Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoktól a férfiaktól kérdezem...

Azoktól a férfiaktól kérdezem (elsősorban), akik hajlamosak szitokszóként használni bizonyos nőkre a "feminista" jelzőt: a ti elképzelésetek szerint milyen egy feminista nő? Mi kell ahhoz, hogy valakit feministának tekintsetek?

Figyelt kérdés
Bárkinek a személyes tapasztalatát szívesen elolvasom a témában, de jó lenne, ha erre járna valaki olyan, akit közvetlenül szólít meg a kérdés.

2020. júl. 9. 22:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én férfiként például azért használom negatív értelemben a feminista jelzőt, mert a mai, modernkori feministáknak egyrészt közük sincs az igazi feministákhoz, akik tényleg a nők jogaiért küzdöttek, másrészt a mai modern feminizmus már igencsak átcsap női fasizmusba, nősovinizmusba. A mai világban tulajdonképpen a nyugati feministák azok, akik masszív különbséget tesznek a férfiak és a nők között. Ők azok, akik miatt nincs egyenlőség, mert ők nem egyenrangúak akarnak lenni a férfiakkal, hanem többletjogokat akarnak elérni abból az okból, hogy ők nőknek születtek. Én itt csak azt nem vagyok képes megérteni, hogy miért enged sok ember ezeknek teret.


Igazságtalannak tartom, hogy ha valami negatívum éri őket, akkor fúj férfiak, meg egyenlőség meg stb, de ha pozitív diszkriminációban van részük, az rendben van, mert hát ők nem férfiak, ők nők, és ők természetesen nem egyenlők a férfiakkal. Minden kényelmesebb, jól fizető állásnál kihisztiznek maguknak kvótákat, pedig ez pont a szöges ellentéte az egyenlőségnek, de szerintük ez egyenlőség, csak azért, mert a férfiakat hátrányos helyzetbe hozza. Manapság semmi nem korlátoz egy nőt abban, hogy karriert építsen, hogy vezető pozícióba jusson, így a kvótázás abszolőt felesleges és igazságtalan.

Pár példa: a muszlim Bangladesnek és Kirgizisztánnak volt női elnöke, a Pakisztáni Iszlám Köztársaság nemzeti bankjának is volt női elnöke, Indiának is volt női elnöke, valamint rengeteg nyuagti meg amerikai országnak is van/volt női elnöke (Costa Rica, Nicaragua, Argentina, stb.), a legfontosabb Szaúd-Arábiai újság igazgatója és főszerkesztője is nő (Saudi Gazette), pedig ezekben semmiféle kvótás baromkodás nincs, és a muszlim országokban (kivétel Kirgizisztán, mert az szekuláris) a nők szinte másodrangú állampolgárok.

A feministák a nyugati világban semmit nem tesznek hozzá a társadalom fejlődéséhez. Nem csinálnak mást, mint mondvacsinált ürügyekre hivatkozva álproblémákat generálnak, amiket aztán úgy állítanak be, mint a férfiaktól eredő a nők ellen irányuló elnyomást. Ide tartozik a már előttem leírt "manspreading - manflouding". Ez már tényleg nem más, mint elkényelmesedett, elkényeztetett nyugati dekadencia.


Ezért utálják egyre többen a feministákat. Nekik csak az a fontos, hogy a férfiaknak rossz legyen, és így már el is érték a céljukat. Meg lehet nézni, hogy a nagy, erőszakos, "én erős nő vagyok" típusú feministák már-már szinte férfinak néznek ki, soha nem volt párjuk/barátjuk/férjük (mert most ilyen természettel ki akarná őket, őszintén?), emiatt a sikertelenségüket, frusztrációjukat a férfi társadalomra vetítik ki, és így keletkeznek a már-már femináciként emlegetett nők.


A feminizmus a nyugati világban egy régi, jelentőségét és érvényességét veszített mozgalom és ideológia, létjogosultsága már nemigen van, mert amiért az igazi, régi feministák küzdöttek, azokból kb minden megvalósult. Pontosan ezért generálnak a mai feministák folyamatosan megoldandó "problémákat", mert nem akarják beismerni, hogy nincs rájuk szükség.

2020. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

a baj az, hogy a férfigyűlölő feministák a többi nőnek is ártanak.

kiherélik a férfiakat, és azok a nők pelenkázhatják őket, akik pedig értékelnék a férfias viselkedést. Lehet egyenrangúnak lenni férfigyűlölet nélkül is.

2020. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!