Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pultosok, pincérek miért...

Pultosok, pincérek miért olyan allergiásak a "lesz egy..." kifejezésre?

Figyelt kérdés
Kicsit rövid tömör kifejezés de nem értem miért olyan annyira bántó. Semmi udvariatlant nem találok benne. Logisztikán dolgozok és amikor telefonban kapok megrendelés akkor is sokan a "lesz egy bukó-nyíló kéttokos ablak, lesz egy toktoldó" stb kifejezést használják, még eszembe sem jutott hogy ez nekem rosszul esne. Arról nem is beszélve hogy a pultosoknak ha fizetni kell gyakran mondják hogy "450 lesz"
2020. júl. 28. 06:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Azert a szeretnek kerni egy xy-t szebben hangzik. A lesz egy olyan parancsolgatos kifejezes. Foleg akkor amikor meg a kedves delikvens koszonni se tud, csak annyit mond, hogy lesz egy stb. Azert az ugyfelszolgalat mas, hiaba emberekkel dolgozol. A pincerek es egyeb ilyen kiszolgalo szemelyeket gyakran nem tisztelik elegge az emberek ee azert az a masiknak rosszul esik, ezert van aki erzekeny erre. Onbecsules, tudod.

Sajat tapasztalatom szerint sokan koszonni is baxnak, en hiaba koszonok. Na ez mar peldaul bunko dolog. De van akit megszolitok es nem is mond semmit, nezelodik tovabb. Aztan 2 perc mulva kiboki, hogy 1 xy. Semmi keres, semmi bu vagy ba. Aztan o van felhaborodva, ha kozben mar mast kezdtem el "kiszolgalni", mert o nem volt hajlando szora meltatni.

2020. júl. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted miért? Nem volt gyerekszobád? Vagy nem tudsz különbséget tenni a szituációk között? Úgy tűnik nem.
2020. júl. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a gyerekszoba?
2020. júl. 28. 06:51
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom úgy, hogy a szüleid nem tanították meg, hogy ne legyél bunkó. Nem vagyok ennyire önérzetes, de azért aki így rendel... És igen, főleg akkor, ha köszönni se köszön, mert minek, én azért élek, hogy őt szolgáljam
2020. júl. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Sztem meg kontextus függő, nekem néha ez jön a számra étteremben, de teljesen tisztelettudó és kedves vagyok a pincérekkel, nemcsak úgy foghegyről vakkantom oda nekik. Soha nem éreztem még, hogy ez probléma lenne. Inkább az a gond, amikor egy vendég felulpozicionalja magát és csicskának használja a pincért, de annak más megnyilvánulásai is vannak, nemcsak annyi, hogy a kérek helyett lesz egyet mond.
2020. júl. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Előfordult, hogy úgy rendeltem: “ Jó estét kívánok, szeretnék rendelni egy yx-t (már nem emlékszem mi volt a kaja neve), ja igen és lesz még egy narancslé is. Köszönöm szépen!”

Na akkor most miért voltam bunkó? Szerintem teljesen rendben volt az egész, senkivel nem voltam udvariatlan. Kicsit túlreagálják sokan ezt a “lesz egy” kifejezést.

2020. júl. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is baromság ezen rugózni. Alapból ez nem egy sértő kifejezés.
2020. júl. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem a "lesz" nem zavar. Sokszor egy ige se hangzik el a "keresben", az mar zavar. Pl "3 feledes!" vagy "1 aszokot!". Tovabba zavar az "adja'man", a "dobj", meg ilyen alpari szarok. Nalam mar a koszonest is kivaltja egy "kerek szepen".

Nincs tul nagy igeny egy egykor fustos kocsmaban a szemelyzet reszerol, de a legminimalisabb normak azert elvarhatoak lennenek.

2020. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Hát én ezen még sose gondolkodtam.
2020. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Kisebbségi komplexusosaj ha csak eladoi mivoltukban szolsz hozzajuk es nem erdekel mögötte az ember.

En sima volti penztarosoknàl is eszreveszem hogy jobb a szemebe köszönni es neha egy egy kedves elejtett szo különben azt hiszik hogy magas lorol jöttel vasarolni.

2020. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!