Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha elképesztő...

Mit tegyek ha elképesztő irigy vagyok az orvosként végzett fiatalokra?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem az M1 Híradó SOTE diplomaosztójáról készült tudósítását és amellett, hogy nagy presztízsű diplomát vehettek át (amivel jól fizetett/rangos szakemberek lettek) ráadásul a legtöbbjük még csinos és szép is ahogy elnéztem a csajokat (a fiúk meg jóképűek) amellett hogy okosak is. Nekem is van egy nagyon nehezen megszerzett infós diplomám amivel azonban nem tudtam elhelyezkedni a mai napig sem, így a "tanulj te is orvosnak" tipp nem játszik. Viszont az elképesztő irigységemet nem tudom enyhíteni főleg most a koronavirus apropóján sem (ők az istenek, mi a halandók) ráadásul még krónikus beteg is vagyok így még jobban kiszolgáltatottnak érzem magam irántuk.

2020. júl. 25. 23:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#8: Hát ha valaki sok csúszással csak kinyögi a diplomát főleg egy vidéki egyetemen és angolt is max B1 szinten beszéli akkor tényleg nehéz.
2020. júl. 26. 03:13
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor is irigykedj rájuk, mikor nem lesz életük mert állandóan ügyeletben vannak az orvos és nővérhiány miatt.
2020. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
98%

Orvostanhallgató vagyok, az általad leírt dolgok kb fele csak a fejedben létezik.


1. Attól, hogy valaki orvosira jár vagy orvos még nem néz ki másképp, mint az átlag populáció. Az árufeltöltő vagy a mérnök nők között is ugyanannyi ápolt, szép, csinos van, mint az orvosok között. Ugyanígy medikusok, orvosok között is vannak kevésbé előnyös kinézetűek, ugyanis nem a külsőnk alapján vesznek fel minket egyetemre.


2. A 160-180 ezres rezidensi fizetést nem éppen nevezném "jól fizetettnek". Mi minimum 24-25 évesen végzünk egyetemen, addig egy fillért sem keresünk, mint a mérnök vagy infós hallgatók, akiknek egyetem alatt fizetnek a gyakorlatokért vagy akár éveken keresztül dolgozhatnak tanulás mellett gyakornoki állásokban. Nekünk legfeljebb alkalmi, hétvégi diákmunkára van időnk, mivel semmilyen szabadaságunk nincs az órarendünk összeállításában. Személy szerint 24 évesen végzek és ott leszek pucér s#ggel, pénz, lakás, jogsi, kocsi nélkül, tulajdonkeppen ugyanabban az anyagi helyzetben, mint érettségi után, csak lesz egy diplomám. A nagy presztízs pedig kb a diploma után 20-25 évvel jön, rezidensként a tápláléklánc legalján van az ember.


3. Mitől lenne tökéletes, aki elvégzi az orvosit? Tudom, hogy szokás isteníteni az orvostanhallgatókat, de átlagos intelligenciával és sok szorgalommal simán elvégezhető az egyetem. Mi is ugyanolyan emberek vagyunk, mint bárki más. Egy irodalom vagy filozófia szakon valószínűleg kínlódnék, mert qrvára hidegen hagy a téma.


4. Egyáltalán nem származik minden orvostanhallgató és orvos gazdag családból. A hallgatók 99%-a államilag finanszírozott formában tanul, szóval egy fillért sem fizet az egyetemért. Egyáltalán nem mindenkinek gazdag orvosok a szülei, sőt, a többség teljesen átlagos családból jött. Rengetegen (köztük én is) laknak kollégiumban és élnek szociális ösztöndíjból, diákhitelből.

2020. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%
sőt ha még ha azt is tudnád, hogy a fickóknak ott vastag a péniszük és az ottani lányok lenézik a vékony vékonyfarkú fiúkat csak akkor lennél mégjobban elkeseredve
2020. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez beteg. Nincs miért irigyelni az orvosokat. Ha nem veszik el a hálapénz, akkor még nagyon sokáig kidolgozzák a belüket alacsony bérért.

Jó persze istenkomplexusos barom a többségük, vagy az lesz a sok hülyeség miatt. De annyira nem álomszakma.

Inkább azon kellene elgondolkozni, miért nem tudsz elhelyezkedni egy elvileg felkapott végzettséggel.

2020. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#16: "Inkább azon kellene elgondolkozni, miért nem tudsz elhelyezkedni egy elvileg felkapott végzettséggel."


Mert hülye vagyok és rossz szakmát választottam.

2020. júl. 26. 13:23
 17/17 anonim ***** válasza:
87%
Az informatika, mint rossz szakma??? Kapásból tudnék jónéhány érvet mondani, hogy a mai világban miért jobb 100x IT-ban dolgozni, mint orvosként. Neked vmi nagy baj van a fejedben.
2020. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!