Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne beszéljek...

Mit tegyek, hogy ne beszéljek akaratlanul hangosabban? 19/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apám füle rossz, mint idős, olyan a hallása. Van amikor ötször kell elismételnem amit mondok, ezért hangosan kell hozzá beszélnem, a hallókészülék pedig nincs mindig bent, mert gyorsan fogyasztja az elemet. Ez itthon nem gond, mert apámnál kell, de például az iskolában, nem szándékosan hangosabban beszélek. Nem kiabálva, de hangosabban. Barátaim nincsenek, ezért az iskolán kívül, ahol szintén nincs sok szóváltás, csak apámmal kommunikálok, így ez a megszokott.


Az már csak hab a tortán, hogy egy idős emberrel éltünk tizenévig, akivel szintén hangosan kellett beszélni, a szakmai gyakorlatomon pedig (idősgondozás) szintén idősek, így velük is.


Mit tudok ezzel csinálni?


2020. júl. 25. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan hangerővel beszèlj, ahogy a másik fèl kìvánja.
2020. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szokás kell abból csinálnod, hogy minden kommunikáció előtt tudatosítod magadban azt, hogy milyen hangerővel kell beszélned.


Mindenből szokást lehet csinálni. Én pl. egy darabig tudatosan figyeltem arra, hogy gyakrabban pislogjak, hogy ne száradjon ki, majd romoljon el a szemem. Aztán miután szokásommá vált, már nem kell külön odafigyelnem rá.


Ha kell, állíts be magadnak emlékeztetőket reggelre, vagy írd le cetlikre, hogy ne felejtsd el, amikor elmész otthonról. Egy idő múlva pedig automatikusan menni fog, hogy mindenhol a megfelelő hangerőt használod.

2020. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mióta volt hallás vizsgálaton?

Én úgy hallottam, hogy a siketeknel a legerősebb halló készülék sem merül le gyorsan. Akár 1 hónapig is birja.

Gondolom régi elem és hallokeszuleke van.


Azt tudod, hogy ha nagyon rosszul hall és nem kap megfelelő készüléket, akkor gyorsabban romlik a memóriája? :)

2020. júl. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megfelelő készüléke van, egy éve vett egy újat. Hallás vizsgálaton rég volt, mert már születésemkor is ugyanez volt, csak kicsit jobb, ami nem nagy szó. 13 órát és még valamennyi időt van távol itthonról, így pedig gyorsan merül, hogy egész idő alatt megy. Itthon nincs gyakran, csak szabadnapokon és este, de most az utóbbi hónapokban a vírus miatt több a szabadnapja + most idegbecsípődés. Utóbbi miatt már egy hete itthon van, készüléket nem használja, csak amikor elmegy valahova.
2020. júl. 25. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!