Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lusta emberről lehet...

Mennyire lusta emberről lehet szó?

Figyelt kérdés

Ismerek valakit aki bevallotta nekem, hogy az egyetemen ismer valaki nagyon befolyásos embert és ez nagyban segítette őt ahhoz, hogy kitűnő tanuló legyen. Ezen okból kifolyólag olyan referenciát fog kapni az egyetemtől amivel bármilyen munkára pályázhat jó eséllyel.


Konkrétan elmondta nekem, hogy ő mindig a könnyebbik utat választotta és ez így lesz ezután is.

Ne értsetek félre, nem vagyok féltékeny rá, a könnyebbik útnak is megvannak a maga hátrányai szerintem. Jól gondolom hogy lusta emberek a hozzá hasonlók? Kompenzálhat valamiért? Az életben hogyan végzik az ilyenek?


2020. aug. 23. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Korrumpálható, jellemtelen, tucat, kétfilléren megvehető emberek válnak belőlük.
2020. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Senki nem kér referenciát az egyetemtől
2020. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Dehogynem, kapásból tudom, hogy a PhD programokhoz kell például.

2020. aug. 23. 15:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Ott huszadrangú dolog az ajánlás, max. akkor számítana, ha rengeteg jelentkező van és nem tudnak mi alapján dönteni
2020. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Ezen jót nevettem. Az említett helyzet MINDEN PhD programnál fennáll, tapasztaltból tudom, hogy a legtöbb max. 5 embert vesz fel és több százan szoktak jelentkezni. Ismerek pár embert akinek sikerült és képzeld igencsak nagy előny volt, hogy nem akárkitől nem akármilyen referenciát kapott hozzá (amellett, hogy a motivációs levelet is segítettek megírni neki).


Ugyanez van az álláshirdetésekkel is, több száz jelentkező, 1 pozíció. Most is úgy gondolod, hogy nem számít a hátszél? :)

2020. aug. 23. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel Phd-t vegzeztem, és nincs ilyen agyrém ajánlásos marhaság, amiről te beszélsz, es hátszél nélkül vettek fel dolgozni is, így igen, felesleges picsogásnak tartom a kérdésed.
2020. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Én konkrétan az angliai PhD programokról beszélek, valószínűleg azokon nem is próbálkoztál. És igen, ismerek olyanokat is akiknek szerencséjük volt és mindenféle hátszél nélkül sikerült.

2020. aug. 23. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudod mit, jól teszi! Nem csak a munka teszi az embert.



Jókor nés jó helyen kell energiát befektetni, illetve jó emberekkel kell jóban lenni. Ez a munkában is fontos lesz!

2020. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!