Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy bűntudatom...

Normális, hogy bűntudatom van, ha megölök akár egy apró bogarat vagy húst eszek?

Figyelt kérdés
Előbbinél kioltok egy életet és csak azért, mert nagyobbnak születtem és szegény nem tudta, hogy ösztönömtől fogva zavar ha a házban van miközben milliónyi ember jobban megérdemelné ezt a sorsot, de sajnos őket a törvény védi. Utóbbi esetben meg tudatosan asszisztálok a csirkék/birkák/sertések nagyüzemi kegyetlen tartásához és ipari mértékű kivégzéséhez. Mindezt férfiként, miközben más filigrán csajok ilyeneken nem is gondolkoznak, hanem a hülye instájukra feltöltik a puccos 15-20 ezres kakukkfűves díszített bélszínes fullos vacsorájukat valami sznob luxusétteremben, miközben a pasijával romantikázik és tort ül szerencsétlen állatok teteme fölött. HANGSÚLYOZOM, nem vagyok vegán, mert a hús sajnos baromi fontos az emberi egészség szempontjából, de nem tudok nem belegondolni, hogy más élőlény árán táplálkozom illetve más pici élőlények sorsa felett döntök. Ti szoktatok ilyeneken agyalni? Mi a helyes módja ennek a feldolgozására?

2020. júl. 5. 13:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, bár nem tudom a Biblia, hogy jön ide, de: Ha Isten olyan jó erkölcsi érzékkel áldotta meg az embereket, akkor miért van az, hogy a teremtényeivel kegyetlenül bánunk, és elképzelhetetlen kínzásoknak vetjük őket alá?

Az uralkodás a keresztényeknél a bármit megtehetekkel egyenlő? Csak azért, mert van absztrakciós képességünk és erkölcsi valamink. És az ilyen Kaleta-félék is olyan jól visszatükrözik a bennünk lévő isteni képmást, igaz?

Emberségesen bánni velük, nem azt jelenti, hogy ugyanúgy bánok vele, mint egy emberrel. Azt jelenti, hogy tudatos döntést hozok az erkölcsi érzékemmel és nem hagyom figyelmen kívül az érzéseit és az érzelmei, a fájdalmát. Nem vagyok egy tudatlan barom, aki azt hiszi, hogy mert ember vagyok, mert fehér vagyok, mert európai vagyok, mert keresztény vagyok, a másik élőlény szenvedése kevésbé fontos vagy kevésbé igazi.

2020. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Normális és csodás, hogy így gondolod. Ha minden ember ilyen volna, nem lenne háború és gyilkolás.

NEm vagyok vallásos, de a 10 parancsolatban a Ne ölj, nem csak az emberekre értendő, csak ezt az "apróságot" elfelejtjük.

Egy állatnak sem kellene azért szenvedni és meghalni hogy te 10 perc alatt megedd egy testrészét aztán el is felejtsd.


A bogarakat meg vidd ki inkább :)

2020. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Még annyit, hogy nincs mit ezen feldolgozni, még egy ember vagy, aki felébredt és gondolkodik és érzi, hogy nem normális amit ember művel.

Üdvözöllek, csodálatos vagy! :)

2020. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ismerős érzés, velem is mindig ez volt. Az embernek nincs szüksége a húsra, a jól megtervezett vegán étrend mindenkinek megfelelő. A húsban azok a tápanyagok vannak benne, amiket az az állat növényekkel bevitt a szervezetébe. Egy vegánnak egyedül a b12 vitamint kell pótolnia, mert az a földben van benne, és mosatlan gyümölcsökkel és zöldségekkel vinnénk be. De nem kell csak azért húst enni, mert a többség azt csinálja.
2020. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tok felesleges megolni a bogarakat, raadasul meg gusztustalan is. Befotes uveggel, vagy egy profi vakumos eszkozzel ellehet kapni es sertetlenul kidobni a lakasbol.

[link]


A hus evesre talan a mesterseges hus lesz egyszer a megoldas.

2020. aug. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!