Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol termeli az ember az...

Hol termeli az ember az áramot magának? (részletek a leírásban mielött total hülyének néznétek)

Figyelt kérdés
Tehát ugye az embernek áram kell, hogy müködjön az agy, vezérelje az izmokat meg stb... De én nem ismerek olyan szervet ami áramot generál és magam se töltöre se generátorra nem szoktam kötni. És csak kiváncsi vagyok😃
2020. aug. 12. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Dióhéjban a sejtek elektromos potenciálváltozásait azok ionkoncentrációinak szabályozása (különféle, a sejtmembránba ágyazott ionpumpák, csatornák, stb segítségével) működteti.

Szóval esetünkben nincs szükség tényleges generátorra, és alapvetően nem is egy elektronfolyamról van szó. Hanem ha egy receptorsejt jelet kap, olyan folyamatok indulnak meg benne amik valamilyen irányban megváltoztatják az elektromos potenciálját. Ami pedig jelként szolgál a következő idegsejtnek, ahol jeltől függően nyitnak vagy zárnak a membránpumpák, az ionáralmás ennek a sejtnek is megváltoztatja a potenciálját, majd a következőnek és a következőnek.

2020. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%
Tudod az ember egy tartos elemmel keszul ... amikor lemerul, tolteni mar nem lehet ... egyszeruen meghal.
2020. aug. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
NycteaAlba köszi az értelmes választ, igazán érdekes.
2020. aug. 12. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!