Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért tisztelik kevésbé...

Sokan miért tisztelik kevésbé a szeretteiket, mint az idegeneket?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem a környezetemben, hogy más a mérce.

Pl. tegnapelőtt valamit elfelejtettem venni, és anyám minimisan, de leszidott érte a bátyám előtt.

Tegnap nálunk volt egy barátnője, aki eldugaszolta a WC-t, mert brutál sok papírt akart egyszerre lehúzni. Őt bezzeg anyám nem szidta le. Sőt, ha le is szidta volna, az is csak úgy lett igazságos, ha egy másik ember előtt teszi, mint nálam.

Mintha úgy állna hozzá, hogy én ezt viseljem el, mert hogy mivel a lánya vagyok, kötelező szeretnem őt, így nem lehet baj az igazságtalanságából...

Szerintem pont fordítva kéne viszonyulnia ehhez, ahogy én teszem. A szüleimnek max. akkor mondok ellent, ha ketten vagyunk, idegen felnőttnek viszont a tekintélyére viszont nem vagyok tekintettel, miért is kéne...


15/L.


2020. júl. 9. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szeretteiktől nem számítanak csúnya visszavágásra, ha időnként durvábban viselkednek velük. Egy idegennel szemben kevésbé tudod, hogy mire számíts.
2020. júl. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek az idegeneket nem ismerik annyira, egy idegenből annyit ismersz, amennyit mutat magából, így hajlamos lehetsz idealizálni.
2020. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Ez olyan,mint ha egy almát akarnál összehasonlítani egy körtével...
2020. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert a szeretteim tudják hogy bunkó vagyok es rá is játszunk picit.😁
2020. júl. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, 3-as kivételével értem, mit mondtok.


3-as: miért nem összehasonlítható? Én a lánya, akit a saját bevallása szerint szeret, elfelejtettem a boltból hozni egy dolgot (körömlakk volt, tehát nem létszükséglet), amiért megszégyenített a bátyám előtt, míg egy idegen a baromsága miatt eldugaszolta a WC-t, őt bezzeg nem szégyenítette meg súlyosabb dologért. Miért nem összehasonlítható a kettő?

2020. júl. 10. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!