Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják folyton a...

Miért mondják folyton a tanárok/szülők, hogy a csendes gyerek "érettebb a koránál"?

Figyelt kérdés

Mindig amikor egy gyerek csendes, ritkán játszik a többiekkel, nem koszolja be a ruháit, "ha leteszed valahova, ott marad" és összességében egyedül érzi magát a legjobban, akkor el vannak ájulva a körülötte lévő felnőttek, hogy "na, ez egy mintagyerek".

Miközben 10ből 9szer a gyerek pont, hogy le van maradva a többiektől, nem tud társas kapcsolatokat kialakitani, nem fejlődik ki benne rendesen a kommunikációs készség.


Annyira fontos nekik, hogy a gyerek kezelhető legyen, hogy még bátorítják is azt a viselkedésformát, ami hosszú távon nagy valószínűséggel káros lesz neki?


2020. szept. 3. 05:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Értem, hogy mit szeretnél mondani és egyébként van benne igazság. Én is csendes gyerek voltam és a többi szülő mindig mondta, hogy irigykedik, milyen jó lehet ilyen gyerekkel, bárcsak az övé is ilyen lenne stb. Szóval ez pozitívumnak számított, viszont közben a tanárok mindig utáltak és bántottak emiatt, az osztálytársaim között is könnyű célpont voltam és később is lettek ennek következményei pl. önbizalomhiány, depresszió, szorongás. Az egyik tanárom konkrétan elküldött vizsgálatra, mert szerinte szellemi fogyatékos voltam és mindezt abból állapította meg, hogy nem voltam aktív az órákon... Valamint tényleg folyamatosan csesztettek ezzel, és úgy kezeltek mintha egy buta, lusta, motiválatlan senki lennék, aki csak úgy van és kész. Viszont ez nem sokat változott egyébként és még mindig csomószor visszahallom azokat is, amiket gyerekkoromban mondogattak, hogy “te szoktál beszélni”, “mindig ilyen csendes vagy” , “miért vagy ilyen csendes”, “elvitte a cica a nyelved”, “megalszik a tej a szádban” stb...
2020. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10%

Ez hasonló mint:


"Jaj olyan jól beilleszkedett az oviba, nem is sírt"


Értsd beült egy sarokba egyedül, és ott bámulta a falat egész nap, nem játszott, nem beszélt senkivel, az óvónénik azt hitték hogy beszélni se tud.

2020. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor szorongás miatt nem beszél az ilyen gyerek. Én is ilyen voltam, a tanárok engem is szerettek, de lehet, hogy ha nem érnek traumák, én is egy nyáladzó, visító hülyegyerek lettem volna.
2020. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen szülő/tanár nem jó szülő/tanár mert csak azt nézi hogy őneki ne fájjon a feje a gyerek miatt és tesz arra hogy vajon mi lehet a háttérben. Vannak ugyanis olyan gyerekek akik "túl jól" viselkednek, (én is ilyen voltam) és közben belül valami teljesen más van ami csak évekkel később nyilvánul meg, de akkor már sanszos hogy az a hírekben fog kikötni...
2020. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, engem oviban is és általánosban is pszichológushoz akartak küldeni folyamatosan azért, mert csendesebb voltam a többieknél.

Középsuliban talán az előnyömre vált, de itt is látszik, hogy mennyire rosszul látják az emberek. Középsuliban már nem voltam jó tanuló, és néha lógtam is, egyre többet, de mindenki azt mondta, hogy nahát, milyen jó "gyerek" vagyok, mert attól még nem lógtam a nagymenőkkel és nem viselkedtem úgy, mint ők, akik folyton belekiabáltak az órába, meg ordítoztak a folyosón. De attól még nem voltam "jó gyerek".

2020. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Mindig is a csendesebbek közt voltam, de inkább általánostól volt ez szembeötlő. Nem élveztem a játékokat, amiket ránk erőltetett az alsós ofő, emiatt pedig rendesen rám is szállt. Mondanom sem kell, ettől még csendesebb és visszahúzódóbb lettem.

Gimiben pedig automatikusan hülyének könyvelt el több tanár is, csak mert nekem nem volt feltűnési viszketegségem, csendesebb voltam és nem szerettem a figyelem középpontjában lenni túl sokáig.. Pedig aztán kitűnő voltam egész általánosban és gimiben is mindig 4,4 felett volt az átlagom.. Szorgalmamat, precizitásomat pedig mindig is dicsérték és nem is mondanám magam hülyének.

Nagyon előítéletesek tudnak lenni az emberek..

2020. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

"nem tud társas kapcsolatokat kialakitani, nem fejlődik ki benne rendesen a kommunikációs készség."

Azt talán nem, de lehet, hogy az életnek más területén tényleg jobb, érettebb.


Köszi, én amúgy csendes voltam, és most is introvertált vagyok. Ettől függetlenül tudok kommunikálni emberekkel, egyszerűen nem igénylem olyan szinten, mint a nyitottabb társaim. Nincs közlési kényszerem, és az ő dolgaik sem túlzottan érdekelnek. Ez nem szándékosan alakult ki, egyszerűen jött.

2020. szept. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

10


Ja, van sárga is tudom meg rezes:DDD

2020. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!