Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekszülésnél miért van ez...

Gyerekszülésnél miért van ez a hatalmas kettős mérce a nők javára?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék provokálni.

Arra az esetre értem, amikor a nő és a férfi normálisa védekezik, és mégis besikerül a baba.

Ekkor ha a nő nem szeretné, de a férfi igen, akkor a férfinak el kell fogadnia, hogy ez a nő teste, az ő döntése, ha nem akarja végigvinni a terhességet és megszülni a gyereket. Ez eddig oké.

De ha a férfi nem akarja, a nő meg igen, akkor miért van az, hogy a férfinak kuss a neve, és kötelessége minimum 18 évig fizetni egy olyan gyerek után, akit nem is akart, és emiatt védekezett is, mégis besikerült?

Miért esik ilyenkor mindenki a férfinak, ha a férfi nem akarja a gyereket? Már olyan választ is olvastam, hogy "így járt, húzott volna 2 gumit a farkára, vagy ne szexeljen".

De ha a nő nem akarja, az teljesen természetes....


Értem én, hogy a nő teste, természetesen. De a férfi véleménye, akarata ilyen esetben miért nem érdekel senkit?


Egy híresebb női aktivista is megmondta:

"Ha egy nő olyan döntést hoz, hogy végigviszi a terhességet és megszüli a gyereket, de a biológiai apa ezt nem szeretné, akkor a férfit nem lenne szabad arra kényszeríteni, hogy 21 évig pénzügyileg támogassa a nőt. Autonóm, önálló, erős nők független döntéseket hoznak a saját életükről. A döntéseikhez pedig nem szabadna automatikusan elvárniuk a férfiak akarat nélküli pénzügyi támogatását."



Vagy én gondolom rosszul?



2018. ápr. 5. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A nő manapság sérthetetlen, uralkodás a férfi felett, becsicskíthatja. Nőként ezt vélem, amúgy én sem értem, hogy ha a nő akarja akkor lesz gyerek, ha a férfi nem akarja akkor is. Az ilyen pároknak érdemes lenne egy idő után tisztázni az egész kapcsolatot, mert ez nem vezet sehova és 3 ember életét is tönkreteheti.
2018. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Uralkodója. Bocsánat az autokorrekt.
2018. ápr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

*uralkodhat

Na egyszer már csak jó lesz, bocsi.

2018. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen esetben nem a nő érdekeit nézi a bíróság, meg a törvény, hanem a születendő gyermekét. A gyermektartás a gyermeknek jár, és nem az anyának. Csak mivel egy csecsemő nem megy el a boltba pelusért, értelem szerűen az anyja kapja a pénzt.
2018. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Az van, hogy ezzel simán egyetértek. Ha nem közös megegyezés, és nem házasok stb. akkor én se köteleznék senkit arra, hogy fizessen, mint ahogy én se várnám el, ha egyedül eldöntöm, hogy megtartom a gyereket, akkor fizessen az apja érte. Hiszen én akkor döntenék így, ha képes vagyok egyedül is eltartani.

Valószínűleg azért van ez, mert a frissen szült anyuka nem tud elmenni dolgozni, és a beszármazó pénz nem elég a kicsinek, de nem vagyok otthon a témában.

2018. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez a kérdéskört alapjaiban az határozza meg, hogy az adott pár hogy gondolkodik, milyen az erkölcsi értékrendje.


Én alapvetően abból indulok ki, hogy ha szexelek, akkor tudom, hogy minden igyekezetem ellenére gyerek lehet belőle, hiszen alapvetően erre lett "kitalálva". Ebből kifolyólag, csak olyan férfiakkal feküdtem le életem során, akiket szerettem, ők is szerettek, és ugyanígy gondolkodtak, ergo, ha netán terhes lettem volna, nyilvánvalóan megtartjuk és kész. Bármikor örömmel szültem volna. Én ezt tartom normálisnak, abból indulok ki, hogy mások is olyanokkal fekszenek le, akiktől vállalnának gyereket, főleg ha egy párról van szó.


Ezért fura nekem ez a hozzáállás, hogy oké, szexelni szexel valaki szívesen, de a természetes következménye már nem kell neki, nem vállal érte felelősséget, legyen szó akár nőről, akár férfiról. Nem logikus.

2018. ápr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Én azon a véleményen vagyok, hogy ha nem házasok, és védekezés mellett besikerül a gyerek, és a nő úgy dönt, hogy megtartja, akkor a férfit én nem kötelezném semmire.

