Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érzem boldognak magam?

Miért nem érzem boldognak magam?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, most végeztem a középiskolával,van egy érettségim egy szakmám + 1 okjm.

Sikeresen felvettek egyetemre,ahova most szeptembertől fogok jàrni. ( érdekel a szakiràny)


Mégis úgy érzem,hogy folyton agyalok,nem vagyok büszke az èletemre,nem vagyok boldog.

Van barátnőm, a külsőmre se tudnék panaszkodni,sőt.. egészséges is vagyok mègis valamiért Ausztriába húzz a szivem.

Habár eddig egyszer voltam,de már akkor is megfogott benne valami,most ne is csak az életszínvonalat,fizetést nézzük,hanem maga az ország természeti adottsàgai,az emberek hozzállása a dolgokhoz.


Tudom azt,hogy,ha

Magyarországon kezdek munkaviszonyt folytatni,diplomásként 10 év múlva se fogok úgy élni,mint más Ausztriába.


Nem tudom mi lenne a jó döntés,fiatalon feladni mindent és kimenni vagy elvégezni az egyetemet és esetleg később kimenni?


Egyszerűen rengeteget gondolkodok ezen,mit kéne csinálnom,miért nem vagyok boldog ? :(

Sokat gondolok az öngyilkosságra is sajnos,egyszer már megis próbáltam,de valami csoda folytán túléltem...( elütött a vonat)


Nem sajnáltatni akarom magam,csak egyszerűen nem tudom,hogy találjam meg a számításaimat? Fiatalon akarok élni utazni stb stb de igazából pénz nélkül ez nem megy. Viszont,ha már korán belecsapok a lecsóba akkor meg “életem”nem lesz,elveszítem a barátaimat,barátnőmet,de pénzem az lesz.


Mit tegyek?



2020. aug. 13. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg is adtad a választ, hogy miért nem vagy boldog.

Én azért hozzátennék: nem biztos, hogy nem tudsz majd méltón megélni

az itthoni fizetésedből.

A pénz nem boldogít, pénzzel lehet kényelmet, külsőségeket

megvenni, de boldogságot soha.

2020. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szerintem túl végletesen gondolkodsz, és nagyon be akarod biztosítani magad. Az életben egy dolog biztos: hogy minden változik. Tervezgetheted, hogy milyen lesz az életed 10 év múlva, de nagy valószínűséggel nem olyan lesz. ;)

Most eltekintek attól, hogy a vírushelyzet miatt nehezebb külföldre menni, és azt mondom, ha ennyire vonz Ausztria, halassz az egyetemen, és menj ki egy évre, nézd meg, milyen a valóságban. (Btw ez szerintem mindenkire ráférne a te korodban, kicsit beleszagolni a munka, az önellátás világába.) Így nem kéne „fiatalon feladni mindent” (bár nem igazán tudom elképzelni, mit adnál fel, az ilyenekre írtam, hogy túl végletesen gondolkodsz).

„nem vagyok büszke az èletemre,nem vagyok boldog” – az alapján, amit leírtál, az eddigi teljesítményedre büszke lehetnél. Mire gondolsz, mitől lennél büszke?

2020. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ausztria nem szalad el. Most szart pucolni sincs szukseguk egy ujabb magyarra. Vegezd itthon el az iskolad, tanulj nemetul, mert az anyanyelvi szintig sosem eleg tanulni. Ha kell, fordulj pszichologushoz, vagyis kene. Antidepresszans akar.

Most meg a Covid is van, jovore lesz oltas.

Ha pedig Ausztria tenyleg annyira vonz, par ev mulva meg kimehesz dolgozni.

2020. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) ment a zöld mindenkinek!


Lehet,hogy a pénz nem boldogít,de mégis csak jobb szerintem biztos anyagi háttérrel mondjuk családot alapítani.


Hát igazából arra nem vagyok büszke,hogy más már ilyen korban sokkal előrébb van,gondolok itt azokra is,akik kimentek érettségi után külföldre és már jó kis kocsival jöttek haza,továbbà egzotikus helyekre tudnak eljutni nyaralni.


Én meg élem itt a kis életem,de érzem,hogy se kocsim se pénzem,és tartok attól,hogy mire lesz, már nem leszek fiatal s nem fogom úgy élvezni ezeket a dolgokat mintha most lennének.


Értem én azt is,hogy sok minden változik,de nekem a fejembe benne van,hogy kell egy szép ház,egy jó autó,motor és biztos anyagi háttér.


Természetesen a nyelv se maradhat el,sajnos eddig angolt tanultam egy erős középfokig jutottam,viszont a németet most fogom elkezdeni ezerrel.


De kérdem én,nem lesz-e kèső 3 év múlva kimennem Ausztriába ?

Lesz elég időm arra,hogy megteremtsen a saját kis egzisztenciàmat?


Mégegyszer

2020. aug. 13. 20:47
 5/5 A kérdező kommentje:
*mégegyszer köszönöm*
2020. aug. 13. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!