Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bele tud az ember fásulni...

Bele tud az ember fásulni (fáradni) az életbe?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden leírni, mert egyébként estig írhatnám... Régebben tele voltam energiával, azt a szót, hogy fáradtság nem ismertem. Mind a munkámban, mind a magánéletben (háztartás, szabadidős programok stb.). Most meg... A héten szabin vagyok, annyi tervem volt. A mai napra nagytakarítás, de képtelen vagyok belekezdeni. De úgy általában véve mindennel így vagyok, csak azt csinálom meg, amit nagyon muszáj. A régi energikus természetem sehol sincs már (42 éves vagyok, vannak idősebb ismerőseim akik hozzám képest megváltják a világot. Én meg kb reggelente úgy rugdosom ki magam az ágyból.) Pár napja gondolkodtam rajta, hogy a 20 évvel ezelőtti önmagamból semmi sem maradt. Nincsenek motivációim, csak úgy telnek a napok. De ennyi elég is volt a siránkozásból. A kérdésem az lenne, hogy van-e közületek aki szintén ilyen negatív irányba változott meg? Esetleg aki újra megtalálta régi önmagát, az hogyan csinálta? Köszönöm, hogy elolvastátok!

2020. aug. 17. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez depressziónak hangzik. Esetleg valami új hobbi, ami kiváltaná a befásultságot?
2020. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mégcsak a 20-as éveimben vagyok, de már most így érzem.
2020. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Akkor van ez amikor túlpörgeted magad. 1-2 hét lazulás és utána újra megy minden. Ez mindig így van-mint a pohárnál, cseppenként megy bele a víz, aztán egyszer csordul.
2020. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez könnyen lehet depresszió. A közhidelemmel ellentétben annak nem kizárólag a látványos életuntság és önpusztító gondolatok lehetnek a tünetei, vannak fokozatai is.

Ha tartós a dolog, keress fel egy szakembert. Addig orbáncfű készítményt kipróbálhatsz esetleg, enyhe, vény nélkül kapható hangulatjavító.

2020. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Új dolgok felfedezése, kilépni a környezetedből sikert hozhatna.
2020. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Én csak 24 vagyok, de én is így érzek...
2020. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!