Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is kezd belefáradni, hogy...

Más is kezd belefáradni, hogy az emberek a legkisebb erőfeszítésre sem hajlandóak a vírus elleni védekezés érdekében?

Figyelt kérdés

Az lenne a minimum, hogy zárt terekben mindenki maszkot hord, méghozzá szabályosan, mert amikor kikandikál belőle az orr, vagy tokatartónak használják, akkor nem sok értelme van (ezeknél már csak az jobb, amikor a fülükön lógatják egyesek).


Rendszeresen használok tömegközlekedést és lesújtóak a tapasztalataim, a Volánbuszokon és az InterCity vonatokon, de különösen az utóbbi kapcsán, számos esetben tapasztaltam, hogy a kocsikban az utasok többségén egyáltalán nincs maszk, és általában a kalauzok is szabálytalanul hordják, de olyat is láttam, akin nem volt. A buszvezetők többsége sem védekezik semmivel, pedig a Volán járatai esetében nincsenek úgy elszeparálva, mint a BKK buszokon.


Ezen felül mondhatnám azt is, hogy a póstások többsége is magasról tesz bármi nemű védekezésre, illetve az éttermi felszolgálok és konyhai dolgozók körében sem tapasztalom a maszk használatát, utóbbiak esetében a kesztyű is fontos lenne.


Azt sem igazán tapasztalom, hogy a többség fertőtlenítené a kezét miután kijött a boltból vagy leszállt a tömegközlekedési eszközről.


A leginkább pedig azokat tartom felelőtlennek, akik bulizni járnak és más nagy létszámú rendezvényeket szerveznek, azokon részt vesznek, sok esetben bármi nemű védekezés nélkül.


Sokaknak még azt sem sikerült megérteni, hogy a maszkkal elsődlegesen másokat védünk, hiszen a vírus akár két hetes lappangási idővel is rendelkezhet és sokaknál tünetmentes, így nem lehetünk benne biztosak, hogy fertőzöttek vagyunk vagy sem, azonban a maszk használatával csökkentjük az esélyét, hogy megfertőzzünk másokat. A kevesebb fertőzött pedig azt jelenti, hogy mi is kisebb eséllyel fogjuk elkapni.


A szabályok betartása és a hatékony járvány elleni küzdelem gazdasági érdek is, szerintem senki nem akarja elveszíteni a munkáját egy esetlege újabb leállás miatt.


Mondjuk sokan annak ellenére is közösségbe mennek, hogy a vírus egyes tüneteit mutatják, szóval a felelőtlenségnek nincsenek határai...



2020. aug. 29. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Én azt tapasztalom, hogy ezeket ugyanolyan morállal (nem) tart(at)ják be, mint mondjuk a jegy- és bérletvásárlást tömegközlekedésen. Nem azért bosszant, mert jaj vírus, hanem azért, hogy ilyen az emberek egy részének a hozzáállása alapból, miközben elvárják a minőségi ellenszolgáltatást.
2020. aug. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Nekem csak az a kérdés fogalmazódik meg a fejemben, hogyha ennyire rettegünk a vírustól és soha ne kapja el senki, fertőtlenítőben fürdünk esténként, akkor mégis hány évig fogunk így élni?
2020. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Még legalább egy évig... sajnos...
2020. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Én nem hiszem, hogy attól kellene megnyugodni , ha a sok kézfertőtlenítő miatt véresre szárad a kezem .. akkor talán még nagyobb az esélye annak , hogy elkapjam mintha nem is csináltam volna semmit . De ettől függetlenül a maszkot viselem a boltban és a tömegközlekedésen is , de nem ez fogja meghatározni a napjaimat . Szerintem az emberek többsége nem felelőtlen hanem egyszerűen az emberi agy nem arra van berendezkedve, hogy folyton féljünk és rettegjünk . Egy idő után a többség hozzászokott ehhez a dologhoz , az meg , hogy elkapod, nos benne van a pakliban .
2020. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Én meg abba kezdek belefáradni hogy egyes emberek szemében az "elkapta a koronavirust" hir egyenlő azzal hogy "rákos lett, infarktust kapott, meghalt kampec"

A legtöbb ember számára ez még mindig nem halálos vírus

2020. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Igen, túlreagálni sem kell, azzal maximálisan egyetértek. Nem tűnik veszélyesebbnek más vírusos megbetegedéseknél. Ugyanakkor kifejezetten örülök, hogy bejött a maszkviselés a köztudatba, még ha vannak is renitensek. Véleményem szerint influenzaszezonban pont amiatt van járvány, mert nincs benne a fejekben az, hogy ne fertőzzünk össze másokat, ne köhögjünk össze másokat, ha folyik az orrunk fújjuk ki, ne a ruhaujjunkba töröljük, mossunk kezet. Egyes szülők a gyerekeket lázasan is elküldik iskolába, max adnak nekik valami gyógyszert.
2020. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt nem rettegésről van szó, hanem puszta elővigyázatosságról. Az valóban igaz, hogy a többségre nézve nem halálos, de senki nem tudhatja előre, hogy rá vagy környezetére milyen hatással lesz.


Másrészt az sem mellékes, hogy gazdasági vonzatai is vannak, amit a többség a bőrén érez (elég az inflációt nézni).


Szerintem el kell fogadni, hogy egy darabig marad a maszk, a távolságtartás és a fokozott figyelem a higiéniára.

2020. aug. 29. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Láttál már kígyóbűvölőt? Tudod, hogyan érik el, hogy a kígyó csak táncoljon, de ne támadjon? Úgy, hogy folyamatosan böködik, ingerlik. Eleinte odakap, de idővel teljesen belefásul és csak a fenyegető ágaskodás marad meg.

Na, valami ilyesmi játszódik le az emberekben is. Március óta folyamatosan kapja a pofájába a híreket, és már belefásult a félelembe. (Teszem hozzá; nagyon helyesen, mert az immunrendszer egyik legnagyobb gyilkosa a félelem.)

2020. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Én sem magamat féltem, de nagyon nem szeretném hogy elkapjam a koronavírust, és utána mondjuk megfertőzzem a 80 éves nagymamámat.

Pont ez a lényeg, hogy nem azért kell a maszk mert félünk, azzal úgyis elsősorban a többieket védjük. Hanem hogy megértjük, hogy mi is lehetünk fertőzőek, akkor is ha nem érezzük magunkat betegnek, sőt akkor is ha semmi bajunk nincsen. Az a lényeg, hogy minél kevesebb olyan emberhez jusson el a vírus, aki súlyosan megbetegedhetne vagy meghalna, nem tudom hogy ebben mi a bonyolult. Meg azért is zavar, mert tényleg ez a szabály, akkor legalább a tömegközlekedésen meg a boltban felvehetnék rendesen. Apukám orvos, március óta egész nap maszkban kell dolgoznia, mégsem panaszkodik...

A nagy rendezvényeket meg nem értem hogy miért nem tiltják be, ott szerintem sokkal könnyebb elkapni mint ha valaki elutazik külföldre és minden szabályt betart, de mindegy...

2020. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbb ember számára ez még mindig nem halálos vírus"

A legtöbb embernek van olyan közeli rokona, akire nézve akár halálos lehet.

2020. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!