Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történne egy emberrel ha...

Mi történne egy emberrel ha sose nézne tv-t, nem hallgatna zenét és játékai sem lennének?

Figyelt kérdés
Úgy értve hogy születésétől kezdve. Mi valószínűleg azért csináljuk mert szükségünk van rá csak nem tudom igazán hogy miért. Gondolom egészséges
2020. júl. 30. 08:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és nincs semmilyen elektronikus eszköze.
2020. júl. 30. 08:13
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi extra, a 2000-es években is így nő fel sok ember a földön. Bár játékai minden gyereknek vannak, max nem bolti hanem botokból készített, stb.
2020. júl. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor annyit tudna a világról, amit mondanak neki vagy amit elolvas. Lesz a fejében egy kép, de a kapott információtól függően erősen torzulhat. Szerintem kreatív lenne az illető, mivel lazításra szórakozásra neki is szüksége van. Mi anno gyerekként mindig feltaláltuk magunkat, homokvárat építettünk, faággal kardoztunk, "bunkiztunk", volt egy képzeletbeli világunk. De mellette rengeteg információ ért minket.
2020. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%

sosem nézek a szó szóros értelmében tévét (számitógépen nézek filmeket, de mást nem) sosem hallgatok zenét, mert jobban szeretem a csöndet, nem internetezek, szörfözök, nem vagyok fenn közösségi oldalakon, csak egyedül a gyakorin, és gyerekkoromban sem, meg azóta sem értettem, mi a jó a számítógépes játékokban ,amikor a való életben is annyi játék, társasjáték, sport van.

Nem tudom, mi történik velem ettől, szerintem semmi. Nem nőtt új testrészem, nem sorvadt el meglévő sem, szóval semmi extra következménye nincs :D

2020. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
ja, és nincs okostelóm se, mobil is csak külső nyomásra
2020. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Szerintem a kérdező úgy értette hogy egyáltalán nem használt soha semmilyen elektronikus eszközt, nem is ismeri....

2020. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Fejlödeshez kell (kiveve a tv)

A zene (vagy mikor anyuka dudol enekel ringat)ritmuserzest alapoz meg ami kelleni fog a beszedfejlödeshez (a beszédnek is ritmikaja van), es egy rakas mindenhez amihez ritmuserzek kell (akàr a gyaloglas, futàs, hintazas, tornq nagymozgasok - nagymozgasok alapozasa utan lesz képes a dinommozgasokhoz pl iràs, öltözesnel gombolas cipöfüzökötes)


Nem akarom pontosan minden reszletre kiterjedöen elemezni a jatekokat is. De kiemelve egy pelda: egy baba/gyerek fejlödeseben az is merföldkö, ha màr eljut addig agyban, ha pl beesik vmi az àgy alà, ne kézzel akarja szenvedve kiszedni hanem eszköz segitsegevel bottal. Màr ez az agy kognitiv kepességét/fejlödését is elörejelzi.


Vannak esetek ahol bezàrtak egy született gyereket egy szobaba minden nelkül es igy fogsagban nött fel, ill egy kinai anya meg a kisagybol nem engedte ki soha a gyereket felnött ffikent is kisagyban alszik nyomorogva (làbà sem tudja kinyujtani), az ilyenek egytöl egyik fogyatèkossà vàltak.

2020. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, 4-5-ös, nyilván elhisszük, hogy te csak PONT a Gyakorit használod, de semmi mást.


Kérdező: ezek a dolgok a gyerekeket fejlesztik. Elsősorban a játék, persze. Minden élőlény játszik; az egyenlő a tanulással. A kismacska azt játssza, hogy vadászik, a kiskutya játékból őrzi a területét, a kisgyerek is azt csinálja játékból, amit a környezetében lát. Természetesen ehhez nem feltétlenül szükséges csilliós értékű játékokat vásárolni nekik, nem ezen van a hangsúly. Magán a játékon mint tevékenység.


A TV, internet is kinyitja a világot, ha az ember okosan használja. Itt megint nem azt értem az okos alatt, hogy a játékokat meg a chatet nyomkodja egész nap, de önmagában amúgy ezekkel sincsen gond. A mérték, nyitottság, érdeklődés a lényeg. Az internetet arra is lehet használni, hogy tájékozódj. Olyasmit olvass el, amihez amúgy könyvtárban, hosszú kutatás után jutnál csak hozzá, vagy még úgy sem. Most, ha érdekel egy téma (legyen az akár űrkutatás, bármi), kikutatod az interneten, és milliónyi anyagot, több nyelven olvashatsz róla.

Nyelvtanulás, távolabbi helyek, kultúrák megismerése is lehetséges. Bejárhatsz helyeken a google map segítségével, ahova soha nem, vagy csak sokára jutsz el.

Megismerkedhetsz távoli országokban élő emberekkel, és beszélhetsz velük akár szóban, akár írásban.


A TV-ben sem csak Barátok köztöt lehet nézni. Eleve lehet idegen nyelvre állítani most már az okos TV-ket, és nyelvet gyakorolni. Lehet ismeretterjesztő műsorokat, vagy komoly filmeket is nézni.


De amúgy a szórakozás sem bűn szerintem. Nekem azzal van a gondom, amikor azt látom, hogy valaki nagyon rákattan egyvalamire, mondjuk csak és kizárólag a telefont nyomkodja, és azon is mondjuk csak a Facebook-Instagram-és társai kombót.

2020. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az emberi faj fejlődése során évmilliókig (na jó, ebben a mindenféle pithecusok is benne vannak) elvolt úgy, hogy nem volt TV, elektronikus zene, meg játék (a kérdésből úgy vélem, hogy kifejezetten videójátékra gondolsz).


Közben a fáról lemásztunk, és robotokat küldtünk a szomszéd bolygóra, meg szondát a naprendszeren kívülre. Közben történt ez-az.


Szóval pont ez lenne a természetes állapotunk, hogy nincs TV, nincs elektromos zene és játék.

2020. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

*nagymozgàsok utàn lesz képes egy fejlödö baba/gyerek az aprobb finommozgàsokra


Van egy olyan nép is amugy, akik lekötözik a bölcsöbe a babàkat (korabbi hàborus terület miatt gyerekvedelem volt, de ha jol remlik a mai napig is ezt csinàljàk)es csak x évesen engedik öket el, tanulmànyoztàk a fejlödésüket, az ez miatti mozgàsfejlödesbeli lemaradàsukat még kisgyerekként gyorsan be tudjàk hozni.


De talaltak olyan gyerekeket is valahol akik làncra verve nöttek fel, ök is fogyatékosok lettek.


Vagy a vademberek akiket àllatok nevelnek fel.


Nagyon nem mindegy kit mennyi idösen mentenek meg, mert 6 éves kor körül màr kezdenek zàrodni az agyban az idegpàlyàk, azaz az agy mas területei fognak màr fejlödni a korabbi fejlödesre alapozva. Azaz ha az alap rossz, akkor a tovabbiak is hibàs gondolkodast fognak hozni.

Es nem tudom pontosan mi az a kor, de onnanstol ha vki pl 12 èves korig volt csak àllatok között azt màr beszélni is képtelenség megtanitani. Az még menni fog nekik hogy ne 4 kezlab hanem 2 làbon jàrjon de ennyi.

2020. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!