Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, hogy valaki semmibe...

Van olyan, hogy valaki semmiben nem jó?

Figyelt kérdés

A környezetemben minden ember jó valamiben: idegen nyelvet tud, szerel, tud énekelni, táncolni, valamilyen sportban jó, varr, jól süt-főz, sorolhatnám végtelenségig.

Én viszont rá kell, hogy jöjjek, nem vagyok semmiben jó és nagyon bánt.

30 éves vagyok, de sose sikerült ereményesen megtanulni semmit, nehezen fogom fel a dolgokat és hamar felejtek, ezért a tanulás nagyon nem ment. Nem tudok vezetni se, sőt biciklizni se, nem rajzolok szépen, nő (anya!) létemre rengetegszer rossz ételt sikerül főznöm, azokat is receptkönyvből nézem, mert mindig elfelejtem mire újra főznék egy-egy ételt. De ezek mellett béna is vagyok, mindent leejtek, lassú vagyok, elesek, férjem nevet rajta, de néha ő is megjegyzi, hogy nem hiszi el, hogy tudok mindent elszúrni. De ezt nem bántásból mondja, mert egyébként mindig bíztat és megeszi a rossz fősztömet is, hogy ne vegye el a kedvemet. Ő pl a munkájában nagyon sikeres.

Annyira zavar, hogy bármennyire is szeretnék valamit jól csinálni, nem sikerül, az pedig hogy valamiben is kifejezetten jó legyen, egy nagyon messzi álom.



2020. júl. 4. 19:57
1 2 3
 1/22 Thispain ***** válasza:
82%
Egy dolgot biztosan jól csinálsz. Szépen, és helyesen írsz/fogalmazol.
2020. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedves vagy :)

De sajnos szóban nem kommunikálok jól, általában eszembe se jut semmi értelmes, beszélnem kell :(

2020. júl. 4. 20:11
 3/22 Thispain ***** válasza:
78%
Régebben szóban én sem kommunikáltam jól, és most se mindig. Ennek az oka általában az, hogy nincs mit mondanom. Létezik egyébként egy olyan közmondás, hogy hallgatni arany. Régebben még ezen közmondás szerint cselekedtem, vagy kérdéseket tettem fel, de pont a napokban jöttem rá, hogy a legtöbb beszélgetésben általában témához kapcsolódó történetek, megjegyzések, vagy megállapítások hangzanak el.
2020. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Biztos, hogy jó vagy:D Egyrészt az 1-es is mondta, van gyermeked, szeret a férjed,humor is van nálatok, mi kell még?:D Ez pont elég, a többi lényegtelen.
2020. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Persze nem látok bele az életetekbe, de lehet, hogy pl sokkal jobban neveled a gyermeked, mint sokan mások.
2020. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Az a vicc hogy én 22F vagyok. Én is nehezen fogom fel a dolgokat és hamar felejtek néha túl hamar is,nem értek a kocsihoz de azért sofőr vagyok és a múltkor jól le is cseszett a főnök úr hogy nem tudom mi van a kocsi motorháztetőt alatt?

Pedig csak néhány dolgot kéne tudnom de egyszerűen amikor kérdezi le blokkolok vagy el felejtem,ilyen egyszerű dolgokra gondol mint például hűtővíz tartó ami most eszembe jutott,nyilván van benne motor is ha ha és ablak mosó folyadék beöntő, olaj beöntő vagy micsoda és pálca ahol lehet ellenőrizni mennyi olaj van benne? kell e tölteni bele?

És még egyébb dolgok például ezt a hűtő vizes dolgot mindig el felejtem pont most érdekes módon be ugrott de amúgy sosem szokott.

Iskolában például a rajzolás nem ment ezért mással csináltattam meg a rajzot általában hogy ne kapjak rossz jegyet ami gondolom én nevetséges én csak fogtam és ki szineztem,most sem megy a rajzolás nem az én világom.

