Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek lazább?

Hogyan legyek lazább?

Figyelt kérdés
34 évesen is folyton azzal törődök, hogy mit gondolnak rólam mások. Kétszer meggondolom mindig mit mondjak és ha hülyeséget mondok vagy csinálok órákig, van hogy napokig azon rágódom, hogy de hülye voltam.
2020. aug. 27. 12:31
 1/2 boby22 válasza:
100%
Szia. Úgy gondolom, hogy túl keményen bánsz magaddal. Nem kell ennyire komolyan venni a dolgokat. Vannak emberek, akik közel állnak hozzád, azok véleménye fontos lehet. Ez lehet családtag, partner, barátok. Azon kívül az ember lehet kedves másokkal, persze, meg megértő, együttérző, illedelmes, de megfelelni nem kell. Ne érdekeljen más mit gondol rólad. Az még mindig az ő gondja, nem a tiéd. Nem lehet mindenkinek megfelelni és nem is kell. Ne mással foglalkozz, hanem magaddal. Ahhoz, hogy egy kicsit lazább légy talán lazább emberek társaságát kellene keresned, lehet segítene máshogy látnod a dolgokat. Ne emészd magad felesleges dolgokon. Kit érdekel más mit gondol? Csak lazán. 😃
2020. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

De mit csináltál eddig, h még 34 évesen is gondot okoz ez? Én is ilyen voltam tizenévesen nagyon durván, de azokat az éveket is alig bírtam ki, nem tudom h hogyan lehet ezt ilyen sokáig húzni. Mi az amit szégyellsz magadban? 34 évesen már elkezdett öregedni a tested. "mingyá" meghalsz ugyan kinek akarsz még megfelelni?


Nekem pl még az is segített, h rájöttem arra, hogy akinek valóban meg akarok felelni, mert akkora ember, annak nincs szüksége arra, h megfeleljenek neki, mert azon már túl van. Tehát akinek meg kell felelni az garantáltan egy gyökér senki, akinek még véletlenül sem szabad megfelelni. Sőt..


Meg azt is látni kell h ilyen múlttal mint ami neked van, kvázi szabadságharcot kell vívnod. Tehát először nem laza leszel hanem atom bunkó. Le kell vakarni magadról a vélt, vagy valós ellenségeidet. Évek múlva leszel sztem csak laza, ha ezt elkezded. Legalábbis nálam így volt, csak én kb 20 éves korom körül kezdtem ezt el.

Elküldtem mindenkit mindig a francba, biztos ami biztos alapon.

Tehát ha találkoztam egy új emberrel, akkor figyeltem, h hogyan beszél hozzám, mik a motivációi, és ha nem tetszett az amit akar tőlem, akkor mondtam h húzzon a vérbe. (persze ennél egy fokkal szebben) És ugye sokszor nem is értették emberek, h miért mondok nekik ellent, mert nekik természetes volt addig, h mondanak valamit valakinek, és akkor az úgy van.


És ezt kellett megtanulnom, hogy ha valaki valamit akar tőlem, akkor azt soha nem szabad megcsinálni. Akkor sem ha a főnököm, vagy akárki olyan ember mondja akinek nagyobb hatalma van. Volt ahonnan kirúgtak pl, de inkább történt az, h leszálltak rólam, és elfogadták, h a saját fejem után megyek.


Persze ezért fontos h alapból értelmes emberekkel vedd körül magad, mert egy súlyosan nárcisztikus, vagy pszichopata soha nem fogja elfogadni azt, h ellentmondasz neki. (Már ha éppen egy hierarchikus rendszerben fölötted, vagy melletted van)

2020. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!