Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen több önbizalmam?

Hogyan legyen több önbizalmam?

Figyelt kérdés

A következő tanévet már egyetemen kezdem és nagyon zavar, hogy nem elég határozott a kiállásom, csendesebb vagyok, mint a korosztályom nagyja, és ugye nincs önbizalmam, és könnyű zavarba hozni.

Próbálok rajta változtatni, és már tényleg nagyon sokat fejlődtem a régiekhez képest. A vírus előtti időszakban már nagyon közel voltam, hogy elégedett legyek az önbizalmammal, csak utána mondhatni lenullázódott mindent. Ez enyhe túlzás volt, mert nem annyira vészes talán.

Szóval hetente kétszer járok edzés/ torna féleségre, amit egy sportsérülés miatt kezdtem el. Vezetni járok, barátokkal/ családdal vannak egész rendszeresen programok, ilyenkor sütögetünk, sétálunk, kirándulunk, beülünk valahova, egymáshoz átmegyünk. Sportom most épp pihenőpályán van, de már rettenetesen hiányzik :C szóval sokat vagyok otthonról távol, többször mondtam olyan programokra igent, ami szinte komfortzónán kívül vannak. Házi összejövetel pár osztálytárssal, pici iszogatással, ketten beülni pár órára enni, spontán programok, ilyesmik.

De már nagyon jó lenne, ha ez változna, mert már úgy érzem nagyon gátol.. az említett tornán is picit háttérben vagyok, figyelnek rám nem az a gond, de messze nem kapok akkora figyelmet, mint pár harsányabb. De leszögezem, nem azt akarom, hogy állandóan rám figyeljenek, csak szembeötlő a különbség..

Az a helyzet, hogy ez a sportomnál is előjött, még a sérülés előtti időkből. Velem lényegesen kevesebbet foglalkozott az edző (bár nem olyan szinten voltam, mint a többiek, akikkel pályán voltam) csak nagyon bántott, mert úgy éreztem sokkal több van, bennem, mint amit csinálunk.. de kárpótlásul a vége felé többször bedobott a mély vízbe és mindent sokkal jobban meg tudtam oldani, mint gondoltam volna. Szóval azért volt pozitív is.

De még mindig nem vagyok elégedett.. mit tehetnék, hogy több önbizalmam legyen?


2020. júl. 31. 23:22
 1/2 anonim válasza:
100%

Írd le egy fűzetbe azokat amiket (ezen kívül) el szeretnél érni. Ha úgy gondolod, hogy az egyiket meg tudod csinálni akkor kezd el és ha sikerül akkor büszke leszel magadra, hogy sikerült megcsinálni, akár nagy vagy kis dolog lesz az. Ezek mellet ajánlom, hogy mond meg magadnak tükör előtt párszor, hogy sikerülni fog.

Ezzel a módszerel sikerült nekem is több önbizalomra szert tenni, csak idő kell c:

De az is jó módszer, ha le töltesz egy olyan alkalmazást (pl.: Amino) ahol ismeretlenekkel beszélgethetsz. Így könnyebb lesz majd megszolalni társaságban °^°

2020. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Flagstaff ***** válasza:
92%
Sportban és tanulásban is jól teljesítesz, barátaiddal, családoddal jó a kapcsolatod...hol a hiba? Szerintem először találd ki, hogy pontosan mikor lennél elégedett, mi lenne az az állapot, amikor már nem szeretnél több önbizalmat, mert "ha nem tudod, hova mész, sose érsz oda".
2020. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!