Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig így képzelem el...

Miért mindig így képzelem el a jövőm "családalapítás" részét?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, valahányszor elképzeltem magam olyan idősnek, amikor már úgymond ideje lenne a családalapításnak, vagy azt jutott eszembe, hogy lehet nem lesz gyerekem csak sok macskám vagy ilyesmi, a másik opció meg az, hogy egyedülálló anya leszek valamilyen okból. És nem értem, mivel ez óvodában kezdődött nálam, a szüleim soha nem is váltak el, kiskoromban konkrétan minden rendben volt a családomban, de már akkor is így gondolkodtam.


Miért van ez?


2020. jún. 28. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Valószínűleg azért, mert szíved mélyén nem is akarsz gyereket, csak beléd van nevelve, hogy ez az életút lehetséges csak.

Ha még fiatal vagy, akkor engedd el a témát. Majd kikristályosik.

2020. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor a kisgyerek jelenlétében a felnőttek beszélgetnek, de a gyerek csendben van és játszik AKKOR FIGYELI A FELNŐTTEK BESZÉDÉT A LEGJOBBAN! Tegyetek próbát és az esetek döntő többségében így van.

Talán nem is emlékszel rá, de óvodás korodban vagy később hallhattál olyasmit, hogy valaki elvált és emiatt milyen rossz lett a helyzete. Ez ütközhet ki most nálad.

Tudatosítsd mindezek mellett, hogy az ember társas lény: vágyik valakire, aki hozzá hű, figyelmes, megoszthatja vele bánatát, örömét, együtt örülhet, vigasztalhatja ha kell.

Nem mindenki ilyen, ezért mindenkit fogadjunk el olyannak, amilyen és ne akarjuk átnevelni. Neki így a jó, nekünk lehet jó másként.

2020. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék negatív lenni csak egy kérdés miért akar minden nő gyereket?

Van aki élvezi őket, de olyat is ismerek aki csak panaszkodik miatta nem tud rendesen enni tőle vagy aludni,semmi másra nincs ereje stb..

Mindig a gyerekre fog mindent és azzal vágja ki magát.

Ez miért van?

Tényleg nem rossz indulatból kérdezem csak kíváncsi vagyok.

2020. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3: Mert valójában nem akart gyereket. Csak csinált egyet valamilyen okból (Ahogy írtam, belenevelték, nem tudta magában letisztázni mit akar, anyagias érdekből stb). Esetleg akart valamilyen szinten, de valójában fogalma sem volt róla mekkora teher egy gyerek felnevelése (nem volt előtte kisgyermekes példa, nem látta mások valós helyzetét, csak facebook ömlengést látta, a valóságot nem látta stb)


#1

2020. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4#Mostmár értem,köszönöm szépen 🙂
2020. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát figyi, ez a realitás, hogy valószínűleg egyedül maradsz a gyerekkel. Én pont ezért nem is mernék szülni.
2020. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!