Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék okosabb?

Hogy lehetnék okosabb?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban. Általában először cselekszem és utólag gondolkozom, általam okosnak vélt személyek mondandóját másolom és mondom sajátoménak, hogy okosnak tűnjek. Hülyének érzem magam és segítség nélkül semmit sem tudok kitalálni, csak bólogatok. Sokszor csinálok egyértelműen hülyeséget, ami mások megjegyeznek és azonnal elszégyellem magam, hogy mégis hogyan voltam képes erre, ez és ez miért nem jutott az eszembe. Mégis mit tehetnék? Egyáltalán tudnék ezen változtatni?

2020. júl. 4. 18:48
A kérdező szavazást indított:
Ezen nem tudsz változtatni, butának születtél
Tudsz rajta változtatni, lehetsz okosabb
Ez teljesen normális
21 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Oh és itt nem a lexikális tudásra és a tájékozottságra gondoltam, azt egyszerűen fejleszthetem rengeteg könyv, vélemény, kritika és hír olvasásával. Az intelligenciát, az alap gondolkodást szeretném fejleszteni.
2020. júl. 4. 18:55
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Azt nem igazán tudod.
2020. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

szerintem lehet. ha jól értem akkor olyanokra gondolsz, hogy hamar leesik mit kell csinálni egy szituációban, és a legjobb kimenetelét tudod előidézni, ez gyakorlás kérdése.

mondj konkrét példákat, akár privátban, és szerintem fogok tudni segíteni.


de ha nem, akkor max annyi időt vesztesz amíg leírod az üzit :D

2020. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Gyakorold a jellemzést! Ha megfigyeled az élet dolgait, jellemzőket látsz (színe, szaga, mérete, anyaga, stb.). Az elemzéskor jelen van a következtetési is. Ezt is gyakorolnod kell.

Minél jobban elemzel, jellemzel valamit, egyszer csak feltárulnak a kapcsolódások, stb.


A magas iq-val rendelkező feltalálok is így működnek.


Látnod kell az erdőtől a fát! Ez pedig maga a jellemzés, elemzés.


Egy vállalkozást építek erre, hogy a társadalom hasznára legyek.

Ha még olvasod ezt a kérdést, hátha a segítségedre lesz!

2020. júl. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Legyél kemény
2020. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ezen nemigen tudsz változtatni. Rólam azt tartják az ismerőseim, barátaim, hogy vág az eszem, mint borotva, mégis számtalanszor előfordul, hogy pl egy odaillő, frappáns mondat csak órákkal később jut eszembe, nem a társalgás közepette.
2020. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, tudsz rajta változtatni.


Egyrészt ne siess. Nem kell azonnal rávágni semmire a választ, nem kell azonnal cselekedni, nem kell gyorsan készen lenni. Állj meg, fontold meg a dolgokat. Inkább egyszer, de jól csináld meg, mint hogy utána kelljen vele még egyszer dolgozni.


Másrészt túl erős benned a megfelelési kényszer, ha jól értelmezem, amit írtál. Nem kell mindenkinek tetszened, nem kell lenyűgöznöd az embereket, nem muszáj minden pillanatban azt fontolni, hogy elég okosnak látszol-e, elég megnyerő vagy-e.


Nem tudom, mennyire tudsz angolul, itt ez a videó, a belső szabotőrökről beszél az előadó, hogy van az ember fejében egy hang, amelyik folyton hülyeségeket beszél, pl. hogy nem vagy elég jó, és ezt a hangot el kell és el is lehet távolítania magától az embernek:

https://www.youtube.com/watch?v=-zdJ1ubvoXs

2020. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak. Ennek, lényegében semmi köze az intelligencia fejlesztéshez.


Attól, hogy valaki mást szuggerál magába, vagy másképp gondolkodik, attól nem lesz okosabb, intelligensebb.


Ez csak a lelki alapot szolgáltatja.


De az eligazodási, tájékozódási képességet nem fejleszti, ami maga az intelligencia.

2020. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!