Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem féltek a haláltól? És aki...

Nem féltek a haláltól? És aki megöli magát az hogy meri?

Figyelt kérdés
Én sem szeretek annyira élni és régen akartam öngyilkos lenni. De találkoztam a halállal és már nem akarok. Láttam embert meghalni. Nagyon félek. Annyira félelmetes komolyan mondom. Igazi szenvedés, nagyon félek. Szerencsére jól vagyok most, de rosszul lenni is nagyon utálok, mi lenne velem ha meghalnék?? Nem akarok szenvedni. Mindennap hálás vagyok hogy még élek. Olyan félelmetes. Nem akarok egyszer csak rosszul lenni és meghalni. Rosszul lenni sem szeretek.

2020. júl. 17. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Azon lenne érdemes gondolkodnod, hogy most élsz-e egyátalán.

Milyen élet az, hogy félelemben telnek a napjaid? Ehhez igazodsz, szolgálod a félelmeidet, mint egy rabszolga.


Csernus Imrétől "Egy életed van", ajánlom olvasásra.

2020. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Meg kell békélni a tudattal, hogy egyszer mind meghalunk. Minden ember, minden állat, minden növény. Semmi nem tart örökké.

Persze ezt könnyű mondani. A halál az élet természetes része. Ezt kell megérteni.

Barátként tekints a halálra, ne ellenségként.

2020. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem a halaltol felek, hanem attol, hogyan er el. A halal nem az elet resze, hanem a velejaroja. En attol felek, hogy ez mondjuk azaltal kovetkezik be, hogy kinszenvedes elozi meg, akar baleset vagy egesi serules fajdalmai, tehat akarmi, ami nem sieti el, hogy vege legyen a szenvedesemnek.
2020. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3. Én is ettől félek. Egyébként én sose éltem sajnos, legalábbis az átlag ember szerint az én életemnek nem sok értelme van. Nincs társasági életem se barátnő, nem nyaralok mert nincs kivel. De még így is inkább élek.
2020. júl. 17. 22:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2 evvel ezelotti elhunyt edesanyam, halalat egy hosszu, betegsegbol eredo szenvedes elozte meg. Barhogy probaltunk segiteni rajta, nem tudtunk sem mi, sem pedig az orvosok tenni semmit.


Rengeteget gondoltam az eletrol es a halalrol azota es sikerult megbekelnem a gondolataval, szoval nem félek mar tole.


Elotte sem feltem tole, de amig nem tapasztaltam meg ezen a csaladi tragedian keresztul, hogy mit is jelent az elmulas, addig fogalmam sem volt az egeszrol, szoval felni sem tudtam tole.

2020. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom.
2020. júl. 17. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem meghaltam...erdekes volt, de egyaltalan nem felelmetes. Egyszer tovabb kell innen mennunk.


Ongyilkos hogy meri? Fogalmam sincs, talan olyan szinu tudatmodosulas kell hozza aminek hatasa alatt egyszeruen vakon cselekszik az ember. Mire meg meggondolna magat mar keso. En azt gondolom a legtobb ongyilkos nagyon is elszant, de az utolso pilanatban ha mindet megmentenenk valoszinu nagy reszuk megkoszonne.

2020. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudod legyőzni a halált ha bármikor képes vagy elviselni azt.
2020. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem félek. Miért félnék? Az élet sokkal félelmetesebb.
2020. júl. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy kérdező?

Szerintem rengetegen érzik ezt még rajtad kívül. Többek között én is, pedig még 25 se vagyok. Sokszor szembenéztem már az öngyilkos magammal, aki belenéz a tükörbe, hajnal 1 van, és annyira fáradt, hogy inkább csak visszafekszik aludni. Reggel egy kicsit más. Bár összességében az élet egy lassú mondja a halálnak. A legjobb amit tehetsz ha élsz, bármi amit megszeretnél tenni próbáld megtenni most. Ha kitudod mondani azt, hogy ,,Annyit megéltem már, hogy akkor se félnék a haláltól ha ma este jönne el''.

Néha sajnos olyan szörnyűségeket lehet látni az életben, átvert emberek, vagy fiatalkorban nagyon beteg emberek (akiknek már csak pár hónap van hátra). A mai napig is azt érzem, hogy igazságtalan az egész élet, tud szép is lenni. De ha egyszer vége lesz, lehet, hogy csak annyit mondok. Hogy köszi, elég volt.

2020. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!