Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az önbeteljesítő...

Mit gondoltok az önbeteljesítő jóslatokról?Szerintetek létezik?

Figyelt kérdés
Amikor sokat mondogatjuk,hogy egy negatív esemény úgyis bekövetkezik,az megtörténik?Mint amikor a viccben a nyúl kölcsön akarta kérni a medve ásóját.Egész úton mondogatta,hogy úgyse adja oda,úgyse adja oda.Mikor odaért,a medve szívélyesen fogadta,és kérdezte,hogy miben segíthet.A nyúl meg azt mondta neki,hogy :Tudod mit medve,edd meg az ásódat. Pedig odaadta volna.

2020. aug. 2. 11:02
A kérdező szavazást indított:
Igen,teljes mértékben
Valamennyire
Inkább nem
abszólút nem
Velem sokszor előfordult már ilyen
Néha megesett ez velem
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem önbizalom beli külömbség kihatással van arra, hogy hogyan teljesítesz.


Így ha ténylegesen elhiszed hogy jól fog menni valami és nem csak bemagyarázni próbálod magadnak, hogy "minden rendben lesz", akkor jobba fog menni, mert nyugodt tudsz maradni a szituációban és jobb töntéseket tudsz hozni.


Ha már az elején negatív vagy és emiatt félsz, hogy nem megy, mert senki sem szeret rosszul teljesíteni, akkor túlizgolod a feladatod és nagyobb esélyel rontod el.


Én csak ilyen szinten hiszek benne. Abban a részben nem hiszek, hogy pozitív gondolkodás mindenben előre juttat. A cselekedetek és kemény munka juttat előre meg egy egészséges önbecsülés, de a pozitív gondolatok önmagukban nem. Azok sokszor nem is adnak önbizalmat, mert önmagad sem hiszed el őket.

2020. aug. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Velem megtörtenik csak siman betrkjesitö es nem önbeteljesitö szinten.


Pl tesomnak soha az eletben nem tudtam megjegyezni mi a munkaja rendszergazda meg mit tudom en milyen manager közgazdasz, stb le sem tudom irni, igy amikor kèrdezték, vagy a tesomrol meséltem, mindig egyszerüen annyit mondtam hogy valamilyen csoportvezetö.


Erre kb 2 honap mulva bejelentette tesom a csalàdnak hogy kinevezték csoportvezetönek.


Masik: bnöm elado volt rgy kinai boltban, amiböl sok van a vàrosban. A baratom egy idöben elkezdett rola erdeklödni tölem ami valahogy irritàlt is, igy amikor pont a közelében voltunk annak a boltnak ahol ö dolgozott es kerdezte talàn ez az a bolt ahol bnöd dolgozik?, azt hazudtam, hogy nem, hanem innen jo messze x lakotelepen levö kinaiban van. Erre par hét es bnöm közli velem, hogy àtment a masik kinaiba, arra az x lakotelepre.


Vagy anyàval akartam programot. De mondta neki nem jo most mert talalkozik valakivel. Erre en obègattam hogy hivd mar fel hogy legalabb 2 oràt csuszol vagy barmi, anya mondta, nem.csakhogy erre megcsörrent a teloja el is kiabaltam magam örömmel hogy 100 hogy a pasi lesz hogy késik!!jujuj :D


Anya felvette beszéltek es elhülve tette le, hogy mondta a pasi hogy csuszna 2 oràt..es nézett ràm anya mint nagy szemekkel..azota szerinte en boszorkàny vagyok :D

2020. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*simàn beteljesitö
2020. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudod hány ilyen nyuszis srác van?:D Tenger:D
2020. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha egy kórosan elhízott ember mantrázza magának, hogy "sovány vagyok, sovány vagyok...", de mást nem tesz a célért, az nem fog működni értelemszerűen. Ha egy vizsgadrukkos ember hagyja magán eluralkodni a vizsgadrukkot, és arra koncentrál, hogy nem fog sikerülni, akkor a stressz képes megakadályozni azt, hogy jól teljesítsen vizsgahelyzetben. Ha valaki tudatosan odafigyel arra, hogy 1-1 hülye helyzetben ne pánikoljon be, tudjon nevetni magán, megoldási lehetőségeket keressen, utólag akár jó sztorik is lehetnek olyan események, amik rosszul indultak (pl. én itthon felejtettem egy külföldi utazás alkalmával az igazolványaimat, számtalan lehetséges forgatókönyv lejátszódott bennem, végül nem történt baj mert sehol nem ellenőriztek, így most már egy jópofa sztori).
2020. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Eskü meggugliztam, hogy sügér vagyok-e, és rosszul tudtam, de nem, páran keveritek az önbeteljesítő jóslatot, ami létezik, a vonzás törvényével, ami nem.


[link]


A legjobb és legfrissebb példa az önbeteljesítő jóslatra, hogy jött a koronavírus, elkezdtek az emberek parázni, hogy nem lesz wc papír, ezért mindenki nagy mennyiségben felvásárolta, ami miatt tényleg volt egy wc papír hiány.


Ha nem paráztak volna, nem lett volna hiány, a saját "hitük" miatt vált valóra ez az esemény. Tehát ezek ilyen kézzel fogható, gyakorlati dolgok, nem olyan, hogy ma megnyerem a hatoslottót, mert nagyon hiszem.

2020. aug. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze. Pygmalion-effektusnak nevezik, és kísérletet is végeztek, amelyen bebizonyosodott:


[link]

2020. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 Nem. Ha ismeri a másik embert az illető-mint a rossz pénzt-nem kell hozzá sok +ráérzés", hogy tudja mire számíthat az illetőtől.
2020. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az önbeteljesítő jóslatnál azért fontos, hogy legyen esélye annak, hogy beteljesül. Olyan dolgok nem fognak így működni, amiknek nincs semmi valószínűsége. Az emberek nem fognak tömegesen rohanni Ferrarit venni úgy, ahogy lerabolták az élelmiszerboltokat most tavasszal.


Ebben a cikkben két érdekes kísérletről írnak:

[link]

2020. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
9 Egy gonosz ember aki ártott neked az élet minden vonalán, az akkor is gonosz marad ha a lehetősége ott van a javulásának, és azt fogja tenni, amit eddig is, megpróbál ártani neked. Az nem fog egyik pillanatról a másikra mindent jóvá tenni az életedben és kártalanít. Az ilyentől nem is számítunk ilyenre, mert az azt fogja cselekedni amit már tudunk róla. Az lenne a csoda ha nem így tenne.
2020. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!