Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarokra külföldiek miért...

Magyarokra külföldiek miért mondják hogy barátságtalanok?

Figyelt kérdés

Legalábbis a felszolgálók, bolti eladók, hotel személyzet? Hogy mosolytalanok, durvák.


Ez igaz?



2020. aug. 29. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%

Én Ausztriában élek már jópár éve, és nekem is feltűnt, hogy a magyar személyzet/pincérek/stb. Magyarországon az esetek többségében (tiszt.kiv.) lekezelően bunkók.

Nem elég, hogy sokan bunkóznak a normális vevőkkel, a hátuk mögött még undorítóan ki is beszélik őket. Dolgoztam egy ideig egy nyelviskolában. Ott is jöttek hozzám néha a tanárok, hogy "XY tanuló annyira buta/korlátolt/unszimpatikus" aztán tökre nem volt az, sőt, pont az ellenkezője. Nem értem mire jó ez.

De nézd meg a mentalitást: Magyar (tiszt.kiv.) kimegy külföldre: "Mé' nem tudok elintézni semmit magyarul?? Minek tanuljam meg az ország nyelvét??"

De ha a turista jön Magyarországra, akkor meg megy a hőbörgés, hogy "az idióta turista idejön aztán nem is tud egy szót se magyarul".


Múltkor voltam az egyik ismerősömmel egy normális(nak látszó) étteremben. 1 órát késett a rendelés, mert elfeletkeztek rólunk, se bocsánat se semmi, aztán a pincér még be is szólt, mert nem adtunk ezért a pocsék munkáért borravalót (és nem volt az étterem tele, max félig).

Ausztriában volt, hogy magyar volt a pincér, de nem tudta, hogy én is magyar vagyok, és a végén egy jót káromkodott is, mert azt hitte a hülyéje, hogy úgysem értjük.


Én is már rengetegszer hallottam, hogy a magyarok nem a vendégszeretetükről híresek, és sajnos ezzel egyet kell értsek.

2020. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
Hű képet festettél, utolsó. Jelzem, nem volt ez mindig így. Kb 25 éve kezdődött, mint ahogy az emberek magába zárkódása is.
2020. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én leírok egy érdekes esetet.


Ugye tudvalevő, hogy tán 2009 táján rendeletbe foglalták, hogy a vendéglátóhelyeken nem kötelesek csapvizet kiszolgálni a vendégnek. Ennek ellenére vannak olyan helyek, ahol direkt z asztalon van a kancsóval, aztán vannak olyan helyek, ahol a tudatlan vendég ha kéri, hoznak neki, és van a harmadik kategória, ahol remélhetőleg megfelelő stílusban tudomására hozzák, hogy ilyesmi manapság már nem ildomos.


Na most: a fenti variációk bármelyike nyilván egy emberrel csakis egyetlen-egyszer tud megtörténni.


Velem a harmadik verzió B variánsa történt meg, nevezetesen az, hogy amikor (ismétlen: tökre teljesen tudatlanul) csapvizet kértem a pincértől, hát, az abban a tipikus Rezső stílusban végigordította a vendéglőt, hogy "ki tud nekem egy kancsó vizet adni???"


(közeli megyeszékhelyen történt ez, tavaly kora ősszel)


Utána mihelyt hazajöttem, utánanéztem a csapvíz-dolognak és akkor láttam, hogy 10 éve (2009) hoztak ki egy rendeletet, hogy nem szolgálnak ki csapvizet, tehát nem kell nekik olyan opciót tartani a palettán. Dehát aki tájékozatlan, azt miért kell így kiosztani?


Addig tök normálisan tudtam kajálni, semmi galiba nem volt

2020. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

Ez amúgy visszafele is működik. Diákmunkáztam pénztáeoskènt, és aki jött az unott fejével, hogy most akkor pitizzek, hogy ő itt vásárol, annak nekem sem volt kedvem vigyorogni. De amikor a vevő is normális volt, vagy ne adj ég, csak szimplán nem bunkózott, akkor érdekes módon mindig kialakult legalább egy "viszontlátásra".


És igen, talán a kollégák voltak a LEGROSSZABBAK. A 8 kollégából velem 2-3 vett emberszámba.

2020. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
73%

azért, mert tényleg így van. számtalan példát tudnék mondani, de csak egyet emelnék ki:

mostanában ha biciklizni mentem, sokszor dohányboltban vásároltam. szinte az összesben vmi köszönni nem tudó buta liba szolgált ki.


„Ennek az lehet az oka hogy egyszerűen kényszerből dolgoznak ebben a szakmában?”


inkább az, hogy átlag magyar rosszul keres, elégedetlen az életével, ezért a frusztrációját másokon vezeti le.

ja, meg az átlag magyar ugye nem kapott se normális nevelést, se normális oktatást.

2020. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!