Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Naívságból és jóindulatból...

Naívságból és jóindulatból elvesztek mindig pénzeket. Elég ha jó embernek érzem magam?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban több millió forintot vesztettem el. Egy nagy külföldi céggel kerültem kapcsolatba és segítettem nekik a teljes elindításában a cégnek. A kezdetektől a gyárépület bérléstől, cégalapítással, beszállítók keresésével, alkalmazottak felvételével, mindennel.

Büszke voltam hogy engem kértek fel a feladatra, de fogalmam se volt mi pénzt kérjek ezért? Végül 100 ezer forintot kértem el, úgy voltam vele az is pénz. Utólag láttam, hogy csak az ügyvédnek 500 ezer forintot fizettek és ha nem lettem volna béna, adott volna nekem jutalékot amiért hozzá vittem őket. Eszembe se jutott. A bankban is utólag mondták hogy mivel ekkora céget hoztam ide, kaptam volna jutalékot, nem is keveset. A gyárépület tulajdonosa is furcsállta, hogy nem mondtam jutalék igényt. Mindenhol ezt mondták, azt hitték hogy én társtulajdonos vagyok a cégben és azért nem kérem a jutalékokat sehol.


Utólag visszagondolva eléggé el lúzerkedtem a dolgot. Több millió forintot buktam valószínűleg. Viszont büszke vagyok hogy ilyen dolgot végigvittem. Mielőtt valaki nekiáll hogy kamu, nem az! Sajnos. A céggel úgy kerültem kapcsolatba, hogy a Linkedin profilomban és a személyes honlapomon is fent van, hogy több nyelven beszélek és abból az egyik egy ritka keleti nyelv. Ez alapján találtak meg véletlenül.

Máskor is ilyen béna vagyok, adtam el lakást (én vittem a vevőket, a barátaimat) egy új építésű lakóparkban és ott se jutott eszembe jutalékot kérni. Utólag mondták hogy ilyen esetekben a közvetítőnek is szokás fizetni.

Ismerőseim azt mondják túl jószívű vagyok, túl naív.

Szerintetek is lúzer vagyok? Saját magamnak köszönhetem hogy nem tartok sehol? Én úgy érzem tisztességes ember vagyok. Csóró, de tisztességes. Néha belegondolok hogy egy lakás árát elbuktam ilyenekkel, most egy sajátban lakhatnék. Egyszerűen pénzt se nagyon merek kérni semmiért, féltem bemondani a 100 ezer forintot, azt hittem az sok, hogy az ügyvéd kért ennyit körülbelül és azért én nem vagyok ügyvéd.


2020. júl. 15. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Ismered a talentumok példázatát? Tipikus példája vagy ennek, és jól teszed, amit teszel. Mindig kicsit többet fogsz kapni.

A kenőpénz kérése ill. elfogadása átkot hoz egyébként:)


Mivel ez a te próbád, így többet nem is mondanék.Kitartást Néked:)

2020. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
1+ Még annyi: relatív, hogy ki kit nevez lúzernek:D
2020. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
A magvető példájáról se feledkezz meg:D
2020. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olykor en is bosszankodok, hogy hasonloan gondolkodom, es a kornyezetem korbe is rohog miatta.

Sokszor par tizperces munkaval megoldok valamit, amiert egy ceg tobbtizezer forintot elkerne, en meg nem tudok ra mit mondani. Ertem, hogy nem a negyedorat, hanem az evtizedes szakmai tapasztalatot kell megfizetni, megse tudok realis arat adni.

Szerintem tekintsd ezt eletfeladatodnak, ugyis visszakapod majd az elettol a pozitiv dolgokat is.

2020. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Most ebből tanultál, legközelebb okosabb leszel. Az üzletben nincs barátság, meg terézanyázás, mert mindenki úgy húz le ahol tud. Nem szemétségből vagy gonoszságból, de az emberek pénzt akarnak vele keresni, jó, ha ezt minél hamarabb megtanulod. Senki nem fog utánad rohangálni, hogy kérsz-e jutalékot vagy bónuszt. Itt nincsen karma, hogyha jótékonykodsz az ügyvéddel vagy a bankkal majd jól jársz: simán nem keresel vele pénzt. Nem mindenkinek való az üzleti világ, akinek nincs erre idege vagy pofája, csináljon mást. Ha meg nem, mindig te leszel a palimadár és fogod magad hülyén érezni.
2020. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg lúzerség, ne haragudj.

Én ilyen komoly tanácsadói munkáért elkérek napi 400 EUR-t, azaz 140k forint körül. Ha nem tetszik, keressenek mást.

2020. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Valóban nem való nekem ez az üzleti világi pénzezés. Viszont mások szerint is nagyon jó problémamegoldó vagyok, ezt az ügyet is hiba nélkül lezongoráztam. Csak nincs is pofám pénzezni, szégyellem a dolgot amikor oda kell állni és mondani egy összeget. Fizetéshez vagyok szokva amit a hónap végén átutal a munkáltatóm.
2020. júl. 16. 14:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Mediáláson nem gondolkodsz? Ott mindenféle üzleti cirkusztól mentesen segíthetsz embereknek problémákat megoldani :)
2020. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet!
2020. júl. 17. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!