Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok így vele, hogy...

Csak én vagyok így vele, hogy nem bírnám ki a szeretteim elvesztését? Legfőképpen felnőttek, de velem egykorúak válaszát is várom. (Kifejtem lent)

Figyelt kérdés
20 éves fiukent sikeresnek mondhatom magam, van barátnőm megvan az érettségim, szakmám, munkahelyem is most intéztem, viszont sokat gondolok arra, hogy mi lesz ha látom ahogyan meghalnak a szeretteim. Ezért ha már a gyerekeim felnőnek, és minden biztosítva lesz a családomnak, véget vetek majd inkább az életemnek valahogyan, hogy hamarabb el tudjak távozni ebből a világból... Eddig így látom, de ez a jövőben lehet valtozik?
2019. júl. 20. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
A jövőben változni fog, pláne ha lesz gyereked. De ha nem lesz is... az emberek túl szokták élni a szeretteik elvesztését, mert habár előtt azt hiszik, hogy nem, mikor megtörténik a tragédia akkor már másképpen látják. Kaka, de ez van.
2019. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" véget vetek majd inkább az életemnek valahogyan, hogy hamarabb el tudjak távozni ebből a világból.."


Önző, egoista f..sz vagy, már bocsi. Te ugyan nem tudod elviselni, egyenlőre, ha elveszíted egyik szerettedet, gondolom még nem élted át, de abba nem gondolsz bele, hogy milyen törést okozol, hogy a gyereked majd azzal szembesül, hogy gyáva módon az apja öngyilkos lett, mert képtelen helyén kezelni a halált.

Rettentően szánalmas vagy. Remélem nem lesz családod ilyen felfogás mellett.


Veszítettél már el valakit, vagy csak most játszod itt a hattyú halálát? Nagyszülőt, dédnagyszülőt? És túlélted? Igen. Akkor meg?


28 éves nő vagyok, lassan két és fél éve, hogy anyukám meghalt 56 évesen, 12 évig küzdött a daganattal. Oltári nagy űr van bennem, de anyukám azért élt, azért szenvedett ennyi ideig, hogy engem felneveljen, hogy ne 14 évesen veszítsem el őt, hanem felnőttként, amikor már jobban tudom kezelni ezt az egészet. Pont akkor romlott le súlyosan az ő állapota, mikor az én életem a tetőpontjához közeledett pozitív irányban.

Oltári nagy az űr, ami örökké megmarad.

Egy szülő elvesztése mindig nagy trauma, viszont nyilván kevésbé, ha már megélt az ember 80 évet, ez még mindig nem olyan tragikus, mint egy 60 év alatti, vagy egy 30 év alatti elvesztése.


Inkább törekedj arra, hogy szép hosszú, egészséges életed legyen és hogy természetes úton menj el, hogy ha a gyerekeidnek beszélni kell majd a szüleikről, akkor ne kelljen szégyenkezve mesélniük, hogy az apjuk egy gyáva féreg volt, és öngyilkos lett. A halál a természet része. Az is eléggé egyértelmű, hogy aki tőled 20-30 évvel idősebb előbb fog meghalni, mint te, jobb esetben.

2019. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es, igen meghalt mind a két nagyapám és már az egyik nagyanyám is, túléltem az elvesztésüket igen, és igazad van végülis, erről szól a létünk, és én ugyan akkora fajdalmat okoznék felnőttkoromban ebből a dologból adódóan a gyerekeimnek és a szeretteimnek mint amekkorát én akarok majd elkerülni... és ez rossz.

Köszönöm a fejmosást és, hogy segítettél megérteni 😔❤️

2019. júl. 20. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!