Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogja sok ember az...

Miért fogja sok ember az életképtelenségét arra, hogy introvertált?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, katasztrófa. Én introvertált vagyok, mégsem vagyok szociálisan csődtömeg, mégsem menekülök azoktól a kötelességeimtől, amiket más emberekkel interakcióba lépve kell elintéznem. Ilyen szintű szociális fóbiával nem lehet élni és nem értem, miért kell azt belemagyarázni, hogy az illető introvertált, a világ meg utálja az introvertáltakat, mert szóban kell felelni, csapatban kell dolgozni, személyesen kell ügyet intézni és nem lehet mindent a kis barlangból.
2020. jún. 26. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Te is említetted: szociális fóbia, nem pedig sima introvertáltság. A kettő nem ugyanaz.
2020. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Mert nehéz dolog belátni a hibáinkat, de könnyű valami rajtunk kívül álló okra fogni a szerencsétlenségünket? :)
2020. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert buták azok az emberek, akik ezzel dobálóznak.

Egy másik hasonló példa, amikor poénosan megemlítik, hogy ők nem szeretik a társaságot és antiszoc emberek. De azt nem tudják, hogy az antiszociális amúgy pszichopata emberT jelent.


Én is introvertàltnak tartom magam, de azért mindig van bennem egy egészséges késztetés, hogy új embert ismerjek meg, beszélgessek a másikkal minimálisan, ahogy illik.

2020. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is introvertált vagyok, egészen kicsi korom óta, de rühellem, hogy ez emberek csak úgy dobálóznak ezzel a szóval, és úgy viselkednek, mintha divat lenne. Értsd, emo, hipster, intorvertált, mindig, ami a trend.

Mégis van munkahelyem, be tudok tanítani új dolgozókat, el tudok menni egy interjúra, annak ellenére, hogy tömegben pl nem érzem jól magam, bulizni meg utálok. Én szívesen barátkozom, ha az olyan az illető, csak az üres csevegéset "Hogy vagy? Jól. És te? Én is." nem tudom hova tenni.

Meg az, amit az előző ír, amikor nincsenek tisztában a fogalmak jelentésével

2020. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Valóban van benne egy kis szociális fóbia is. Én nem szeretek vele dobálózni, inkább azért is említem meg, mert nekem könnyebbé teszi az ismerkedést, ha tudják, hogy nem az az oka annak, hogy ilyen vagyok mert bunkó vagyok, hanem egyszerűen ilyen a személyiségem. És ez sokszor hátrány. Szeretek egyedül lenni, de szükség van más emberekre is. Ha nincs kedvem emberek közé menni, akkor mindig azokra a pillanatokra gondolok, amikor nem akartam valahova elmenni vagy találkozni valakivel, de végül nagyon jól sült el.
2020. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert egy kívülálló jobban rálát a másik gyengéjére, míg aki benne van, sajna szűk látókörűen csak egy oldalúan lát dolgokat.
2020. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Bizonyos szintű autizmussal élek. A kommunikációt valamennyire betanultam, de továbbra is nehéz az emberekkel való kapcsolat számomra. Olyan nagyon igazából nincs senkim a szüleimen kívül. Az emberek furának néznek, lenéznek. Fura is vagyok...

Néha túlkompenzálok/túl csöndes vagyok, és azt hiszik, hogy én nézem le őket, néha meg fordítva, csinálok/mondok valami hülyeséget, azt mindenki elítél.


Ha ezért életképtelennek tartasz, te dolgod. Lehet, hogy igazad van.

De nekem ezek a képességek adottak, próbálok rajtuk csiszolni, élni velük, aztán hogy te mit gondolsz a gyengébb szoc. képességekkel megáldott emberekről, az a te dolgod.

Tartsd meg magadnak.

2020. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7

Leszarom, mi vagy, de nem introvertált és ez a kulcs a kérdésben. Hogy miért hívja magát az is annak, aki nem az.

2020. jún. 28. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Kérdezd meg tőlük, ne a gyakori előtt verd magad.
2020. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!