Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Évek óta betegesen féltékeny...

Évek óta betegesen féltékeny vagyok valakire. Ezzel érdemes lenne pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

A barátom exéről van szó, de senki sem tudja rólam, sosem említettem még a barátomnak, se másnak, sőt nagyon odafigyelek, hogy kerüljem a témát. 5 éve vagyunk együtt, ők alig jártak egy évet, mégis szinte már megszállottan féltékeny vagyok rá. Reggel, ha felébredek az az első dolgom, hogy megnézem facebookon, hogy rakott-e ki új posztot vagy nézegetem a régi bejegyzéseit, kb mindent tudok róla, ami számomra is ijesztő. A problémám szerintem abból fakad, hogy amikor megismertem a barátomat még friss volt a szakításuk, mi akkor még csak barátként ismerkedtünk és rengeteget mesélt róla, hogy mennyire szerelmes volt belé és milyen tökéletes lány, még sírni is láttam miatta. Bennem ez nagyon mély nyomokat hagyott, mert én már akkor is bele voltam zúgva. Hiába vagyunk jól meg évek óta, kevésnek érzem magam hozzá képest, irigylem az életét.Azt hittem idővel elmúlik, de csak egyre durvább a dolog, gyűlölöm őt, úgy hogy soha nem is beszéltem vele. Annyira szégyellem magam emiatt, hogy senkivel sem merek róla beszélni, ezért gondoltam, hogy elmennék pszichológushoz. Szerintetek tudna segíteni ebben? Annyira szánalmasnak és nyomorultnak érzem magam, de nem szeretnék tovább ezzel az érzéssel élni, kell valami megoldás.

26/L


2020. aug. 26. 21:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el, ez nagyon nem egészséges.
2020. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

"Kb mindent" tudsz róla? Ezt mi alapján jelented ki? Mert ismered a nyilvános fb-bejegyzéseit?

Szerintem önmagad és barátod megismerésére, értékeid tudatosítására, személyiséged fejlesztésére helyezd a fókuszt egy számodra lényegében ismeretlen emberről történő felszínes információszerzés és ítéletalkotás helyett..

2020. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed menj el, legalább kiadod magadból egy kivülálló személynek aki nem fog elítélni. De szerintem gondolj arra, kivel van most a párod? Az exével? Nem. Akkor mi a kérdés? :)
2020. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet lenne kibeszélni magadból egy kívülállóval, akár pszichológussal. Talán el is múlna ez a féltékenység érzés már a kibeszéléstől is. Az is segíthet, ha korlátot szabsz magadnak. Pl.: 1 napig nem nézed, aztán mondjuk a héten nem nézed, és így tovább. Szó szerint le kell szoknod róla, és elkezdeni élni a saját életedet.
2020. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
21%

*kb mindent tudok róla,

* gyűlölöm őt, úgy hogy soha nem is beszéltem vele


Saját magadat buktattad le.

2020. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%

5+ Ha egyenes ember lennél, de nem vagy az, akkor nem ezt csiholtad volna ki magadból, hanem a valóságot és az alapján kértél volna valódi segítséget, de most is csak azért teszed ezt, mert lassan érik a bukásod, és az összes cselekedeted folyamatosan itt a Gyikon kerül napvilágra.


És ha egyenes ember lettél volna-de nem vagy az-magam segítettem volna.


Így viszont az eddigi cselekedeteiddel fogsz számot adni mindenről amit csak tettél, és ország világ megfogja tudni hosszú éveken keresztül mit műveltél és milyen mélységekig mentél el.

2020. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
22:04 Közös ismerősöktől is tudhat dolgokat meg ha a lány a fb-on éli az életét, akkor főleg könnyű megtudni róla ezt-azt. Plusz amiket a pasija elmondott.
2020. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
#2 Mondhatni hobbi lett számomra, hogy kutakodok utána. Fiatal korában Debrecenben kézilabdázott, (most is fiatal, csak állítólag sérülés miatt hamar abbahagyta) így aránylag sok infót találtam róla a neten, sőt még videókat is, amikben nyilatkozott. Facebookon pedig hetente legalább 1x posztol nyílvánosan, tudom kik a családtagjai, barátai, hol dolgozik, hol lakik, hova jár edzőterembe, hogy hívják a kutyáját stb. Már rég nem a barátom miatt vagyok rá irigy, csak azzal kezdődött. Az életét irigylem, úgy ahogy van.
2020. aug. 26. 22:10
 9/38 anonim ***** válasza:
0%
Folytasd a hazugságaidat.Nyugodtan.
2020. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Hát, így viszont tényleg jó lenne, ha szakember adna tanácsot, nyújtana segítséget. Nap, mint nap pazarlod a saját idődet arra, hogy vele foglalkozol, és ez nagyon nem jó.
2020. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!