Eleve nem értem, hogy miért jó az ilyen nőknek, hogy megtartják a gyereket úgy, hogy tudják, hogy nem lesz mellette a biológiai apja, és az apa nem is akarja a gyereket. Ez minden, csak nem egészséges, és éveken, évtizedeken át ívelő konfliktusforrás lesz az egész. Ha a férfi egyáltalán nem akarja ilyen helyzetben a gyereket, akkor nem is értem, hogy miért oké és megengedett az, hogy a nő a nyakába varr egy életre való (vagy legalábbis minimum 18 éven keresztüli) felelősséget csak azért, mert a nő gyereket akar. Ilyenkor szerintem undorító benyújtani a pasasnak a számlát, hisz csak a nő akarta a gyereket. Rendben, hogy a gyerektartás a gyereknek jár, na de miért is fizessen valaki egy olyan gyerek miatt, amit egyáltalán nem akart az illető?


Tágabb ismerősi körömben történt, hogy a nő minden áron gyereket akart, a férfi nem. A férfi rendesen védekezett, mindig rászólt a csajra, hogy szedje be gumi mellett a tablettát is. Na de a csaj kiszúrta a gumit és sumákolt a tablettákkal. Teherbe esett, a férfi azonnal megmondta, hogy neki nem kell gyerek, nem akar gyereket. A nő megszülte, és rohant is a bíróságra gyerektartásért perelni.

Természetesen ez egy elég szélsőséges eset, de ilyen "családban" inkább ne is szülessen gyerek....

2018. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha ebben a nyomorult országban a mai napig lehetne embert ivartalanítani, akkor már rég megtettem volna magamon.

Mert abban igazad van, hogy ha magunkat nézzük, ez igazságtalan. Igazságtalan lenne velem (nő vagyok) szemben, ha kikaparnák belőlem a gyereket úgy, hogy én meg akarom tartani, de a párom nem akarja. És igazságtalan lenne az is, ha meg kellene szülnöm, úgy, hogy én nem akarok.

És ugyanígy igazságtalan a mostani rendszer a csávókkal, mert az még a kisebbik gond, hogy fizetni kell a gyerektartást, a nagyobb gond, hogy tudod, hogy a gyerek azért kap helytelen mintát, mert csonka családban nő fel, mert te nem látogatod, mert a hideg is kiráz a kölyköktől, csak szerettél volna egy jót szexelni (és ezt minden irónia nélkül mondom).

A nőknek ráadásul jóval több fogamzásgátló módszer áll a rendelkezésükre, igaz, károsabbak is. A férfi annyit tud csinálni, hogy gumit húz a harci szerszámra, vagy, mivel az sem 100%, ott az önmegtartóztatás, vagy az orális szex. A nőnek ugyanez az egy lehetősége van, ha biztosan nem akar utódot (meg abortuszra járást): önmegtartóztatás, orális szex.

Valójában a testetek feletti önrendelkezési jogot az állam sérti, az elköttetés kvázi ellehetetlenítésével - 40 évesnek kell lenned hozzá, vagy már rendelkezned kell három gyerekkel - ami egyébként egy nő esetében kész vicc, ismerek olyat, aki negyven évesen már bőven klimaxolt, akkor meg már hova köttesse el magát?

Ráadásul, amennyien vagyunk ezen a bolygón, én nem hogy szigorítanám a törvényt, hanem még jutalmat is adnék annak, aki vállalja, hogy gyerek nélkül éli le az életét (mert elvileg valahol ösztön). Nem kell félni se az emberiség, se a fehér ember kipusztulásától, felelős állattartó a macskáját is ivartalanítja, mégis minden második háznál van macska.

2018. ápr. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, a férfi verziót azért írtam, mert láttam erre példát a környezetemben: a nő mindenképp megtartotta a szexkapcsolatból fogant gyereket, mert ő nem megy abortuszra, mert az gyilkosság. Ezért megszült egy gyereket, amit a biológiai apja nem látott egyszer se iskolás koráig, mert az apa sosem akart gyerekeket, és ezt már a "kapcsolat" elején tisztázta, hogy irtózik a kicsiktől, nem tud mit kezdeni velük. A gyerektartást becsülettel fizette, de mikor a gyerek iskolás lett, tönkrement lelkileg abban, hogy vagy megfoszt egy gyereket a normális gyerekkortól, vagy magát kényszeríti egy életre olyan szerepbe, amihez nem fűlik a foga és amire nem is alkalmas.
2018. ápr. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És vannak olyan államok, ahol a férfi nem kezdeményezhet apasági tesztet a nő beleeggyezése nélkül. Ha is megteszi a teszt érvénytelen és a törvény megbünteti.
2018. ápr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!