Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az a toxikus...

Szerintetek mi az a toxikus nőiesség?

Figyelt kérdés

Van egy olyan kifejezés az angolban, hogy "toxic masculinity", vagyis mérgező férfiasság. Ez valami olyasmit jelent, hogy ha valakiben túltengenek a férfiasnak tartott tulajdonságok, akkor mérgezővé válhat az állapot. Ide szokott tartozni a túlzott aggresszivitás pl. Én most ennek az ellentetjére vagyok kíváncsi, milyen szerintetek a mérgező nőiesség?


Külön jelezném, hogy nem a femináculásra gondolok, mert az ideológiai kérdés, én személyes tulajdonságokra vagyok kíváncsi.



2020. júl. 3. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Túlságosan aggódó, gondoskodó? Anyáskodó?
2020. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő a társadalom, vagy család elvárásaiból alakul ki általában. A toxikusan nőies személyek felszínesen, és toxikusan nőiesek. Elvárják, hogy eltartsák őket, minden házimunkát ő csinálnak mert "ez a nő dolga", megalázzák azokat a nőket, akik nem olyanok, mint ők, a felszínességet, és a megjelenést tartják a legfontosabbnak stb...

De sokféle módon lehet a nőiesség toxikus. Lehet, hogy valaki túl féltékeny, és féltő, vagy lehet, hogy csak a megjelenése érdekli, vagy hogy azt gondolja, hogy minden nőnek alárendeltnek kéne lennie a férjével szemben, mert ők csak anyának, és háziasszonyoknak jók, és így tovább.

2020. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
A kényesség, nyafkaság szerintem az. Meg amikor egy jóhumorú, talpraesett nőt lenéznek a nőtársai, mert egyáltalán mer nyitott szájjal nevetni, holott az "nem nőies". De talán a gyerekvállalás nyomatása és a momzilláskodás is annak számít.
2020. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Érdekeseket, írtok, köszönöm! Szerintem toxikusan nőies tulajdonság a túlzott passzivitás, aggodalmaskodás, bizonytalankodás.
2020. júl. 3. 20:33
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mivel a toxic masculinity nem csak agressziót jelent önmagában, hanem olyan "tipikus férfias" viselkedéseket, amiket sok esetben a társadalom erőltet a férfiakra és ezáltal a férfiak saját magukra, amik aztán a férfiakra magukra és a társadalomra egyaránt károsak, így női megfelelőjének is olyasmit mondanék, ami "tipikusan" női viselkedés, amit a társadalom miatt erőltetünk magunkra, ám az mindenkire - saját magukra is ártalmas.

Egyrészt mondjuk az önfeláldozást, túlzó gondoskodást, saját magunk előtérbe soha nem helyezését mondanám ilyesminek. A néma elfogadást olyasmi vagy olyas valaki iránt, ami/aki bánt minket, vagy épp a saját magunknak való hazudást, hogy "vagányabbnak" "lazábbnak" tűnjünk. A nőiesség felszínes megóvását és definiálását is idesorolnám pl az "én saját magam kedvéért sminkelek, ettől érzem magam jól, nem azért, mert nincs önbizalmam" miközben nyilvánvalóan a társadalom erőlteti ránk ezt az ideált, vagy "csak salátát eszek, mert egészséges akarok lenni" mikor nyilvánvalóan ott a nyomás, hogy legyünk soványak és karcsúk. De azt is ide sorolnám, mikor egy nő szerint attól lesz vonzóbb vagy "jófejebb" a férfiak körében, ha pasis dolgokat csinál: szereti a sört, focit, undi kajákat - legalábbis ezt mondja és ezt mutatja, bármennyire is hazudik önmagának.


Sok módon megnyilvánulhat, és nyilván nem minden nő mutatja az ilyesmit, aki sört iszik, vagy aki salátát eszik, vagy sminkel, itt a mögöttes tartalomról és a miértről van szó.

2020. júl. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!