Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy nem vagyok az, aki szerettem volna lenni?

Figyelt kérdés

Lehet bagatelnek tűnik a kérdésem, viszont 21 évesen roppant módon zavar az a tudat, hogy nem vagyok az, aki. Most nem külső kinézetre kell gondolni, vagy arra, hogy valami gazdag családból származhatnék.


A problémám az, hogy engem világ életemben a számítástechnika érdekelt. Programok, hardverek, újdonságok, operációs rendszerek, stb. Programozó szerettem volna lenni már kiskorom óta, viszont gimiben jöttem rá arra, hogy totál nem nekem való feladatkör az egész: Bonyolult matematika és logikai kapcsolatok, én pedig matekból örültem, ha kettesre le tudtam érettségizni.


Jelenleg felsőoktatásban tanulok, pedagógus osztatlan képzésen, két olyan tárgyat tanulok, amit szerettem, bár köze nincs egyiknek sem az informatikához vagy bármilyen "reál" tantárgyhoz, viszont baromira zavar az a tudat, hogy 5 év kemény egyetemi év után az állam hozzám fog vágni kezdő fizetés gyanánt nettó 130 ezer forintot, és mellette rengeteget kell dolgoznom az iskolában: adminisztráció, kötelező rendezvények, órarendtervezés, óraterv írás, stb.


Ezek mellett adott egy programozó, aki akár otthonról, kényelmesen is dolgozhat, úgy, hogy a lábát ki nem rakja a saját lakásából, és keres minimum nettó 250 - 300 ezer forintot, kezdőként. Ha pedig valaki valamilyen menőbb multinál dolgozik, ott az iroda is úgy van felépítve helyenként, mint egy személyes játszótér: Modern konyha, babzsákok, stb.


Illetve azt még meg sem említettem, hogy azok a gyerekek, akikkel nem igazán jöttem ki általános- és középiskolában, akik lenéztek / gúnyolódtak rajta, és akik nem igazán voltak sohasem velem egy szellemi szinten, azok nagyjából idén, vagy már tavaly elvégezték a szakmájukat, (Hegesztő, festő, stb.) és már többre mentek az életben, mint amennyire én eddig. Nincs autóm, se jogosítványom, se albérletem, nekik pedig ezek már megvannak. Önálló életet élnek, párkapcsolatuk van, én pedig nem tudok felmutatni az érettségi óta semmit, csak azt, hogy egyetemre járok, egy olyan szakra, amivel annyit fogok keresni, mint egy gyorsétteremi alkalmazott, vagy mint egy takarítónő..


Érdekel a gyerekek jövője, és szeretném ha jobban megismernénk a világunk és egyben Magyarország történelmét, ez nem vita kérdés. Viszont - minden irónia nélkül - nem szeretnék éhen halni a fizetésemből, úgy, hogy mellette a belemet is kidolgozom.



2020. júl. 11. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Roppant mód nem vagy még elkésve semmiről. Vállalj az adott részen asszisztenciát, te leszel a legutolsó senki eleinte, aztán szépen felkúszol tudásba-ellesed a nagyoktól a dolgokat. Aztán ha lesz kedved belevágsz az egyetembe, de lehet, hogy addigra már nem is kell, mert fejben mindened meglesz-csak papírod nem. Nem szégyen a létra legaljáról kezdeni..sokaknak sok minden sikerült így.
2020. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy próbáltam már internetről pár oktató anyagot végignézni, bár nem konkrétan programozásról, hanem webszerkesztéssel kapcsolatban. (HTML + CSS) Valahogy nem éreztem magaménak a dolgot, és elég bonyolultnak tűnt egy normálisabb weboldal megszerkesztése, márpedig a webszerkesztés és a programozás "távoli unokatestvérek".
2020. júl. 11. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
2 Az, hogy az internetről lesed az anyagot, és az hogy ott vagy mellettük-az két különböző dolog. Nem véletlenül javasoltam az asszisztenciát. Még az is lehet, hogy feltünsz valakinek, ha tehetséges vagy és mentorál mert lát benned jövőt. Einstein is rossz volt matekból..:D
2020. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

22 évesen kezdtem először érdeklődni a programozás iránt. Érettségim sem volt infóból, valahogy elkerült az egész. Matekból jó voltam, de úgy éreztem kevés vagyok az egyetemi matekhoz, ezért kerültem is az ilyen szakokat. Az egyik módszertani tárgyunkon volt programozás, ott kaptam rá.

