Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az összes barátom önző. Mi...

Az összes barátom önző. Mi lenne a helyes út?

Figyelt kérdés

Kevés barátom van, 5-8 személy, abból 2 szoros barátság. Arról van szó, hogy egyszerűen nincs olyan köztük, aki ne lenne önző.

- Bármelyikük szívességet kér, teljesítem ahogy tudom. Viszont ha én kérek tőlük bármit, elfelejtik, halogatják.

- Messengeren bár nem az összes, de bőven akad akire napokat kell várni hogy válaszoljon (az egyik szoros barátságom ilyen)

- Bárkivel próbálok összehozni valamilyen találkát, lemondja, "hirtelen más dolga akad", vagy aznap se kép se hang, és utólag magyarázkodik.

- Hálátlanok, ha én teszek értük valamit, meg se köszönik, hanem szinte elvárják hogy segítettem


Az egyik szorosabb barátommal már komoly beszélgetéseim is voltak erről, de nem változik semmi. A magam módján én is próbálok természetesen önző lenni, de nem akarom ezt játszani, hogy "akkor most én se válaszolok neki két napig".

Vagy ha tőlem kérnek szívességet, nem fogom direkt halogatni hogy kiszúrjak velük. Viszont ez így nem jó, legszívesebben hagynám az összeset a fenébe, de akkor nem maradna senkim.


A kérdésem, hogy más is van, akit csak ilyen emberek vesznek körül, és nem tud már vele mit kezdeni?

Illetve a fő kérdés, hogy hogy tudnék kikerülni ebből a helyzetből?



2020. aug. 15. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már elmondtad a problémádat nekik és le szarják így te is szard le őket egy ideig ha keresnek keresnek ha nem hagyd el őket. Ennél jobbat érdemelsz, nyugi nem nem fogsz egymagad maradni persze, ha hajlasz az új barátságok felé.
2020. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát ja... ez lesz akkor. Csak kicsit kiábrándító, hogy tényleg mind ilyenek
2020. aug. 15. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos eléggé az de legalább nem sanyargatod magad tovább. Nem jó mérgező emberekkel körbe venni magad. Kitartás!
2020. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

- Messengeren ... (az egyik szoros barátságom ilyen)


Nabazky! Van neked fogalmad a barátság mibenlétéről?

2020. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosítva az a gond a Messengerrel, hogy még ha épp egy találkozót vagy közös programot szerveznék, és megírom az illetőnek hogy pár nap múlva ráérne-e találkozni, akkor rendszerint az ilyen üzeneteket se nézik meg, nem reagálnak, telefont nem veszik fel... máskor pedig megkapom, hogy milyen jó társaság vagyok, és milyen jó velem találkozni
2020. aug. 17. 07:14
 6/6 anonim ***** válasza:
(1 válaszoló vagyok) hát az elég pofátlanság tőlük... Legalább írnak azt hogy kösz most ki hagyom...
2020. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!