Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha elképesztő...

Mit tegyek ha elképesztő irigy vagyok az orvosként végzett fiatalokra?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem az M1 Híradó SOTE diplomaosztójáról készült tudósítását és amellett, hogy nagy presztízsű diplomát vehettek át (amivel jól fizetett/rangos szakemberek lettek) ráadásul a legtöbbjük még csinos és szép is ahogy elnéztem a csajokat (a fiúk meg jóképűek) amellett hogy okosak is. Nekem is van egy nagyon nehezen megszerzett infós diplomám amivel azonban nem tudtam elhelyezkedni a mai napig sem, így a "tanulj te is orvosnak" tipp nem játszik. Viszont az elképesztő irigységemet nem tudom enyhíteni főleg most a koronavirus apropóján sem (ők az istenek, mi a halandók) ráadásul még krónikus beteg is vagyok így még jobban kiszolgáltatottnak érzem magam irántuk.

2020. júl. 25. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

"SOTE diplomaosztójáról készült tudósítását és amellett, hogy nagy presztízsű diplomát vehettek át (amivel jól fizetett/rangos szakemberek lettek) "


Jóságos Isten!


Azt a rangot még meg kell szerezni, hosszú évek gyakorlatával,

tanulással.

A fizetésről nem is beszélve.


Az irigység rossz tulajdonság. Párja a gyűlölet.

Ne juss el odáig.

Szerintem tedd azt, hogy tarts önvizsgálatot, vajon mire van hajlamod,

tehetséged, amiben kibontakozhatsz, érvényesülhetsz. Sosincs késő a tanulásra.

Amikor francia tanfolyamra jártam a Francia Intézetbe, gimnazistaként,

akkor egy 70 éves bácsi is a csoportunkba járt.

Jó tanulást, sok szerencsét.

2020. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%

"(ők az istenek, mi a halandók"


Járvány idején kiemelten sok teher hárul az orvosokra.

Becsülni kell őket, nem irigyelni.

2020. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Feregtelenits magadban.
2020. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
99%
Kimagaslo fizujuk a gyakornoki infos fizuval vetekszik. Aki magyarorszagon marad orvosnak az rezidenskent evekig gombokert dolgozik a tudasahoz kepest.
2020. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4: "Kimagaslo fizujuk a gyakornoki infos fizuval vetekszik"


És ezt most hogy jön ide? 🤨

2020. júl. 25. 23:42
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

Hát nem tudom, én sose irigyeltem az orvosokat. Oké, ott a társadalmi presztízs, az istenkomplexus és a jó pénz, de a másik oldalon ott az állandóügyelet, a kórház atmoszférája, a felelősség (egy komoly hiba az egész életüket derékba törheti), meg van egy ilyen nagyon belterjes belső világuk, ami ugyancsak ezt az istenkomplexust táplálja a felsőbb szintű orvosoknál, nekem ez mindig beteges volt.


Ezt a pénzt fele ennyi felelősséggel és munkával igazából sok más szakmával is meg lehet keresni, max a társadalmi presztízs alacsonyabb, de az meg az én szememben nem képvisel akkora értéket, hogy bevállaljam a negatívumokat.

2020. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6: Aki olyan tökéletes, hogy elvégzi az orvosit az nem is fog hibázni és ilyeneken agyalni mint te. Ezért is félelmetes, mert amellett, hogy egy átlag diplomás hozzájuk képest egy 8 általános gyári munkás kategória még baromi jó külső adottságaik is vannak. Akárhányszor vagyok a kórházban szinte folyamatosan feszül a nadrágom annyira gyönyörű rezidens csajok dolgoznak ott.
2020. júl. 26. 00:06
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

"Nekem is van egy nagyon nehezen megszerzett infós diplomám amivel azonban nem tudtam elhelyezkedni a mai napig sem"


Én itt elakadtam. Infós diplomával nehéz ma elhelyezkedni????

2020. júl. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
8: én is ezen akadtam ki. Már akkor kerestek állásajánlatokkal, mikor még meg sem szereztem a papírom, pedig jó szar tanuló is voltam egyetemen.
2020. júl. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Szegény családból ma senki sem lehet orvos, ebből következően az anyagi háttér miatt a rezidensek annyit költhetnek magukra, hogy nem lepukkant tanárjelölteknek, hanem filmszínészeknek nézhetnek ki. Gondolom, most a családi hátterüket fogod irigyelni. Borzasztó lehet ilyen természettel élni.
2020. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!