Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért küzd helyesírási nehézsé...

Miért küzd helyesírási nehézségekkel a gyakori kérdések.hu-ra író internetezők jó része? Tovább megyek: miért funkcionális analfabéta egyre több ember kis hazánkban? (Az életkor nem számít utóbbi kérdésem esetében sem.)

Figyelt kérdés

2020. aug. 27. 06:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt vettem észre, hogy ezen az oldalon kevésbé írnak helytelenül. A Face-n pl nagyon durva.


Az emberek egész egyszerűen lusták odafigyelni, végiggondolni, hogy mit hogyan kellene írni. Engem se a félreütések zavarnak, már amíg nem durván sok van belőlük.

2020. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
Egyre több? Egyre kevesebben vagyunk... :D
2020. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Pont ez az az oldal, ahol süt a kérdezőkről a szellemi színvonal. Vagyis ne éljünk rögtön előítélettel: nem biztos, hogy aki nem ír helyesen az alacsony szellemi színvonalú. Viszont ha ordas helyesírási hibákat pötyög akár billentyűzeten, akár telefonon, az rögtön ad egy képet az adott emberről. Facebook adok-veszek csoportokon nagyon látszik ez. A válaszadók nagy része már "fel sem veszi" ezeket a hibákat, mintha ott sem lennének. Pedig szerintem válaszra sem érdemesek az ilyenek, vagy ha válaszolnék nekik, akkor még én lennék a "nyelvtannáci"...
2020. aug. 27. 08:28
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem az új helyesírási szabályokat és azt kell mondanom, hogy én is gondban vagyok. Talán nem a szabályokat kellene lebutítani a hülyékhez, hanem meghúzni az érettségin azt, aki nem tud írni.


Én is néha félreütök a telefonon, de az gépelési hiba és nem helyesírási, a kettőt ne keverjük.

Ráadásul 1 hülye elkezdi, a többi meg megy utána: "van egy fiúnk", "3-om", "muszály", "meik". Ezek a kedvenceim.

2020. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
97%

Nekem telefonon pl érezhetően rosszabb a helyesírásom, nem a j-ly-t rontom el, hanem vesszőhibák, elgépelések sokkal gyakrabban előfordulnak, mert egy kisebb tégla a telefonom (Ulefone Armor 5S), az érintőképernyője pedig nem annyira jó.


Sokszor csak elküldés után veszem észre, hogy mekkora katyvaszt sikerült leírni megint.

2020. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, hogy miért keveritek folyton az elgépelést a helyesírási hibákkal. A kettő teljesen különböző dolog... és igen könnyen fel lehet ismerni, hogy melyik melyik. Én nem tudok tökéletesen helyesen írni, sokszor kihagyok például vesszőket (ez lehet akár lustaságból is) de igyekszem azért odafigyelni rá, hogy rendesen leírjam, amit szeretnék. Úgymond megtisztelem ezzel a többieket. Például ha ide kiírok egy kérdést, akkor odafigyelek, hogy helyesen és értelmesen fogalmazzak, hiszen hogyan is várhatnék értelmes válaszokat, ha még arra sem veszem a fáradságot, hogy normálisan írjam ki a kérdésem?!
2020. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Azért annyira rossz az oktatás. Mert általános iskolában, minden hülye buta lusta gyereket, kegyelem 2 osztályzattal tovább engedik, hogy minél hamarabb kijárja általános iskolát.
2020. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%

6-os, ezt írtad: "Mert megtanulták h mindenre van kifogás. Szembe sütött a nap, hideg van, éhes volt, nem az ő dolga, bármi. Ugyan miért figyelne a saját anyanyelvén való helyes megnyilvánulásra ha automatikusan rálehet huzni vmi kifogást a hibákra?"


Hozzászólsz egy helyesírásról szóló kérdéshez úgy, hogy a válaszod tele van helyesírási hibával. Helyesen így nézne ki:

.. megtanulták, hogy (hogy előtt vesszőt teszünk)

.. megnyilvánulásra, ha (tagmondatok közé is vesszőt teszünk)

.. rá lehet húzni (ha az igekötő és ige közé kerül egy szó, akkor mindhármat külön írjuk, azt hogy húzni, hosszú ú-val írjuk).


Soha nem szoktam mások helyesírását kritizálni, miközben imádom a nyelvtant, a magyar nyelvet, a helyesírást és a fogalmazást is.

Te miért írsz helytelenül?


Egyébként nem biztos, hogy minden magyar anyanyelvű személy olyan szerencsés, hogy Magyarországon él és magyar iskolában tanulhatott.

Az internetet határainkon túl élő magyarok is használják.

Ezenkívül olyanok is vannak, akiknek nem anyanyelvük a magyar. Legyetek már egy kicsit elnézőbbek, legalább abban az esetben, ha ti sem tudtok helyesen írni!

2020. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem 6 éves majdnem ovodàsoknak kellene eröltetni az iràsoktatàst, hanem érettebbekbek. Ugyanis ez alapozza meg a hülyeséget is.

"3.-os vagyok, 4.-én, menjűnk, teccel, köszönőm, fiúnk, szerbusz, falusi CSÓK"


Az "elnagyolt" mobilíràst en sem értem miért keverik amugy a nyelvtani helyesíràssal egyesek.

2020. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
87%
Én egyébként ezekre már kezdek immunis lenni. Már oda sem figyelek, hogy sokaknak fel sem tűnik, hogy az egyenlőre az nem egyelőre, a fáradtság nem ugyanaz mint a fáradság. Plusz a helyiség sem az mint a helység. Láttam már ezt is egyébként: "milyért". :D vagy a másik ami beleégett a retinámba: "silyófok".
2020. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!