Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz, képes lennél...

Mit gondolsz, képes lennél szeretni valakit annyira, hogy még akkor sem tudnál haragudni rá ha megcsalna?

Figyelt kérdés
Létezik ilyen? Létezik két ember között ennyire magas szintű és megsemmisíthetetlen szeretet? Olyan ami örök időkre szól és minden egyéb külső körülménytől független? Vagy ez inkább már elvakult imádatnak nevezhető?

2020. júl. 31. 21:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

Ha valakit szeretünk, azt ismerjük, tudjuk, hogy a megcsalással fájdalmat okozunk e neki, vagy sem. Ha mindkettő félnek belefér, akkor ott elképzelhetőnek tartom, hogy nincs harag, de ha csak az egyik vallja ezt az elvet, akkor az nyilván gáz.

Bár én úgy gondolom, hogy ha valakit szerelemmel szeretünk, azon nem vagyunk hajlandóak osztozkodni. Én legalábbis nem tudnék, de fordítva is igaz, nem tennék ilyet a párommal.

2020. aug. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
...hát igen, pontosan ez az! Az iránta érzett szeretetet le tudja győzni a megcsalás miatt érzett fájdalom? Szóval lehet annyira mély és erős a szeretet valaki iránt, hogy a fájdalom ezt nem képes felülírni? Ez ugyanaz a kérdés csak kicsit konkrétabban megfogalmazva... Mi gondoltok?
2020. aug. 1. 00:27
 13/27 anonim ***** válasza:
12 Igen.
2020. aug. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
56%

#12: nem tudná legyőzni, mert én hiába szeretem, mélységesen csalódnék benne. Nem a harag lenne benne azt hiszem.

Plusz ha megcsalna úgy gondolnám, nincs értelme a kapcsolatnak, hiszen én sem tennék vele ilyet, mert szeretem...akkor, ha ő ilyet tenne, úgy érezném nem szeret eléggé. (re:11)

2020. aug. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%

Ha "Létezik két ember között ennyire magas szintű és megsemmisíthetetlen szeretet? Olyan ami örök időkre szól és minden egyéb külső körülménytől független?", az megakadályozná a feleket abban, hogy csaljanak, mert akkor fel se merülne ennek lehetősége. Ha az egyik már megcsalta a másikat, akkor nyilvánvalóan nem szereti ennyire, tehát azt sem érdemli meg, hogy a párja ennyire szeresse.

Szóval a válaszom nem, ez hülyeség.

2020. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
35%
Én képes lennék erre. Nagyon egyszerű a gondolatmenete ennek. Ahhoz, hogy valakinek a párja keresgélni kezdjen, ahhoz neki kell úgy viselkednie, hogy erre sor kerüljön, - mivel nem kap meg valamit tőlem, amire neki nagyobb szüksége van, mint a hűség megőrzésére. A házassághoz is kettő ember kell. A váláshoz is kettő ember kell. A veszekedéshez is kettő ember kell. A harmóniához is kettő ember kell. Ehhez is! Nem a másikra kell újjal mutogatni egy ilyen helyzetben, hanem meg kell keresni az alkalmat és - ha hajlandóságot mutat erre, - meg kell vele beszélni, hogy mi az, amit az ő véleménye szerint nem úgy teszünk, mint ami szerinte optimális lenne. Ennek a beszélgetésnek a végén még el lehet távolodni is egymástól békével, ugyanakkor születhet egy mindkét félt megnyugtató megoldás is. -Semmire, senkit nem kötelez ez a beszélgetés, de a kölcsönös hajlandóság szükséges ehhez.
2020. aug. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
65%

16os, ez elméletben nagyon jól hangzik, de nagyon sokszor a megcsalásnak nincs kiváltó oka a másik fél részéről.

Konkrétan hallottam ezt egy csaló pasitól: mindent teljes mértékben megkap otthon, a párja tökéletes, de ő egészen egyszerűen poligámiára van kódolva és nem tud monogám kapcsolatban élni - csak ezt nincs gerince így megmondani a párjának.

2020. aug. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
24%

16.El sem hiszem, hogy vannak még emberek akik gondolatilag elértek ide:)

Meglepően megnyugtató.

2020. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Visszacsatolva a 17-es válaszra: Kell, hogy legyen kiváltó ok, - például a férfi számára nem eléggé változatos az adott pár nemi élete. Ez ellen is lehet tenni, de mint említettem, ehhez együttműködésre van szükség, - nem a sunyi, cinkos hallgatásra. Soktényezős ez a "játék", de a tapintatos őszinteséggel többre megy mindenki, mint azzal, hogy lapít. Az olyan kapcsolatból pedig nemes egyszerűséggel - mérlegelés nélkül - ki KELL lépni, amelyben megjelenik az erőszak.
2020. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerinted ebben az esetben mi a kiváltó ok?

A férfi konkrétan közölte, hogy nincs oka megcsalni a párját. Annyi az oka, hogy így van bekötve, poligámiára.

A nőnek annyi a bűne, hogy ő monogám kapcsolatot szeretne. Tényleg hatalmas bűn...

2020. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!