Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy nőt megerőszakolnak...

Ha egy nőt megerőszakolnak miért az az első, hogy a ruhája kihívóságát tárgyalják?

Figyelt kérdés
Ha véletlenül kiderül, hogy tényleg kihívóan öltözött, akkor már megy az áldozathibáztatás. Miért? Ilyen nehéz egyes férfiaknak a péniszüket a gatyájukban tartani?(Nyilván nem mind ilyen, de na) Ha egy nőt megerőszakolnak, akkor miért van az első kérdések között, hogy milyen ruha volt rajta? Ha kihívó, az már feljogosítja a beteg állatokat, hogy előlapják és betegyék, vagy mi?

2020. aug. 1. 10:17
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
3%
De sok nő szerint már az is erőszak, ha keményebben dugom, vagy szex közben le akar állítani, de nem állok le. Akkor kérdés, mikortól erőszak az erőszak?
2020. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
95%

Zaklattak páran, mondjuk szerencsére az nem történt meg, de nyomot hagyott.

Mikor adtam rá okot?

5-6 évesen?

12 évesen? pláne hogy bujkáltam amikor megláttam a faszit, Huszonpar évesen ? pont hogy nem olyan ruhában voltam, pláne fáradtan meló után. semmi szexi nem volt épp bennem.

Egyszer buliban kevertek vmit a piamba , de szerencsére a barátaim időben kapcsoltak. No mondjuk ott egy fekete térdig érő szoknya volt rajtam asszem egy vörös kívágottabb bluzzal, ott már akkor igazán megérdemeltem volna ugye?? Szégyeljem magam!

2020. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
16%

"Ha valaki elveszíti a kontrollt az továbbra is az ő felelőssége"

Ez így van. De ettől még nem lesz igaz, hogy a nőnek semmi felelőssége nincs.

Egy ideális világban nyilván nem lenne ebből gond, de a világ, a társadalmunk nagyon nem ideális. Tetszik vagy sem, élnek köztünk olyanok is, nem is kevesen, akik nem képesek bármilyen helyzetben uralkodni az ösztöneiken. És ezt nem látni előre, ráadásul az ilyesmi sokszor eleve csak akkor derül ki, amikor már megtörtént a baj. Hisz ilyen helyzetben ezt sokszor még az elkövető sem tudja előre, ha még nem került ilyen helyzetbe.

Gyakorlatilag ez olyan mintha szembe találnád magad egy ismeretlen kutyával. Lehet hogy agresszív, lehet hogy nem. Valamekkora esélye sajnos van, hogy megharap, akkor is, ha semmit nem teszel érte. De ha te direkt nekiállsz egy bottal bökdösni, akkor jóval nagyobb lesz az esélye, hogy harapásra ösztönzöd.

2020. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel egyetértek, 33. Nem ideális világban élünk. Viszont továbbra is úgy gondolom, hogy a szándékos provokáció nagyon ritka, sokkal több az olyan eset, amikor a nő csak úgy elvan magának és mégis megerőszakolják. Így nem jogos minden erőszakolós esetnél azzal indítani, hogy "na és mit viselt a nő?"
2020. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
76%

#34

Persze, ezzel egyet is értek. Meg azzal is hogy aki ilyet tesz az nem való a társadalomba. Na meg igen, aki állandóan a nőre akar kenni mindent, ott is vannak gondok.

Viszont úgy gondolom, legalább olyan káros az a hozzáállás is, ami viszont abszolút minden felelősséget kizár a nő részéről. Mert ha ritka is az alkalom szülte erőszaktevő, szegény áldozatot nem fogja boldogítani a tudat, hogy statisztikailag kicsi volt az esélye...

2020. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
83%

Szóval a nő farmerben, pólóban észrevehetetlen szürke egér. Szoknyában meg magára vessen, ha megerőszakilják. Értem..

Itt tart a társadalom 2020-ban agyilag. Szégyen!

Járjunk mi is burkában? Igaz, azokat a nőket is, akik abban járnak, előfordul, hogy megerőszakolják. Szóval mem az öltözködésben, hanem a fejekben van itt óriási baj.

Olvastam pár éve egy erőszaktevőről egy híroldalon. Hajnalban elhatározta, hogy megerőszakolja az első nőt, akivel találkozik. Meg is tette, pedig tél volt, nyilván nem miniruhában andalgott az utcán a nő.

Az áldozathibáztatás megy, mert ahhoz nem kell ész.

2020. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
10%

"Szóval a nő farmerben, pólóban észrevehetetlen szürke egér. Szoknyában meg magára vessen, ha megerőszakilják."

Senki nem írt ilyet. Légyszíves próbáld meg értelmezni, amit olvasol!

2020. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
0%

36.-nak.


És mi van az önvédelemmel? Mert az igen is a nők hibája, hogy nem hordanak önvédelmi eszközt. Gázspray, gázpisztoly, kés,... és az is, hogy a sok ugrabugra aerobick helyett nem küzdősportra járnak.

2020. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
73%
Itt minden a nők hibája, amit a férfiak csinálnak. Nézzétek ezt el az ittenieknek, nem képesek fejlődésre. A valóságban még senkivel sem találkoztam, aki az erőszakolót pártolta volna. Itt az is véleményt nyilvánít, aki élőben túl beszari.
2020. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
6%
Miért, itt hol találkoztál olyannal, aki az erőszakolót pártolta?
2020. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!