggá tettek azok a dolgok, amiket vettem? :D
2020. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13: "soha sehol nem kellett figyelnem az árakat, csak megvettem ami nekem tetszett, minden másnap buli, nők, miegymás"

Vagy te mindezekre azért adtál ki rendszeresen nagyobb összeget, mert utáltad?

Szerintem felesleges tovább ragozni. Mivel olyan élethelyzetben voltál amilyenben, már máshogy magyarázod utólag. Szóval részemről lezárva

2020. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

szerinted pár vidám perc vagy óra felér a boldogsággal? tisztázd előbb magadban, hogy mit is jelent a boldogság és gondold újra. az, hogy az ember mindent megtesz néhány perc örömért és vidámságért, nagyon messze van a boldogságtól :)

mindegy, nem tudhatom, te megtapasztaltad-e ezt, azt tudom, hogy én átéltem, megtapasztaltam, tudom mit éreztem és tudom mit érzek most, nem nagyon van ezen mit magyarázni :D

2020. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a #8 válasz pont leírja azt az esetet, amire ez a mondás tényleg vonatkozik. Volt pénze? Igen. Boldog volt? Nem.


De persze a világ bonyolultabb, mint hogy egy négyszavas mondással kifejezzük a lényegét, és van millió más eset, és tényleg van olyan, hogy valaki a pénz hiánya miatt lesz boldogtalan.

2020. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Persze, hogy boldogít. A pénz segítségével kiszélesednek az ember lehetőségei, anyagi biztonságba kerül, ami rengeteget jelent az életben.


Ugyanúgy szükség van erre, ahogyan az egészségre és a szeretetre, jó kapcsolatokra, intellektuális kihívásokra is.


Ugyanakkor sokan félreértik ezt, mert azt gondolják, hogy sok pénzzel kivétel nélkül minden probléma orvosolható, tehát a gazdagság automatikusan boldogságot hoz.


Ez természetesen nem igaz.

2020. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Még az előzőhöz, #17-eshez annyi, hogy


"boldogít, de nem hozza el a boldogságot"


Vagyis: ha a boldogság a végcél, akkor az anyagi bázissal több lépést megtehetsz felé. Persze abban az esetben, ha az nem kapcsolódik össze negatív dolgokkal (pl. üldöznek érte vagy zsarolhatóvá váltál miatta, mert bűnözésből származik, vagy emiatt tönkrement az összes eddigi kapcsolatod, stb.).

2020. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A pénz nem boldogit.
2020. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!