Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pultosok, pincérek miért...

Pultosok, pincérek miért olyan allergiásak a "lesz egy..." kifejezésre?

Figyelt kérdés
Kicsit rövid tömör kifejezés de nem értem miért olyan annyira bántó. Semmi udvariatlant nem találok benne. Logisztikán dolgozok és amikor telefonban kapok megrendelés akkor is sokan a "lesz egy bukó-nyíló kéttokos ablak, lesz egy toktoldó" stb kifejezést használják, még eszembe sem jutott hogy ez nekem rosszul esne. Arról nem is beszélve hogy a pultosoknak ha fizetni kell gyakran mondják hogy "450 lesz"
2020. júl. 28. 06:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi sok megkeseredett lélek van itt. Akkor szólok a menedzsernek bhazmeg vagy panaszt hagyok ott. Neked az a dolgod hogy kiszolgáld a vevőt, ha menstruálsz akkor maradj otthon, hisztikirálynő. Nem csoda hogy diplomára se futja észből, megérdemled a minimálbéres fizut.
2020. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

21, ez nem megkeseredettség, hanem az alapvető egymás iránti tisztelet.


Attól még, hogy én kb négyszer annyit keresek és sokkal magasabb beosztásban dolgozok, mint egy eladó vagy egy pincér, megtisztelem őt és a munkajat azzal, hogy nem fölényeskedek és hatalmaskodok felette, hanem betartom az alapvető udvariassági szabályokat és kedves vagyok vele, mert sajnos tudom, hogy előttem vagy utánam jöhet egy olyan türhő panaszt, mint mondjuk te, aki szétcseszi a napját.


Nekem az a tapasztalatom amúgy vendégként, hogy azok szeretik fitogtatni a hatalmukat ilyen szituációkban, akik hasonlóan nem végeznek nagyon magasan kvalifikált munkát, viszont mivel pénzt ad ki a kezéből, ezért ő az úr, akit ki kell szolgálni és feljogosítva érzi magát, hogy a pénzért cserébe csicskaztathatja a pincért vagy eladót. De ne féljetek, ahogy leírták itt páran,majd kapjatok a szart... :)

2020. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
73%
Itt azért nem sok embernek jut eszébe, hogy lehet bunkózni a pultossal, meg ilyesmi, de ez gyakran egy magánterület, és enélkül a tirpák nélkül is meglesz a napi betevő, mint ahogy meg is volt. Annál megalázóbb meg nincs, amikor az összes vendég előtt távozásra szólítom fel a delikvenst, csak őt magát, vagy az egész bagázst (nyilván akkor már maguktól is mennének). És nincs apelláta, fel kell állni, és menni, amíg még tudnak maguktól. Nem egy, nem két fiatal társaság jött utólag elnézést kérni a renitens társukért, akit persze többet nem láttunk. El lehet hinni, hogy nincs az a felügyeleti szerv, ami szankcionálná bármelyik vendéglátóegységet emiatt. Az ilyen "kirángatlak a pultból" habiszti dumák nem működnek. Szóval megéri megpróbálni normálisnak maradni, és amit írtam, természetesen saját tulajdonú boltra vonatkozik, de félszázat ismerve csak Pesten, ez másutt is így van, és a pultosnak akár tulaj, akár alkalmazott, hosszú távon mindig igaza lesz. Pultost nehezebb találni, mint vendéget.
2020. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam eladó is, cukrászdában is dolgoztam(egyetem mellett amúgy, ahogy sokan mások is, szóval azért enyhén vicces, hogy pár retard hogy lenézi ezeket a foglalkozásokat,hogy diplomára sem futotta, pedig pont hogy rengeteg csinálják suli mellett).

Amíg valaki udvarias, addig nem húzom fel magam a "lesz egy" kifejezésen, de nem szeretem ettől függetlenül, akkor sem szerettem, mikor még nem dolgoztam ilyen helyeken, és soha nem is használom. Mert az, amit kérsz, nem lesz, nem magától terem, "levődik". Hanem valaki elkészíti, oda hozza. Lesz egy kávé? Tényleg? Akkor legyen! Szuggeráljuk a kávéfőzőt együtt, hátha tényleg lesz! Ja, hogy akkor nem lesz, csak ha valaki(én) megcsinálja? Akkor inkább kérsz egy kávét, nem? A lesz kiveszi a mondat értelme mögül a kiszolgáló munkáját, mintha az a bizonyos dolog magától lenne.

Szóval engem csak a lesz szó értelme zavar az egészben, elterjedt, sokan így kérnek, de attól még szerintem nem helyes. De csak emiatt nem tartok bunkónak valakit.

2020. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!