Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjek, ha egyetemhez...

Mihez kezdjek, ha egyetemhez túl kevés vagyok, gyári munkához meg túl sok?

Figyelt kérdés
Érettségi után nem tanultam tovább, dolgozni akartam. Meg is kerestem sok pénzt, de a monoton taposómalom lélekölő volt számomra. Éreztem, hogy ennél azért több van bennem. Pár év múlva jelentkeztem és fel is vettek egy mérnöki szakra. Itt is kilógok, csak itt lefelé. Vért ízzadok azokért az eredmenyekért, amiket mások tessék-lássék tanulással lazán elérnek. Ez csak az első évem volt, de több tárgyból buktam, még többől kettest sikerült csak összehozni. Nem érek ennyit, ez világos. De akkor mit tudok csinálni? Gyenge egyetemen, vagy szakon könnyebb dolgom lehetne, de azzal nem lehet keresni. Szakmával lehet keresni, de az megint mókuskerék, amitől már kivoltam. Van értelme még élnem?

2020. júl. 7. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Mernokkent is mokus kerek tud lenni a melo ha nem szereted, olyat keress ami oromet okoz lehet le kell mondj a nagy zsrol de megeri, ha valoban szereted amit csinalsz.
2020. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szimpatikusabb szakokat mind lebüfézik.
2020. júl. 7. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
És miért foglalkozol azzal, hogy lebüfézik? Ha jó vagy vmiben, és szorgalmas vagy, akkor meg fogsz élni belőle. Keresd meg ezt a szakmát és nyomjad keményen.
2020. júl. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerezz legalább egy szakmát, amit szívesen csinálnál, vagy csináld meg azt a lebüfézett szakot az egyetemen.


Ne érdekeljen mások véleménye, ez a te életed. Te boldog akarsz lenni? Akkor ne hagyd, hogy ebben befolyásoljanak. Legalábbis ennyire ne, csak hallgasd meg az érveket, gondold át, de te dönts.


Egyébként én otthagytam az egyetemet, elmentem gyárba dolgozni és most fogok szakmát tanulni. Nem akarok sokat keresni, csak hogy normális életem lehessen. Fontosabbak a munkakörülmények, munkaidő, stressz mennyisége, szabadidő stb. Leginkább pedig az, hogy szeressem. :)

2020. júl. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mérnöknek tanulok. A legtöbb helyen tényleg monoton a meló mérnökként is. Gépészként pl. rengeteg helyen ül az ember egy irodába és fix dolgokat csinál: CNC programot ír, rajzol és hasonlók. Ha valamit tervezni kell, az is általában elég egyforma, mert egy cégnek csak pár dolog szokott lenni a profilja. Kezdőként főleg csak monoton dolgokat csinálnál.

Amúgy tényleg valami olyan kell, amit szeretsz. Talán nézelődhetnél valami olyan dolog felé, ahol emberekkel kell kapcsolatban lenned, az talán változatosabb.

2020. júl. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
gyári munkás és mérnök között azért van némi átmenet.
2020. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem tanulsz szakmát? Mondjuk tetőfedő ácsnak, kőművesnek? Egyrészt változatos munka, minden megbízás más, ráadásul az, eszed is használni kell, mikor mértezel, anyagot számolsz stb. Nem utolsó sorban jól is lehet vele keresni. Ha leteszed a mérnökit gyenge kettessel mire mész vele, elmehetsz műszaki előkészítőnek, de azok sincsenek agyon fizetve.
2020. júl. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem korai megítélni a képességeidet.


A mérnöki szakok legalábbis Bscn olyanok, hogy átlagos képesség + kemény munkával bőven teljesíthetők.


Én is egy nehéz mérnöki szakon vagyok. Ha elszigetelve csak a saját példámat nézem és is eljuthatnék egy hasonló konklúzióhoz, mert 1 év alatt elbuktam 1 tantárgyat, 1 aláírást és 1 szigorlatot. A második félévem nagyrészt 4 volt, de első félévben leginkább 2 voltam.


Mégis be helyezem magamat a valóságba és összehasonlítom magam másokkal, akkor kb átlagos vagyok a szakon vagy még viszonylag jó is, mert 1.200an indultunk a karunkon első félévben, ebből kiesett 400 ember.


Rengetegen elbuktak olyan érvágó tantárgyakat, ami miatt biztosan csúsznak 1 évet.


Statisztikák alapján meg nagyából a tanulok 1/3 része tudja tudja nálunk tanterv ütemezés szerint időben elvégezni a Bsct és nyílván akiknek sikerül sem feltétlenűl nagyon jók. Most egyenlőre én is behozható lemaradással bővel betudom fejezni időben, mégis "rossz tanulónak" érzem magam.


Meg persze vannak olyan emberek akikre ránézem és elgondolkodsz, hogy "HOGY A F... CSINÁLJÁK ÍGY?", amikor meglátod hogy mindenből 5ösek, elsőre átmentek a vizsgákon és elintézték a 3 nehéz vizsgát, 1 szigorlatot 2 hét alatt még a vizsgaidőszak elején, és furcsán hallgatod miközben arról panaszkodnak hogy "Sz--r az online vizsgáztatás, mert csak 4-es lett a 0. keridites szigorlat".


Ők az anomáliák, nem te. Ők a marginális kissebbség, aminek szívesen lennék részese, de nem bánkódok mert nem vagyok...

2020. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy fiú vagy, akkor én a helyedben elmennék autószerelőnek vagy villanyszerelőnek. Márcsak azért, mert ez pont egy köztes állapot neked gyár és mérnök között. Másrészt (sajnos) hiányszakmák és egy idő után ha saját piacot szerzel magadnak (tapasztalat, mert a bátyám is ezt csinálta), aztán lesz belőle havi 300-400 ezred..

Egy autószerelő meg annyit kér el amennyit nem szégyell, és tehet mást az ember, mint kifizeti?

Ha lány vagy viszont nehezebb a kilátásod sajnos. De lehetsz ebben az esetben manikűrös. Az nem keres rosszul és nem unalmas.

2020. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Menj OKJ-ra, tanulj valami szakmát. Rengeteg dolog van az egyetem és a gyári munka között.

Ráadásul vannak nehezebb és könnyebb egyetemek, úgy mint ahogy vannak nehezebb és könnyebb szakmák. Ez teljesen emberfüggő. Léteznek emberek, akiknek jóval egyszerűbb, testhezállóbb egyetemen tanulni, és vannak olyanok, akiknek, mondjuk egy autószerelő szakma kitanulása lenne a világ legnehezebb dolga és fordítva.

Próbáld megismerni magad, mi lenne az optimum számodra, mi lenne az, amivel kiegyeznél.

2020. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!