Elkezdtem egy mesterszakot, ami közelebb állt az infóhoz, de nem volt kifejezetten infó. Inkább az alapszakomhoz állt közel, azon a területen a leginfósabb.

Végül újraérettségiztem és 24 évesen felvettek levelezőre. Mesteren már dolgoztam, szoftverteszelőként, mikor elsőéves voltam mérnökinformatikus levelezőn, volt fél év szakmai tapasztalatom.

A junior fizut másfél év tesztelés, tesztautomatizálás után túlléptem és a programozás felé tereltem magam. Télen fogok végezni, 27 évesen, 3 diplomával, 2+1.5 év (tesztauto + fejlesztés) szakmai tapasztalattal... Soha nem dolgoztam az eredeti szakmámban, nem is akarok. De sok jó ötletet adott az ott szerzett tudás és szeretnék majd később vállalkozóként olyan eszközöket, szoftvereket tervezni, amit abban a szakmában használhatnak.


Guess what, nem érzem úgy, hogy elcsesztem. Többnek érzem annál is, aki azt végezte csak, amit én elsőre és annál is, akinek csak az infóból állt az élet. Nem olyan értelemben, hogy lenézem őket, hanem olyan értelemben, hogy semmit sem csinálnék másképp.


Abszolút nem sértésnek, hanem megnyugtatásnak szánom: kis csíra vagy és csak a kapunyitási pánikod miatt látod ilyen szarnak a helyzetet. Egyébként pedig semmivel nem késtél el. Legyen meg a kíváncsiságod meg a hited magadban és told neki azt, amit akarsz. Az IT pedig nem csak a webről szól és nem csak a programozásról. Önmagában a pénzért nem érdemes elkezdeni, de klassz dolgok vannak a szakmában és szerintem mindenki meg tudja találni a maga szeletét. Fejlesztőként, analystként, grafikusként, akár mérnökként vagy egyéb.


Diák vagy, könnyen találsz munkát. Nézz bele a szakmába akár ezen keresztül is vagy keresgélj, hátha találsz valamit, ami vonz.


A webes technológiáktól speciel én is rosszul vagyok :)

2020. júl. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy, így teljesen benne van a pakliban, hogy mást tanulj és mással foglalkozz. Én is úgy kezdtem, hogy egy rosszul fizető, egészségügyi pályát választottam, csak a suli végén/után derült ki, hogy nem fekszik, de én kitartottam és gyötörtem magam. Aztán betelt a pohár és átnyargaltam egy másik területre, ami viszont érdekelt és megszereztem a 2. diplomámat, amivel most dolgozok. Szóval én nem ajánlom az alacsony fizetésű munkát, az tényleg az engedje csak meg magának, akinek az ölébe pottyant egy lakás, családja jó anyagi helyzetben van. Ha már most frusztrál a tudat, hogy mennyit fogsz keresni, akkor első fizetési csekked után fel fogsz mondani.
2020. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Mindegyik szakterület nagy és átláthatatlan, amikor belekezd az ember. Jobb kifogás tényleg nem volt? Persze ha máshoz több affinitásod van, és több a sikerélmény, akkor érthető. Csak akkor meg azt nem értem, miért nem azt szereted, ami érthető és működik?
2020. júl. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyorséttermes és a takarító nem 130-at kap.
2020. júl. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
matekról annyit, hogy a programozó öcsémről évekig hittem, hogy vilámgyorsan fejszámol, aztán valamelyik nap feltűnt, hogy csak észvesztő sebességgel pötyög a számológépén... és miután folyton nála vagy a közelében van, rohadtul nem tűnt fel.
2020. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!