Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarokra külföldiek miért...

Magyarokra külföldiek miért mondják hogy barátságtalanok?

Figyelt kérdés

Legalábbis a felszolgálók, bolti eladók, hotel személyzet? Hogy mosolytalanok, durvák.


Ez igaz?



2020. aug. 29. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

En Irorszagban eltem par evet: mindenki oriasi mosollyal, kedvesen szolgalt ki (es ugyan udvariassagbol ugyan, de meg a “how are you” is elhangzik mindig). Itthon is van par nagyon kedves pincer, veluk neha tok jol elbeszelgetek, de ugy jo 7/10 alkalommal nagyon bunko a magyar szemelyzet.

2020. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1


Ennek az lehet az oka hogy egyszerűen kényszerből dolgoznak ebben a szakmában?


Tehát nem úgy lesz valaki felszolgáló, ahogy mondjuk valaki gépészmérnök, mert érdekli a gépészet, vagy hivatásos katona mert érdekli a katonáskodás.


Hanem mert igazából nincs motivációjuk semmire és jobb híján felszolgálók lettek?

2020. aug. 29. 09:18
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen, en is igy indokolnam... es ezert meg is lehet oket erteni.
2020. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van jónéhány olyan típusú pincér,mint Rezső a Szomszédokban... Itt a közeli megyeszékhelyen is van egy. :D
2020. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Ki szeret "papucs" lenni ilyen popszakmában mindenféle jöttment burzsujnak, akik odavetik az aprót neked állandóan megalázásból...


Amúgy, mindenki utálja a turistákat, aki csak azokat látja...kivéve németek s "végleges turistáik", azok nem normálisak:)

2020. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Ezt nem a külföldiek mondják, hanem a magyarok állítják, hogy ezt mondják róluk...

Pont ugyanolyan, mint mikor itt is írják, hogy "ezért tart itt ez az ország"...

2020. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

“ Ki szeret "papucs" lenni ilyen popszakmában mindenféle jöttment burzsujnak, akik odavetik az aprót neked állandóan megalázásból...”

Akinek ez a munkaja. Ha meg gyulol jottment “burzsujokat” kiszolgalni, akkor valasszon mas szakmat. Az aszexualis sem megy szexmunkasnak...

2020. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

# 7


Nekem is ez jutott eszembe. Például elmehetnének gyárba, ott nem kell mosolyogni senkire, nem kell kedvesnek lenni.

2020. aug. 29. 09:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én azt láttam belülről, bár csak rövid ideig dolgoztam ilyen helyen, hogy az újonnan érkezők átveszik ezt a bunkó alaphangulatot a régóta ott lévő kollégáktól, hogy be tudjanak illeszkedni. És hiába vannak kedves emberek, őket is elaljasítja a közeg. Valószínűleg az az oka, hogy szeretne beilleszkedni a munkatársakhoz, és ha egész napi téma a vendégek szidalmazása, kibeszélése, "mikó lesz máá vége a munkaidőnak annyi itt a hülye nem bírom má" akkor kénytelen ő is felülni erre a vonatra. Tudnék mesélni, hogy BP egyik leghíresebb fürdőjében mit meg nem engedtek maguknak a külföldi vendégekkel szemben, nekem volt szekunder szégyenérzetem. Megfigyelésem szerint nagy végletek lehetnek vagy mindenki normális, kedves, vagy mindenki tahó, mert egymásra ragasszák.
2020. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A 9-esnek igaza van. És ez sajnos minden munkahelyen így működik.

Én idősotthonban dolgozom, hányok a kollégáktól, attól, ahogy beszélnek és bánnak a gondozottakkal. Nem tudok beilleszkedni. Gyomorideggel megyek be minden nap, pedig nagyon szeretem ezt a munkát...

2020. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!