Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a nagy hype a rasszizmus...

Mi ez a nagy hype a rasszizmus terén?

Figyelt kérdés

Értem én,hogy az afro amerikaiak sokáig elnyomásban voltak,de az már nem ez a generáció..Tegyük fel ha utálok EGY embert,hangsúlyozom EGYET,aki más rasszba/népcsoportba tartozik és NEM A KÜLSEJÉT,hanem a viselkedését,mért könyvelnek el rasszistának?

Szerintem a rasszizmus az az,amikor egy adott népcsoport ellen mozgalmakat,vagy egyéb drasztikus(abb) lépéseket indítasz.

Az utálat szerintem nem elég ahoz, hogy kijelentsd,hogy rasszista, főleg nem akkor ha ez csak egy személyre korlátozódik és nem az egész rasszra.

Vagy egy másik pl. Amerikaiak VS Canada. Ez most akkor szintén rasszizmus?



2020. júl. 8. 17:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Jogtalanul könyveknek el rasszistanak ha a rasszizmustol éltető indok miatt nem kedvelesz egy adott illetőt. Nem értek egyet azzal hogy az lenne csak rasszizmus ha egy adott nép soport ellen vagy. Nekem már az is bele számít ha mondjuk lenozoen nézel vagy előítéletes vagy vele szemben. Persze ez oda vissza működik nem csak egy irányba jó lenne ha túl tudnánk nézni ezeken a dolgokon. Ez a "hype" abból indult ki hogy elukerult egy videó amin egy rendőr megol egy végtelen afro amerikai férfit és ezek után sok más videó is elukerult. A baj csak annyi hogy ha agresszív a cselekedett nem varhatnak el másmilyen reakciót.
2020. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag szándékosan generált dolog, hogy a vagyoni helyzetből fakadó frusztrációt a faji különbözőségekbe csatornázzák. Mindenesetre az, hogy beleállt szinte az összes mamutcég, erősen gyanús.
2020. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%

. Pont ez a gond,hogy azért mert utálsz egy népcsoportot,de nem teszel ellene lépéseket,akkor is rasszista vagy.


Yup.


En peldaul utalom az arabokat viszont semmit nem tettem ellenuk.


Maga az hogy utalom oket engem rasszistava tesz. Igy megy a dolog.

2020. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, hogy szerinted micsoda a rasszizmus fogalma, az nem szerinted van úgy, hanem hivatalosan is helyes.

De manapság ha fehérként utálatot tanusítasz akár csak egyetlen egy nem fehér ellen, a média, és az ostoba ága a liberálisoknak rasszistának fog bélyegezni tőled és ha a jog szerint nem is vagy az és nem követtél el semmilyen erőszakos megmozdulást pl. a feketék ellen, akkor is olyan nagy nyomást tudnak rád gyakorolni, hogy tönkre teszik az életed.

A valódi rasszizmust, amit pedig a fehérek ellen követnek el, azt nemhogy elnézik, de támogatják is.

Szomorú világban élünk és az egyenlőségért való küzdelem a ló túloldalára kezd átesni. Ha az egykori elnyomókat is el akarják nyomni, akkor azok ugyanúgy elnyomóvá válnak. Ezt mind egy olyan időben, ahol maga a valós rabszolgaság már senkit sem érint egy civilizált országban.

Szerencsére Magyarországon ez még nem trend. És ne is legyen az.

2020. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!