Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik túl sok cserepes növényt tartanak a lakásukban / házukban vagy túldíszítik a kertjüket?

Figyelt kérdés

Félre ne értsetek: szeretem a növényeket és azt is tudom, hogy a növényeknek fontos szerepük van az életünkben. Nekem is van 8 cserepes növényem. Ennél többet nem akarok tartani, mert lakásban lakom, nem tudnám hova tenni a többit.

A kérdést azért tettem fel, mert amerre járok, azt látom, hogy egyes lakások erkélyét sok növény díszíti. Vannak olyan erkélyek, melyek tele vannak pakolva ilyenekkel. Régen, amikor sokat jártam a nagymamámhoz, emlékszem a szomszédjára, aki az erkélyére annyi cserepes növényt tett ki, hogy ki se lehetett ülni vagy teregetni. Arra is emlékszem, hogy volt egy kis szék meg asztal, de amióta ilyen sok növényt gyűjtött össze, eltávolította azokat. A nagymamám azt mondta, hogy nem gond, ha valaki szereti a növényeket, de ez azért túlzás. Hozzátette, hogy elképzelni sem tudja, hol tárolta télen a növényeket. Biztos leszűkítették a teret.

Egy ismerősöm külvárosban lakik kertes házban. Igen, szép kertje van, mondtam is neki. Azt mondta, hogy igen, de sok a gond vele. Tavasszal-nyáron szép, le kell nyírni a füvet, a bokrokat, gondozni kell, ősszel-télen meg csúnya levelek nélkül.

Otthon el is gondolkoztam ezen, hogy minek kellett túldíszítenie a kertjét, ha sok vele a gond?

Hasonló, mint ezen a képen: [link]


Ha rákerestek a neten angolul, hogy plant hoarder, találni fogtok egy csomó képet azok házáról, akik túl sok növényt tartanak. Olvastam angolul egy lányról, aki azzal a problémával fordult pszichológushoz, hogy kényszeres növénygyűjtögető. A háza tiszta dzsungel volt.


Bocsánat, hogy hosszú lett, de muszáj volt részletesen leírnom.



#növény #kert #túldíszítés #lakás, ház
2020. jún. 27. 08:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a növényeket. Otthon az ablakok tele vannak és egy-két polc is. Az irodában is körbevesznek. Nyáron az erkélyen is rengeteg van, de ezek többnyire egynyáriak, illetve a belső ablakokból pakolom ki. Ha valami nagyon szaporodik, elajándékozom, vagy beviszem az irodába és ott nevelgetem, ha van még helye. Szerintem nincs túlzsúfoltság nálunk, nekem kifejezetten tetszik, ha egy polc dísze egy kócos növény, nem 25 könyv meg három porcelánkutya előtte.

Egyszerűen imádom gondozgatni, nézni ahogy fejlődik, vagy csak kiülni egy kávéra közéjük. Az udvar amit linkeltél kb. az álmom. Ezt gondozni nekem nem "baj", hanem egy megnyugtató hobbi lenne.

2020. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha most azert irtad volna, mert egyutt kell elned egy ilyen emberrel. De tenyleg ez az a problema, ami teged foglalkoztat?

Szinte forditva irnek ki kerdest. Miert van az, hogy valakinek bantja a szemet es foglalkozik mas novenyeivel.

2020. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Különösebben nem gondolok semmit, anyám kertész, a házuk meg a kertjük is tele van növényekkel. Mikor még otthon laktam, nem kifejezeten szerettem, hogy télen folyton mindenféle leanderek meg fikuszok lettek beköltöztetve a szobámba, de megszoktam. Sokan így boldogok. Én a magam részéről hiába igyekszem, még a kaktuszt is kinyírom.
2020. jún. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%
Mit gondoltok azokról az emberekről, akik azzal foglalkoznak, hogy egyesek mennyi cserepes növényt tartanak a lakásukban / házukban?
2020. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!