Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik túl sok cserepes növényt tartanak a lakásukban / házukban vagy túldíszítik a kertjüket?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek: szeretem a növényeket és azt is tudom, hogy a növényeknek fontos szerepük van az életünkben. Nekem is van 8 cserepes növényem. Ennél többet nem akarok tartani, mert lakásban lakom, nem tudnám hova tenni a többit.

A kérdést azért tettem fel, mert amerre járok, azt látom, hogy egyes lakások erkélyét sok növény díszíti. Vannak olyan erkélyek, melyek tele vannak pakolva ilyenekkel. Régen, amikor sokat jártam a nagymamámhoz, emlékszem a szomszédjára, aki az erkélyére annyi cserepes növényt tett ki, hogy ki se lehetett ülni vagy teregetni. Arra is emlékszem, hogy volt egy kis szék meg asztal, de amióta ilyen sok növényt gyűjtött össze, eltávolította azokat. A nagymamám azt mondta, hogy nem gond, ha valaki szereti a növényeket, de ez azért túlzás. Hozzátette, hogy elképzelni sem tudja, hol tárolta télen a növényeket. Biztos leszűkítették a teret.

Egy ismerősöm külvárosban lakik kertes házban. Igen, szép kertje van, mondtam is neki. Azt mondta, hogy igen, de sok a gond vele. Tavasszal-nyáron szép, le kell nyírni a füvet, a bokrokat, gondozni kell, ősszel-télen meg csúnya levelek nélkül.

Otthon el is gondolkoztam ezen, hogy minek kellett túldíszítenie a kertjét, ha sok vele a gond?

Hasonló, mint ezen a képen: [link]


Ha rákerestek a neten angolul, hogy plant hoarder, találni fogtok egy csomó képet azok házáról, akik túl sok növényt tartanak. Olvastam angolul egy lányról, aki azzal a problémával fordult pszichológushoz, hogy kényszeres növénygyűjtögető. A háza tiszta dzsungel volt.


Bocsánat, hogy hosszú lett, de muszáj volt részletesen leírnom.



#növény #kert #túldíszítés #lakás, ház
2020. jún. 27. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy

1. magánügy

2. külső szemlélőként csodaszép

3. én nem tudnék erre ennyi időt és energiát fordítani

2020. jún. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek ez a hobbija és kert híján a lakásban vagy az erkélyen tartja a növényeit. Nyilván aki túlzásba visz bármit, az sose egészséges, de amit belinkeltél az egy teljesen harmonikus, rendezett kert, csak nem egy minimál stílus.


A kérdéstől függetlenül nekem mindig fura, mikor megjegyzésekkel illetnek másokat a szabadidős tevékenységük miatt. Amíg nem árt vele másoknak (növényekkel azért elég nehéz), addig miért számít az, hogy ő a saját életterét hogyan rendezi be?

2020. jún. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kert egyáltalán nem túldíszített, hanem csodaszép és természetes hatású.


Van benne szabad rész, van asztalka székekkel, miétt jó, ha a többi rész pucèr gyep?


Èn sokkal jobban szeretem ezeket a szep kerteket, mint az unalmas térköves-zöldgyepes verziókat.

2020. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem szólok,az ő dolga,őszintén nekem ez még sosem jutott eszembe,ha sok növényt láttam valakinél.Inkább az ,hogy milyen szépek és nálam milyen gyorsan meghalna mind :D
2020. jún. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A keppel semmi gond nincs. Nekem konkretan egy darab novenyem sincs, mert se energiam rajuk, se a lakas adottsagai nem megfeleloek, keves a termeszetes feny. Koltozunk nemsokara, ott mar jobb lesz a helyzet, de nekem maximum 2-3 cserepes novenyhez van kedvem, viszont gondolom akinek ennyi novenye van, az szivesen aldozza rajuk az idejet, ez egy hobbi, mig mas inkabb fetreng a tv elott, o addig ontozget, atultet, stb.

Tok hulye kerdes, mert kb mindennel van “gond” az eletben (az emlitett tvzgetesen kivul), altalaban akik az adott dologgal foglalkoznak, azoknak megeri, ennyi.

2020. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a sok ÁPOLT növénnyel nincs semmi gond, szemet gyönyörködtető.

A gond inkább azzal van, hogy ez a kérdés a fejedben megszülethetett.

2020. jún. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a növényekkel gondom.

Szerintem ez sokkal nagyobb gáz, de még ehhez sincs köze kívülállónak:

[link]

2020. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolnám, biztos hiányzik neki a természet. Én kertesházban nőttem fel, nagy udvarral, sok növénnyel, most szobát bérlek, és még erkély sincs, hát az ablakomba zsúfolom a növényeket.

Mondjuk, ha lenne egy erkélyem, leülni azért szeretnék.

Ami nekem fura, akik mindenféle kis szobrokkal, törpékkel, agyagfigurákkal, szélmalmokkal zsúfolják tele a kis előkertjüket, nekem ez übergicses, de a gazdája tuti szereti.

2020. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Irigyelem, hogy van érzéke hozzájuk. Én még a kaktuszomat is kicsináltam sajnos. Pedig ahhoz állítólag már tehetség kell, annyira strapabíró növény.
2020. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az irodában tartok annyi növényt magam körül, amennyi elfér. Rossz a szellőzés, ezek tisztítják a levegőt és valamennyire elnyelik az ablakon bejövő dohányfüstöt. Persze nem tökéletes, amikor túlzásba esnek a dohányzással, akkor begyullad a szemem, de legalább nem annyira rideg az iroda, mint növények nélkül lenne.
2020. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!