Autót és teherautót mostmár tudok vezetni de elején voltak gondok.

Biciglizni azt tudok úgy ahogy csak most hogy rá ültem szokatlan volt mivel már több éve nem bicigliztem.

Nyelvhez sincs annyira érzekem vagy nem tudom lusta vagyok vagy nem akarom igazán?

Pedig hasznos lenne,egyszerűen olyan lassan megy hogy az már fáj vagy is ment a tanulás.

Melóban is mikor sietni kell ide meg oda le kell kötni az árut más 5 perc alatt megcsinálja én meg egyszerűen sokkal több időt vesz igénybe, jól szeretném rögzíteni az árut és szabályosan, papírmunkáról meg ne is beszéljünk mikor kezdtem fú ne tudd meg olyan lassú voltam benne hogy az irányítóm többször is hívott miért nem indulok már?

Lassan csinálok mindet,én egy igazi lajhár vagyok de komolyan világ életembe ilyen voltam,baszus ez engem sokszor idegesít.

Alapos vagyok és lassú nem is tudom szerintem biztonsági őrnek jó leszek vagy madárilyesztőnek.

Én azt vettem észre már így a munkamból adódóan mert itt pont az a lényeg hogy minél több árut fel vegyél majd le szállítsd helyekre itt pörögni kéne ellenben én nem annyira tudok ha nagyon pörgök ami nem annyira gyors tempó akkor sorra hibázok,például ennek és annak neki megyek be verem a fejem lábaimat kezemet stb.. vagy el esek az áruba mint valami balek,lehet én egy szerencsétlen ember vagyok, na szóval azt vettem észre ha nem görcsölök annyira akkor úgy mond meg tudom csinálni a dolgokat úgy hogy nem történik semmi de ha sietek vagy sietnék akkor mindig van valami,bocs hogy le írtam ezeket csak hát látod ennyire balek vagyok,ha úgy mond le sz.arom a dolgokat akkor valamiért meg tudom csinálni igaz lassú vagyok de nem nem verem be a lábam vagy nem bukok orra.

2020. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat!

Igen, én is erre gondoltam, van egy aranyos kisfiam, az ő nevelését, ha minden igaz elég jól csinálom, de pl. nehéz erre gondolni, mikor anyám hozzámvágja, hogy "megszülni se tudtad" (császározni kellett).

Hát lehet innen ered, egyébként boldogan élünk és igen sok poén adódik a sutaságomból, de néha vannak rosszabb időszakaim, mikor úgy elkondolkozom ezen.

2020. júl. 4. 20:47
 8/22 anonim ***** válasza:
36%

De nagy dolog, hogy tud valaki helyesen írni! Istenem!


Igen, van olyan, hogy valaki semmihez nem ért.

2020. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, nagy figura lehetsz, köszi, hogy írtál :D
2020. júl. 4. 20:52
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég...Anyukád mégis mit képzel magáról? Hogy lehet valakit császármetszés miatt megszólni?

Sosem értettem, egyes nők honnan veszik a bátorságot, hogy ilyenbe is beleszóljanak, pláne mikor egészségügyi okokból lett műtét. De ha nem, ahhoz sincs qrvára semmi köze senkinek, mert nem attól lesz az ember jobb anya és a gyerek sem attól lesz jobb meg egészségesebb, hogy kinyomta valaki. Ezt csak azok hangoztatják, akiknek ez életük legnagyobb teljesítménye. Undorító. Nyilván sokkal jobb lenne, ha az a sok gyerek mind meghalt, testi vagy szellemi fogyatékosként született volna, akit császárral mentettek meg, mert hát akkor legalább “anyuka meg tudta szülni”. A te anyukád is örülne, ha az unokájának valamilyen betegsége lenne, de cserébe legalább kinyomtad?


Elnézést a hangnemért, de felháborítónak tartom, mikor egy nőt a császármetszése miatt vegzálnak.

2020. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!