Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az allátoknak ugye jobbak az...

Az allátoknak ugye jobbak az érzékszervei. De az embereknek miért nem olyan fejlett?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam , hogy ez miért van. Talán amikor még ősemberek voltunk lehet , hogy ugyanolyan kitűnőek voltak az érzékszerveink. Ha ez netalántn igaz , akkor miért kezdted el fokozatosan "romlani" és az állatoknak miért maradt meg?

2020. aug. 26. 15:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
+állatoknak
2020. aug. 26. 15:19
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Nincs ilyen, hogy kategorikusan az állatoknak jobbak lennének az érzékszervei. Van olyan állat, amelyiknek bizonyos érzékszervei jobbak, de nagyon vegyes a kép
2020. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, csak feltételezem, hogy nekünk az agyi, tudati képességeink fejlődtek. Onnantól kezdve, hogy elkezdtünk gondolkodni és összefüggéseket keresni és találni, szerszámokat gyártani, egyéb képességeink már nem fejlődnek ki annyira, mert mással helyettesítettük.
2020. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es hogy érted azt , hogy vegyes a kép.

3- mas van benne valami.

Egyébként válaszokat jöhetnek még

2020. aug. 26. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Mert már kevésbé voltak olyan fontosak, ahogy fejlődtünk. De vannak még olyan érzékszerveink, amik jók maradtak. Az ízlelés, és talán a tapintás.
2020. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit nem használunk annyira az évszázadok, évezredek során, az nem fejlődik annyira. Mivel a gondolkodás, az előre tervezés, a szerszámok nagyon sok mindenben átvették az érzékszervek helyét, így azoknak nem volt "szükséges" tovább fejlődni.

Nézz meg pl. egy vak embert, különlegesen jó a szaglása és a tapintása, mert a látást valamelyest megpróbálja pótolni mással. Így volt ez velünk is szerintem, a jól elkészített szerszámok, a gondolkodás bőven átvették az érzékszervek helyét, amelyek annyit fejlődtek, ami éppen megfelelő a mostani állapotunkhoz.

2020. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem . Köszönöm a válaszokat
2020. aug. 26. 15:45
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

4:

Úgy értem, hogy nagyon sok állatnak rosszabbak egyes érzékszervei. Pl. a hüllőknek általában mozgásra ugyan érzékenyebb a szemük, de statikus dolgokra nagyon gyenge a látásuk. Vannak állatok, amelyek teljesen süketek. Minden állatnak az az érzékszerve fejlettebb, amire jobban szüksége, és úgy fejlettebb, ahogyan használnia kell. Így alakult az evolúció során.

2020. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi , hogy kifeteted most már világos
2020. aug. 26. 17:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert nincs rá szükségünk, a túléléshez elég az inteligenciánk
2020. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!